Консультація лікаря гастроентеролога
Лікар-гастроентеролог діагностує і лікує захворювання травної системи, яка складається з відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ), а також допоміжних органів: печінки, підшлункової залози та жовчного міхура. Відділи ШКТ — це ротова порожнина, глотка, стравохід, шлунок, тонка і товста кишка.
До лікаря гастроентеролога звертаються зі скаргами на будь-які проблеми травлення і хворобливі відчуття в животі.
Читати докладнішеЯк підготуватися до прийому у гастроентеролога
Перед деякими обстеженнями (наприклад, УЗД, ендоскопія, аналіз калу на приховану кров) потрібно дотримуватися спеціальної дієти. Якщо у вас будуть показання до таких досліджень, лікар запише вас на повторний прийом і розповість про всі нюанси.
Увечері напередодні візиту до гастроентеролога краще повечеряти легкої білковою їжею, наприклад, сиром, йогуртом або кефіром. Якщо прийти в клініку вранці натщесерце, то УЗД, КТ, рентгенографію можна буде зробити на цьому ж прийомі.
Якщо на язику є білий наліт, що не счищуйте його — можливо, лікар візьме його для аналізу.
Вибирайте одяг, в якому вам буде зручно забезпечити доктору швидкий доступ до зони живота, щоб він провів огляд.
Заздалегідь підготуйтеся відповісти на запитання лікаря про скарги, про лікування, яке ви проходили раніше, про ліки, які приймаєте. Не забудьте взяти з собою амбулаторну карту, виписки, результати обстежень, які проводились раніше.
Як проходить прийом гастроентеролога
- 01Опитування
Лікар розпитає вас про скарги, перенесені захворювання, ліки, які ви приймаєте, уточнить особливості вашого способу життя і харчування, дізнається про сімейний анамнез — чи є певні захворювання у ваших близьких родичів. Також доктор ознайомитися з вашою амбулаторною картою і результатами попередніх обстежень.
- 02Огляд
Під час огляду гастроентеролог використовує фізикальні методи, тобто такі, при яких задіяні в основному органи чуття лікаря і мінімум устаткування. Це може бути пальпація (промацування), перкусія (простукування), аускультація (вислуховування стетоскопом) та інші методи.
- 03Призначення обстежень
В процесі опитування та огляду лікар визначить джерело болю і локалізацію захворювання. Щоб підтвердити попередній діагноз, він призначить додаткові дослідження. Це може бути здача аналізів (крові, сечі, калу) та інші види досліджень, наприклад, УЗД, гастроскопія, комп'ютерна томографія та ін.
Всі види діагностики доступні в нашій клініці в день звернення (якщо не потрібна попередня підготовка). Результати обстежень готові відразу ж або в мінімальні терміни.
- 04Постановка діагнозу та призначення лікування
Лікар вивчить всі дані, отримані на попередніх етапах, на їх підставі поставить діагноз і призначить лікування. Також хороший лікар гастроентеролог обов'язково дасть рекомендації щодо дотримання дієти і корекції способу життя. Згодом він призначить повторні консультації, щоб контролювати хід лікування.