Вакцинація
Вакцинація допомагає знизити частоту особливо небезпечних інфекційних захворювань, які можуть призводити до серйозних ускладнень та смертельного результату.
При вакцинації (щепленні) в організм вводяться вакцини, які допомагають запобігти або пом'якшити наслідки зараження інфекційним захворюванням.
Інфекційний агент, що входить до складу вакцини, провокує в організмі вироблення спеціальних білків — антитіл, які надалі можуть протистояти конкретній інфекції. В результаті формується стійкий специфічний імунітет до захворювання. Це означає, що людина або не захворіє, або перенесе захворювання у легкій формі.
У деяких випадках специфічні антитіла «пам'ятають» про інфекцію лише деякий час (3-5 років), а потім агент втрачає силу. Щоб продовжити імунітет на більш тривалий термін, роблять повторне щеплення — ревакцинацію. Тому важлива не лише вакцинація у дитячому віці, а й ревакцинація дорослих.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
В яких випадках рекомендують робити щеплення дорослим
при несприятливій епідеміологічній обстановці, коли підвищується ризик зараження вірусними інфекціями (наприклад, грипом, менінгітом, дифтерією);
для ревакцинації. З віком імунітет, отриманий від щеплень у дитячому віці, знижується. Щоб підтримувати його, деякі щеплення (наприклад від правця, дифтерії) потрібно повторювати кожні десять років.
якщо робота пов'язана з високим ризиком зараження (медичний персонал, лікарі, вчителі, працівники сфери обслуговування та торгівлі);
для поїздок до країн, де для в'їзду потрібна наявність певних щеплень, до країн з несприятливими епідеміологічними умовами;
якщо є аутоімунні, хронічні захворювання, за яких існує ризик ускладненого перебігу інфекційних захворювань;
жінкам, які планують вагітність, які не хворіли та не щепилися від краснухи у дитячому віці – щоб уникнути інфікування під час вагітності.
Протипоказання до вакцинації
схильність до алергічних реакцій; індивідуальна непереносимість компонентів вакцини;
хронічні захворювання на стадії загострення;
гострі інфекції;
захворювання крові;
тяжкий ступінь серцевої недостатності;
хіміотерапія; прийом імунодепресантів.
- знайти копію своєї карти щеплення. Зазвичай вона зберігається у дитячій поліклініці, також копії можуть бути у школі. Якщо ви вакцинувалися після 18 років, дані про це повинні зберігатися у терапевта в поліклініці.
- якщо відновити карту не вдалося, можна зробити аналіз крові для визначення титру антитіл. Якщо ви щепилися від захворювання раніше, у вас будуть антитіла до певного патогену.
Скласти правильний індивідуальний графік вакцинації для дорослого може тільки лікар. За допомогою можна звернутися до терапевта чи імунолога.
- від грипу — щорічно;
- від кашлюку — хоча б раз, якщо не щепилися в дитинстві;
- від правця та дифтерії — раз на десять років;
- від вірусу папіломи людини — до 26 років;
- від краснухи, кору та паротиту — до 50 років;
- від гепатиту В — до 55 років, якщо раніше не щепилися;
- від пневмокока — після 65 років.
- для тих, хто виїжджає до інших країн — уточніть у лікаря, від яких інфекцій потрібно зробити щеплення перед поїздкою;
- гепатит А — людям з хронічним захворюванням печінки, ВІЛ, після контактів з інфікованою людиною та ін;
- вітряна віспа — дорослим, які не хворіли, особливо медпрацівникам, вчителям, студентам, військовослужбовцям, людям, у яких у сім'ї маленька дитина.
- менінгококова інфекція — студентам, призовникам, людям з деякими імунними захворюваннями, ВІЛ, пошкодженою чи видаленою селезінкою.
- кліщовий енцефаліт — усім, хто живе на територіях, де зустрічається вірус, або планує поїздку туди.
- сказ — людям, які працюють із тваринами, планують відвідати країни, де поширений вірус.
Як відбувається вакцинація дорослих у клініці ДЕНИС (Київ)
Ми використовуємо лише сертифіковані вакцини від світових лідерів фармацевтики. Гарантуємо правильне зберігання препаратів: у холодильних камерах за температури від +2 до +8 градусів.
Вакцинація в клініці ДЕНІС включає повний супровід процесу: від огляду терапевтом, аналізів та додаткових консультацій фахівців вузького профілю (при необхідності) до контролю стану відразу після щеплення та в наступні дні.
У клініці передбачено окремий вхід до вакцинаційного центру, щоб здорові люди не перетиналися із хворими.
Вакцинація проводиться під контролем лікаря, в кабінеті, який обладнано обладнанням для протишокової терапії. Співробітники підготовлені оперативно надати допомогу у разі негативної реакції.
Після щеплення ви отримаєте відповідний документ, в якому буде вказано назву вакцини, виробник, серія та інша інформація.