Гастроентерологія
Консультація лікаря, всі необхідні обстеження та аналізи, точний діагноз та план лікування — за один візит, не виходячи з клініки.
Лікар-гастроентеролог в клініці ДЕНИС діагностує і лікує захворювання травної системи, яка складається з відділів шлунково-кишкового тракту (ШКТ), а також допоміжних органів: печінки, підшлункової залози та жовчного міхура. Відділи ШКТ — це ротова порожнина, глотка, стравохід, шлунок, тонка і товста кишка.
До гастроентеролога звертаються зі скаргами на будь-які проблеми травлення і хворобливі відчуття в животі.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
В яких випадках потрібна консультація гастроентеролога
болі в будь-якій частині живота;
часта печія в горлі і стравоході, відрижка;
нудота, блювота;
здуття живота, відчуття бурління, сильне виділення газів;
розлади стільця (діарея, закрепи, кров і слиз в калі, дуже темний кал);
поганий апетит, швидка втрата ваги, слабкість і запаморочення;
ламкість нігтів і волосся, заїди в куточках рота;
висипання на шкірі, її жовтушність або інша зміна кольору;
присмак у роті: металу, кислоти або гіркоти;
неприємний запах з рота, навіть коли зуби здорові.
Як підготуватися до прийому у гастроентеролога в клініці ДЕНИС (Київ)
Перед деякими обстеженнями (наприклад, УЗД, ендоскопія, аналіз калу на приховану кров) потрібно дотримуватися спеціальної дієти. Якщо у вас будуть показання до таких досліджень, лікар запише вас на повторний прийом і розповість про всі нюанси.
Увечері напередодні візиту до гастроентеролога краще повечеряти легкої білковою їжею, наприклад, сиром, йогуртом або кефіром. Якщо прийти в клініку вранці натщесерце, то УЗД, КТ, рентгенографію можна буде зробити на цьому ж прийомі.
Якщо на язику є білий наліт, що не счищуйте його — можливо, лікар візьме його для аналізу.
Обирайте одяг, в якому вам буде зручно забезпечити доктору швидкий доступ до зони живота, щоб він провів огляд.
Заздалегідь підготуйтеся відповісти на запитання лікаря про скарги, про лікування, яке ви проходили раніше, про ліки, які приймаєте. Не забудьте взяти з собою амбулаторну карту, виписки, результати обстежень, які проводились раніше.
Як проходить прийом
- 01Опитування
Лікар розпитає вас про скарги, перенесені захворювання, ліки, які ви приймаєте, уточнить особливості вашого способу життя і харчування, дізнається про сімейний анамнез — чи є певні захворювання у ваших близьких родичів. Також доктор ознайомитися з вашою амбулаторною картою і результатами попередніх обстежень.
- 02Огляд
Під час огляду гастроентеролог використовує фізикальні методи, тобто такі, при яких задіяні в основному органи чуття лікаря і мінімум устаткування. Це може бути пальпація (промацування), перкусія (простукування), аускультація (вислуховування стетоскопом) та інші методи.
- 03Призначення обстежень
В процесі опитування та огляду лікар визначить джерело болю і локалізацію захворювання. Щоб підтвердити попередній діагноз, він призначить додаткові дослідження. Це може бути здача аналізів (крові, сечі, калу) та інші види досліджень, наприклад, УЗД, гастроскопія, комп'ютерна томографія та ін.
Всі види діагностики доступні в нашій клініці в день звернення (якщо не потрібна попередня підготовка). Результати обстежень готові відразу ж або в мінімальні терміни.
- 04Призначення лікування
Лікар вивчить всі дані, отримані на попередніх етапах, на їх підставі поставить діагноз і призначить лікування. Також хороший лікар гастроентеролог обов'язково дасть рекомендації щодо дотримання дієти і корекції способу життя. Згодом він призначить повторні консультації, щоб контролювати хід лікування.
Діагностика
Лабораторні аналізи. У клініці є власна лабораторія, де проводяться всі види досліджень, які допоможуть поставити або уточнити діагноз. Це біохімічні та загальноклінічні аналізи крові і сечі, дослідження ферментів підшлункової залози, тести на визначення паразитарних захворювань, печінкові проби та інші.
Всі аналізи можна здати на місці, в комфортних умовах і не виходячи з клініки. За допомогою системи пневмопошти біоматеріали з маніпуляційних за лічені хвилини потрапляють у власну лабораторію клініки. Основна маса аналізів готові протягом години, а результати відразу доступні доктору.
УЗД. Універсальний метод діагностики, який безпечний і інформативний. УЗД допомагає визначити розташування і розміри органів, стан тканин.
МРТ. Магнітно-резонансна томографія, на відміну від УЗД, дозволяє досліджувати порожнинні органи, наприклад, кишечник і шлунок.
Рентгенографія. Рентген дозволяє досліджувати всі ділянки шлунково-кишкового тракту, а також при необхідності використовувати контрастну речовину.
КТ. Комп'ютерна томографія дозволяє отримати детальні знімки зрізів органів. Її призначають, щоб уточнити результати рентгену, або як самостійне дослідження.
Колоноскопія. Метод дозволяє оглянути слизові оболонки кишечника і взяти зразки тканин для дослідження. Його застосовують, щоб діагностувати захворювання товстої кишки.
ЕГДС. Езофагогастродуоденоскопія — процедура, під час якої лікар оглядає слизові оболонки порожнистих органів (наприклад, шлунку, стравоходу дванадцятипалої кишки) за допомогою спеціального гнучкого зонда з підсвічуванням і оптичною системою. Під час цього дослідження також можна взяти зразок тканин.
Хромоендоскопія. Один з методів ендоскопії, при якому слизова травного тракту забарвлюється спеціальним засобом. Це допомагає оцінити її стан і зрозуміти, які процеси в ній відбуваються.
Лікар підбирає препарати і їх поєднання, розраховує дозування. Це можуть бути протизапальні, спазмолітичні, ферментні, антимікробні, знеболюючі, від нудоти й інші засоби. Правильно підібрані препарати допомагають усунути больові відчуття, відрегулювати вироблення ферментів і кислотність шлункового соку, відновити мікрофлору.
Проводяться як планові, так і екстрені операції. Лікарі нашої клініки надають перевагу малоінвазивному хірургічному лікуванню зі збереженням органів. Показаннями для оперативного втручання можуть бути грижі, кісти, пухлини, виразки, жовчокам'яна хвороба та інші.
Для профілактики або у період відновлення після операції лікарі застосовують фізіотерапію (ультразвук, електрофорез, магнітна терапія) і дієтотерапію — дають рекомендації по харчуванню.
- Хвороба Крона
- Хвороба Уіппла
- Гастрит
- Гастрит атрофічний
- Гастрит поверхневий
- Гастрит ерозійний
- Діарея
- Дивертикулез товстої кишки
- Дисбактеріоз кишечника у дорослих
- Долихосигма
- Дуоденіт
- Жовтяниця
- Жовчокам'яна хвороба
- Заворіт кишок
- Печія
- Ілеїт
- Кіста печінки
- Коліт
- Коліт ішемічний
- Метеоризм
- Панкреатит
- Стравохід Барретта
- Поліпи шлунка
- Синдром роздратованого кишечника
- Стафілококовий ентероколіт
- Стеноз стравоходу
- Тифліт
- Функціональна диспепсія
- Холестероз
- Холецистит
- Целіакія
- Езофагіт
- Ентерит
- Ентерит хронічний
- Ентероколіт
- Виразка дванадцятипалої кишки
- Виразка шлунку
- Язвений коліт