Дитяча неврологія
Консультація дитячого невролога, всі необхідні обстеження та аналізи, точний діагноз та план лікування – за один візит, не залишаючи клініки. Будь-які обстеження на місці: ультразвукова доплерографія, дуплексне сканування головного мозку, КТ, МРТ, рентгенографія. В клініці передбачено все для зручності батьків з дітьми, а лікарі вміють знаходити спільну мову з дітьми різного віку.
Дитячий лікар-невролог (він же дитячий невропатолог) в клініці ДЕНИС займається діагностикою, профілактикою та лікуванням неврологічних захворювань у дітей. Невролог веде спостереження за розвитком і функціональністю спинного і головного мозку, перевіряє психомоторні (нервово-рухові) особливості на відповідність віковим нормам.
Нервова система регулює діяльність всіх систем організму і відповідає за реакцію на мінливі умови зовнішнього і внутрішнього середовища. Неврологічні захворювання можуть проявлятися у вигляді головного болю, м'язових судом, розладів поведінки, порушень сну. Дитячий невролог з'ясовує, що викликало ці стани, призначає лікування, вчить батьків контролювати симптоми.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
-
дитина погано спить, часто прокидається вночі
-
неспокійна поведінка
-
при плачі тремтить підборіддя, руки, ноги
-
дитина часто відригує
-
дитина погано їсть, повільно набирає вагу
-
руховий розвиток не відповідає нормам
-
дитина агресивна, часто впадає в істерику
-
порушений сон
-
нетримання сечі
-
тики, нав'язливі рухи
-
в лежачому положенні голова закидається
-
дитина скаржиться на головні болі
-
порушений мовленнєвий розвиток
-
підвищена стомлюваність, не може довго грати в активні ігри
-
дитина скаржиться на болі в кінцівках, спині, голові
-
слабкість, непритомність, тремор
-
сильні перепади настрою
-
складності з концентрацією, погана пам'ять
-
підвищена або знижена чутливість шкіри
Як підготувати дитину до прийому
Підготуйтеся відповісти на питання лікаря. Якщо дитину турбують болі, лікар-невролог поцікавиться їх характером, частотою, інтенсивністю, провокуючими факторами. Також доктор поцікавиться, чи є неврологічні захворювання у близьких родичів дитини, особливостями протікання вагітності і пологів, алергічними реакціями.
Візьміть з собою медичну карту дитини, висновки, результати обстежень, які проводились раніше (якщо є).
Одягніть дитину зручно, щоб можна було легко зняти верх або низ одягу для огляду і перевірки рефлексів.
Правильно налаштуйте дитину на візит до лікаря: будьте спокійні і впевнені, тому що ваш стан передається маляті. Дитині старшого віку можна пояснити, навіщо відвідувати лікаря і чому це важливо, зацікавити цікавими предметами в кабінеті лікаря. Ні в якому разі не лякайте і не обманюйте.
Як проходить консультація дитячого невролога
- 01Збір анамнезу (історії хвороби)
Доктор задасть загальні питання про здоров'я дитини, неврологічні захворювання у близьких родичів, вивчить результати попередніх обстежень. Уточнивши загальну картину, він докладно розпитає вас про скарги, ситуації, в яких симптоми загострюються.
- 02Огляд
Залежно від віку дитини, лікар оцінить її психомоторний і мовленнєвий розвиток, уміння засвоювати інформацію. Також лікар досліджує тонус і м'язову силу і перевіряє поверхневі і глибокі рефлекси. Огляд проходить в ігровій формі і не завдає дискомфорту.
- 03Призначення обстежень
Для уточнення діагнозу лікар може призначити інструментальні обстеження (ультразвукове доплерографію, ЕЕГ, ЕНМГ, МРТ, КТ та інші) і лабораторні дослідження.
- 04Призначення лікування
Отримавши результати обстежень, лікар поставить діагноз і призначить комплексне лікування. При необхідності дитячий невролог підключає інших фахівців: інфекціоніста, епілептології, дитячого психолога, педіатра.
Безпечне і швидке обстеження, яке використовується для оцінки стану кровотоку в великих венах і артеріях голови і шиї.
УЗДГ призначають дітям будь-якого віку.
Дозволяє оцінити стан капілярів, виявити відхилення в розташуванні судин, виявити пошкоджені внутрішні стінки вен і артерій.
Малюкам цей вид діагностики зазвичай проводиться під медикаментозним сном.
Дозволяє визначити наявність дисфункцій мозку, які з'явилися в результаті травм, а також епілепсії.
Це безпечна процедура, яку проводять навіть новонародженим.
Використовується для оцінки особливостей спинного мозку, периферичної нервової системи і скелетних м'язів. Допомагає виявити розсіяний склероз, пошкодження трійчастого нерва, ураження нервових корінців і інші захворювання.
Використовується в неврології, щоб отримувати високоточні пошарові зображення головного і спинного мозку, черепа, хребта. Цей метод допомагає в діагностиці новоутворень та інших патологій.
Допомагає діагностувати будь-які неврологічні захворювання: з її допомогою лікар може оцінити внутрішні структури головного мозку, діагностувати патології судин, визначити ступінь деформації міжхребцевих дисків і ін.
Використовується, щоб діагностувати зміщення хребців, остеохондроз, виявити метастази в кістках хребта і черепа. Через опромінення організму цей метод застосовується з обмеженнями.
Лікар призначає аналізи, щоб діагностувати захворювання, перевірити, чи ефективне лікування, отримати загальну інформацію про стан організму.
Сучасне лікування за допомогою медичних препаратів допомагає відновити функції нервової системи, уникнути загострення багатьох неврологічних захворювань.
Схема терапії може включати в себе прийом протизапальних, знеболюючих, ноотропних, протиепілептичних та інших препаратів. Лікарі нашої клініки застосовують тільки сертифіковані препарати нового покоління.
У нашій клініці застосовуються такі процедури як магнітотерапія, електрофорез, ультразвукова терапія, лазеротерапія та ін.
Процедури фізіотерапії допомагають привести в норму кровообіг, прискорити відновлення нервових тканин, зняти больовий синдром.
Методика, при якій ліки вводиться безпосередньо в осередок болю під контролем УЗД або рентгена. Це допомагає припинити больовий синдром і поліпшити якість життя, не використовуючи радикальні заходи.
Разом з медикаментозним лікуванням невролог може призначити мануальну терапію, масаж, рефлексотерапію, голковколювання та інші процедури.
- Інфекційні захворювання нервової системи
- Порушення мозкового кровообігу
- Спадково-дегенеративні захворювання нервової системи
- Перинатальне ураження нервової системи
- Ураження нервової системи при соматичних захворюваннях
- Травматичні ураження головного і спинного мозку
- Епілепсія та епілептичні синдроми