Біохімічні дослідження
Біохімічні дослідження дозволяють отримати інформацію про загальний стан внутрішніх органів та провести оцінку обмінних процесів в організмі.
В рамках біохімічної діагностики вивчають та оцінюють склад біологічних рідин: крові та її компонентів, сечі, спинномозкової рідини, травних соків, поту, випітних рідин.
Найчастіше досліджують кров та її компоненти. Біохімічний аналіз крові дозволяє оцінити стан внутрішніх органів, з'ясувати потребу у мікроелементах, провести аналіз клітинного та тканинного обміну.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Скринінг допомагає виявити захворювання на ранній стадії, ще до появи симптомів, і вчасно вжити заходів. З цією метою лікар може призначити такі біохімічні аналізи:
- дослідження на рівень глюкози в крові дозволяє визначити порушення вуглеводного обміну, які можуть викликати діабет другого типу;
- дослідження рівня загального холестерину – для оцінки ризику серцево-судинних захворювань.
Лікар призначає аналізи, щоб визначити, як призначене лікування впливає на функціонування певного органу. Зазвичай, такий контроль проводиться кілька разів. При покращенні показників лікар розуміє, що терапія працює. Якщо це не відбувається, лікар коригує лікування.
Лікар призначає необхідні біохімічні дослідження, щоб уточнити діагноз, підтвердити чи спростувати його.
Як підготуватися до біохімічних досліджень крові
Між останнім прийомом їжі та здачею крові має пройти не менше 6-8 годин. Можна пити просту негазовану воду, але в невеликих кількостях (150-200 мл), для вгамування спраги.
За кілька днів перед здачею печінкових проб перегляньте раціон, відмовившись від жирної та гострої їжі, копченостей, солодощів, кави, чаю. Це допоможе точніше виміряти деякі показники: тригліцериди, печінкові ферменти та ін. Проте голодувати чи сильно обмежувати кількість їжі не варто.
Мінімум за 12 годин до дослідження відмовтеся від алкоголю та куріння, оскільки це спотворює результати обстеження.
Не приймайте медичні препарати напередодні аналізу. Якщо це неможливо, проконсультуйтеся з лікарем.
За 1-2 дні до забору крові зменшіть фізичні навантаження, уникайте стресів та втоми.
За кілька днів до здачі аналізу на визначення рівня креатиніну, сечовини виключіть з раціону м'ясо та рибу, відмовтеся від алкоголю.
Перед дослідженням на рівень холестерину, ліпопротеїнів між останнім прийомом їжі та забором крові має пройти щонайменше 14 годин.
Перед аналізом на рівень глюкози вранці не їжте, не пийте (навіть воду), не чистіть зуби, не жуйте гумку.