Ендоскопія
Комфортна ендоскопія — без неприємних відчуттів та сором'язливості! Процедури можна проводити під медикаментозним сном. Відділення ендоскопії знаходиться в окремому блоці з рецепцією, кімнатою відпочинку та санвузлом. Вам не доведеться перетинатися з іншими пацієнтами клініки та ходити поверхами. Професійна відеоендоскопічна система Olympus Optera CV-170 (Японія) дозволяє проводити всі види обстежень та процедур.
Ендоскопія — це метод обстеження, що дозволяє оглянути органи травного каналу. Процедуру проводять за допомогою ендоскопа — тонкої та гнучкої трубки, на кінці якої знаходиться камера. Зображення внутрішніх органів передається на екран в реальному часі.
За допомогою ендоскопа лікар може не лише оцінити стан внутрішніх органів візуально, а й виконати біопсію — взяття фрагмента тканини для подальшого дослідження під мікроскопом. Також, за допомогою гнучкої ендоскопії виконують деякі операції — видалення поліпів, зупинка кровотеч та ін.
Умовно, гнучку ендоскопію можна поділити на верхню та нижню ендоскопію. При «верхній» оглядають стравохід, шлунок та дванадцятипалу кишку. При нижній ендоскопії проводять огляд товстої кишки і частини тонкої кишки.
У нашій клініці працює ендоскопічне відділення, оснащене обладнанням виробництва компанії Olympus (Японія), де проводять усі види обстежень та процедур.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Відділення ендоскопії у клініці ДЕНИС оснащене професійною відеоендоскопічною системою Olympus Optera CV-170 (Японія). Наше обладнання дозволяє отримувати точне зображення органів у високій якості.
Ми використовуємо мініатюрні ендоскопи невеликого діаметру (7-8 мм), які легко вводяться в органи та порожнини. Дискомфорт при процедурі мінімальний, але за потреби і за бажанням пацієнта її можна проводити під медикаментозним сном. Застосування іригаційної помпи та вуглекислого газу дозволяє знизити дискомфорт після процедури.
Електрокоагулятор BOWA ARC 303 (Німеччина) з аргоно-плазмовою коагуляцією дозволяє безконтактно зупиняти кровотечі, що робить цю маніпуляцію більш безпечною, швидкою та точною.
Ендоскопія відноситься до малоінвазивних та відносно безпечних процедур з низьким ризиком серйозних ускладнень.
Блоки гастроскопії та колоноскопії в нашій клініці розділені, у кожному встановлено окрему ендоскопічну стійку.
Під час ендоскопічних обстежень в клініці ДЕНИС ви можете бути впевнені в інфекційній безпеці процедури. Обробка ендоскопів проводиться за допомогою автоматичних мийних машин (репроцесорів) Detro Wash (Туреччина). Це гарантує повну стерильність інструменту.
Види ендоскопії
бронхоскопія — дослідження дихальних шляхів, при якому ендоскоп вводять через ніс або рот;
колоноскопія — дослідження товстої кишки, у якому ендоскоп вводиться через пряму кишку;
гастроскопія — обстеження шлунка, стравоходу, дванадцятипалої кишки, при якому ендоскоп вводиться через рот.
В яких випадках призначають ендоскопію
Діагностика. Лікар призначає обстеження при шлунково-кишкових кровотечах, проблемах із ковтанням, нудоті та інших симптомах неясного походження. За допомогою процедури виявляють гастрити, виразкову хворобу та ін.
Гістологія. Ендоскопію можуть призначити, коли потрібно зробити біопсію — взяти шматочок тканини з органу для подальшого дослідження.
Лікування. Ендоскопію призначають для видалення сторонніх тіл, поліпів, зупинки кровотеч, зокрема, для екстреного лікування.
Протипоказання
інфаркт, інсульт у недавньому часі;
перитоніт;
порушення прохідності органів, що досліджують;
відхилення у показниках згортання крові;
розлади психіки;
порушення функції дихання;
порушення обміну речовин;
ранній дитячий вік.
Як підготуватися до обстеження
В залежності від виду обстеження, лікар може попросити вас утриматися від їжі та пиття за кілька годин перед процедурою.
Перед колоноскопією та ректороманоскопією потрібно буде очистити кишечник, прийнявши проносне, а також дотримуватись спеціальної безшлакової дієти за кілька днів до процедури.
Під час дієти можна: нежирний сир, яйця, макарони, хліб з борошна грубого помелу, очищену варену картоплю, варений рис з пісною рибою, курячу грудку без шкірки, прозорі рідини (вода, чай, кава без молока, соки без м'якоті (не червоного або пурпурового кольору), газовані або негазовані безалкогольні напої. Виключаються з раціону продукти, що містять клітковину (капуста, бобові, гречка та інші крупи), молоко, рідини червоних та пурпурових кольорів, алкогольні напої.
Якщо ви приймаєте ліки, що розріджують кров, можливо, лікар порекомендує припинити прийом за кілька днів до ендоскопії. Але без рекомендації лікаря самостійно скасовувати якісь препарати не варто.
Як проходить процедура
Ендоскопія зазвичай безболісна, але може бути трохи дискомфортною.
Залежно від показань та побажань пацієнта процедуру в нашій клініці можна проводити як у свідомості (з місцевим анестетиком), так і з седацією — у стані «медикаментозного сну».
Для проведення ендоскопії уві сні ми використовуємо сучасні препарати з мінімальною побічною дією. Процедура проводиться досвідченими анестезіологами із постійним моніторингом життєвих показників.
Після ендоскопії не потрібно залишатися в клініці на ніч, достатньо відпочити і привести себе до ладу після процедури. Якщо обстеження проходило під седацією, ще одну годину після процедури ви перебуватимете під наглядом лікарів.
Домовтеся з кимось із близьких, щоб вас відвезли додому, бо самостійно сідати за кермо після анестезії не рекомендується.