КТ (комп'ютерна томографія) дітям

в TOP CLINIC DENIS

Комп'ютерна томографія (КТ) — це пошарове дослідження внутрішніх органів за допомогою рентгенівського випромінювання.

Для діагностики використовується томограф, в якому пацієнт розміщується в положенні лежачи. За рахунок обертання апарату рентгенівські промені проходять через тіло в різних площинах і під різними кутами. Детектори вловлюють промінь, фіксують сигнал і передають його на комп'ютер, де дані проходять обробку та аналіз.

Лікар отримує зображення (комп'ютерну томограму) у вигляді пошарових знімків тканин в поперечних перетинах і розшифровує його. КТ дозволяє спеціалісту детально оцінити внутрішній стан органів грудної клітини, малого таза, черевної порожнини, стан мозку, кінцівок.

Читати докладніше
Записів сьогодні: вже 1 !
КТ (комп'ютерна томографія) дітям - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Дитяче КТ в клініці проводиться на томографі Philips Brilliance CT64 (виробництво США-Ізраїль). Це низькодозовий КТ-сканер, в якому використовується технологія, що дозволяє скоротити час проведення дослідження, зберігши його точність. Таким чином, дитина отримує мінімум променевого навантаження.

Томограф Philips Brilliance CT64 дозволяє одночасно збирати дані 64 зрізів (товщина 0,67 мм, ширина захвату до 40 мм). Завдяки супер-швидкій системі реконструкції зображень CIRS G4VS дитина отримує мінімальну дозу опромінення, при цьому якість зображень залишається високим.

Чи безпечна томографія для дитини?

Як і при рентгенографії, при КТ використовується рентгенівське випромінювання. Але, на відміну від рентгена, робиться безліч знімків, а не один. Доза опромінення при КТ значно вище, ніж при звичайному рентгені.

Тому дитяча комп'ютерна томографія лікарями клініки DENIS (Київ) призначається суворо за показаннями, в випадках, коли користь від діагностики перевищує ризики для здоров'я, а обстеження менш ризикованими методами неможливе.

Доктор обов'язково проконтролює кількість рентгенівських досліджень, які проходила дитина протягом року, щоб врахувати загальне променеве навантаження і не перевищити безпечні норми.

Бажано, щоб між обстеженнями була перерва не менше 4-6 місяців. Частіше діагностику повторюють тільки при гострій необхідності.

Щоб якомога швидше вивести радіацію, після обстеження лікарі рекомендують давати дитині багато пити, довго гуляти на вулиці, але не на сонці.

Читати докладніше

В яких випадках призначається КТ дітям

Комп'ютерна томографія дітям проводиться за суворими показаннями і тільки у випадках абсолютної необхідності. Це променевий метод, при якому людина піддається впливу рентгена, а дитячий організм більш чутливий до іонізуючого випромінювання. Тому призначаючи дитяче КТ, лікар ретельно зважує користь і можливі ризики для здоров'я дитини.

коли інші діагностичні методики (УЗД, МРТ, рентгенографія) не дозволяють отримати необхідні дані;

коли необхідно діагностувати складні захворювання (аномалії розвитку, пухлини, складні травми) і відстежувати ефективність їх лікування консервативними методами;

для контролю після операцій.

Читати докладніше

Протипоказання

Комп'ютерна томограма дитині до 14 років призначається тільки за суворими показаннями, і коли необхідні дані неможливо отримати за допомогою інших обстежень.

Під час дослідження потрібно протягом декількох хвилин зберігати повну нерухомість, так як рухи при скануванні спотворюють зображення. Як правило, дитина здатна на це тільки з 6-7 років, тому дітям молодшого віку обстеження проводять під седацією (медичним сном).

Дитяче КТ з контрастом (введенням контрастного препарату) застосовують в складних випадках, щоб поліпшити візуалізацію судин або пухлини. Контрастна речовина містить йод, тому важливо переконатися у відсутності алергічної реакції на нього.

Остаточне рішення про використання комп'ютерної томографії приймає лікар, при необхідності консультуючись з вузькими спеціалістами.

Читати докладніше

Як підготувати дитину до обстеження

Перед тим, як зробити КТ в клініці ДЕНИС (Київ) дитині, ви отримаєте докладні рекомендації з підготовки до процедури від вашого лікаря.

Під час проведення КТ важливо, щоб дитина могла зберігати нерухомість — інакше знімки будуть нерезультативними. Малюки до 6-7 років зазвичай не здатні виконати цю умову, тому процедура робиться з анестезією (седацією). Перед анестезією не поїть і не годуйте дитину за 4 години до наркозу (новонароджених - за 3 години). Також буде потрібно здати загальні аналізи крові та сечі, зробити електрокардіограму — всі ці обстеження можна пройти на місці, відразу ж отримавши результати.

Дитині старшого віку поясніть, як влаштований апарат КТ і як проходить процедура. Можна показати процес на відео і обов'язково розповісти, що це не боляче.

Якщо у дитини закладений ніс, перед процедурою закапайте його судинозвужуючим препаратом — щоб можна було вільно дихати.

Одягніть дитину в зручний і вільний одяг без блискавок, кнопок, застібок і інших металевих елементів. Перед процедурою необхідно зняти всі металеві вироби (окуляри, прикраси, шпильки, вставні брекети, слухові апарати та ін.).

Перед обстеженням органів черевної порожнини і малого таза потрібно дотримуватися харчування для зменшення газоутворення: виключити бобові, сирі овочі і фрукти, молочні продукти, газовані напої.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Дітям до 6-7 років, які не можуть лежати нерухомо кілька хвилин, обстеження проводиться під інгаляційним наркозом в низькій концентрації. При такій анестезії дитина дихає самостійно, до апарату легеневої вентиляції її не підключають.

Малюків до року перед процедурою щільно сповивають. Більш старшу дитину вкривають тонкою ковдрою, щоб їй було тепло. Лікар допоможе вкласти і правильно зафіксувати дитину в залежності від зони обстеження, встановить світловий промінь. Після цього при необхідності вводиться анестезія.

Кушетка повільно заїжджає в капсулу приладу, де відбувається сканування. Лікар-радіолог і анестезіолог весь час відстежують стан дитини. Після завершення процедури подача наркозу припиняється, і малюк прокидається.

Безпосередньо дослідження займає 3-5 хвилин, а вся процедура, включаючи розташування дитини — до півгодини. Комп'ютерна томографія повністю безболісна і не спричиняє дискомфорту.

Читати докладніше

Результати

Зображення КТ вивчає лікар-радіолог. Він аналізує скани, зіставляє картину з отриманою медичною документацією, робить опис дослідження і діагностичний висновок, знімає плівку зі сканами. Зазвичай на це потрібно 3-5 годин.

Ви отримаєте плівки зі сканами, а також висновок з рекомендаціями щодо подальших дій.

Читати докладніше

Лікарі

1
Всі лікарі
Гурина Іра Іванівна
Досвідчений діагност
Гурина Іра Іванівна
рентгенолог
Стаж (років):
31
Детальніше Відгуки
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю