Ендоскопія

в TOP CLINIC DENIS

Ендоскопія — це інструментальне обстеження, що дозволяє оглянути внутрішні органи зсередини. Процедуру проводять за допомогою ендоскопа — довгої, тонкої та гнучкої трубки, на одному кінці якої знаходиться підсвітка та камера. Зображення внутрішніх органів надсилається на екран комп'ютера в реальному часі.

За допомогою ендоскопа лікар може не тільки оцінити стан внутрішніх органів візуально, але й виконати біопсію — взяття шматочка тканини з органу для подальшого дослідження під мікроскопом. Також ендоскоп застосовують при операціях, наприклад, для видалення поліпів в кишечнику.

У нашій клініці працює ендоскопічне відділення, де проводять всі види обстежень та процедур. Для зручності пацієнтів відділення ендоскопії знаходиться в окремому блоці із власною кімнатою відпочинку та санвузлом. Вам не доведеться перетинатися з іншими пацієнтами клініки і ходити поверхами, а після процедури можна буде відновитися і привести себе до ладу в комфортних умовах.

Читати докладніше
Список послуг 0
Ендоскопія в клініці ДЕНИС - TOP Clinic DENIS

Види ендоскопії

Різні види обстеження призначені для діагностики та лікування різних захворювань.

бронхоскопія — обстеження легких та дихальних шляхів, для якого ендоскоп вводять через ніс або рот;

колоноскопія, ректороманоскопія — обстеження товстої кишки, для якого ендоскоп вводиться через задній прохід;

гастроскопія — обстеження шлунка, стравоходу, тонкої кишки, для якого ендоскоп вводиться через рот;

цистоскопія, уретроскопія — обстеження сечовидільної системи, для якого ендоскоп вводиться через уретру (трубка для виведення сечі з організму);

лапароскопія — обстеження органів живота та тазу, при якому ендоскоп вставляється через маленький надріз на шкірі;

артроскопія — обстеження суглобів, у якому ендоскоп вставляється через маленький надріз на шкірі поруч із суглобом.

Читати докладніше
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Відділення ендоскопії у клініці ДЕНИС оснащене сучасними моделями гнучких та жорстких ендоскопів, у тому числі з камерами. Наше обладнання дозволяє отримувати точне зображення органів високої роздільної здатності.

Ми використовуємо мініатюрні ендоскопи невеликого діаметру, які легко вводяться в органи та порожнини. Дискомфорт при процедурі мінімальний, але за необхідності та за бажанням пацієнта її можна проводити під медикаментозним сном.

Чи безпечне обстеження?

Ендоскопія відноситься до малоінвазивних та відносно безпечних процедур з низьким ризиком серйозних ускладнень.

Під час ендоскопічних обстежень у нашій клініці ви можете бути впевнені в інфекційній безпеці процедури. Обробка ендоскопів провадиться за допомогою автоматичних мийних машин (репроцесорів).

Читати докладніше

В яких випадках призначають ендоскопію

Призначити процедуру може лише лікар. Він оцінює показання та протипоказання, індивідуальні особливості пацієнта, зіставляє можливості та ризики, консультується з іншими фахівцями. Це дозволяє мінімізувати ризик виникнення побічних ефектів.

Діагностика. Лікар призначає обстеження при шлунково-кишкових кровотечах, проблемах із ковтанням, нудоті та інших симптомах неясного походження. За допомогою процедури виявляють гастрити, виразкову хворобу та ін.

Гістологія. Ендоскопію можуть призначити, коли необхідно зробити біопсію — взяти шматочок тканини з органу для подальшого дослідження.

Лікування. Ендоскопію призначають видалення сторонніх тіл, поліпів, зупинки кровотеч, зокрема, для екстреного лікування.

Читати докладніше

Протипоказання

інфаркт, інсульт у недавньому часі;

перитоніт;

порушення прохідності органів, що досліджують;

відхилення у показниках згортання крові;

розлади психіки;

порушення функції дихання;

порушення обміну речовин;

ранній дитячий вік.

Читати докладніше

Як підготуватися до обстеження

Залежно від виду ендоскопії рекомендації можуть відрізнятися. Лікар докладно розповість вам, як підготуватися до процедури та відповість на ваші запитання.

В залежності від виду обстеження, лікар може попросити вас утриматися від їжі та пиття за кілька годин до процедури.

Перед колоноскопією та ректороманоскопією потрібно буде очистити кишечник, прийнявши проносне, а також дотримуватися дієти з низьким вмістом клітковини за кілька днів до процедури.

Якщо ви приймаєте ліки, які розріджують кров, можливо, лікар порекомендує припинити їх прийом за кілька днів до ендоскопії. Але без рекомендації лікаря самостійно скасовувати якісь препарати не варто.

Читати докладніше

Як проходить процедура

У нашій клініці можна зробити ендоскопію у максимально комфортних умовах. Ендоскопічне відділення знаходиться в окремому блоці, тому вам не доведеться кудись ходити та перетинатися з іншими пацієнтами. У відділенні передбачено власний санвузол та кімнату відпочинку, щоб ви могли відновитися та привести себе до ладу після процедури.

Ендоскопія зазвичай безболісна, але може бути трохи дискомфортною. Більшість людей мають відчуття, схожі на нетравлення шлунка чи біль у горлі.

Залежно від показань та побажань пацієнта, процедуру в нашій клініці можна проводити як у неспаному стані (з місцевим анестетиком), так і з повним знеболенням — у стані «медичного сну».

Для проведення ендоскопії уві сні ми використовуємо сучасні препарати з мінімальною побічною дією. Процедура проводиться досвідченими анестезіологами із постійним моніторингом життєвих показників.

Залежно від виду ендоскопії, ендоскоп акуратно вводиться в тіло: рот, ніс, задній прохід або уретру. Обстеження займає від 15 до 45 хвилин.

Після ендоскопії не потрібно залишатися в клініці на ніч, достатньо відпочити і привести себе до ладу після процедури. Якщо обстеження проходило під медичним сном, ще 1-2 години після процедури ви перебуватимете під наглядом лікарів. Домовтеся з кимось із близьких, щоб вас відвезли додому, бо самостійно сідати за кермо після анестезії не можна.

Читати докладніше

Лікарі

0
Всі лікарі

Лікарів не знайдено

Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 1
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю