Ендопротезування суглобів
Заміна суглобів дозволить вам повернутися до повноцінного життя та покращити його якість, позбавивши болю та обмеження рухів.
Ендопротезування — це операція, при якій пошкоджений або зношений суглоб замінюють ендопротезом. Ендопротез — штучний суглоб, який має таку ж анатомічну форму і може рухатися так само, як і справжній. Процедура проводиться на різних суглобах, включаючи стегно, коліно, лікоть чи плече.
Ендопротезування суглоба призначають у разі, коли хвороба або травма призвели до руйнування хряща або кісток у суглобі, що спричиняє сильний біль та обмеження руху. Ендопротезування допомагає усунути біль та повернути суглобу рухливість.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Це хірургічне втручання, при якому пошкоджений кульшовий суглоб замінюється ендопротезом — імплантом, що має форму і функціональність природного суглоба. Операція виконується, щоб усунути больові відчуття в тазостегновому суглобі і повернути його рухливість.
Операцію призначають у випадках, коли тазостегновий суглоб неможливо врятувати: при його руйнуванні в результаті артрозів і ревматоїдного артриту, при анкілозі, пухлинах в ділянці тазу, асептичному некрозі головки стегнової кістки 3-5 фази, переломах шийки стегнової кістки, особливо у літніх пацієнтів.
Ендопротезування кульшового суглоба займає в середньому до 60 хвилин. Операцію проводять під спінальною анестезією або медикаментозним сном (залежно від загального стану та бажання пацієнта).
Хірург робить невеликий розріз на стегні, щоб отримати доступ до суглоба. Потім він видаляє пошкоджені частини суглоба та замінює їх ендопротезом (штучним суглобом). Протез складається з чашки, яка вставляється у вертлюжну западину, лайнера, головки та ніжки. Для фіксації частин штучного суглоба до кістки використовують механічний метод (безцементне ендопротезування) або кістковий цемент.
Після ендопротезування кульшового суглоба реабілітація в середньому займає 4-8 тижнів. Наступного дня після операції можна вставати з ліжка та розпочинати заняття з реабілітологом. Перебування у стаціонарі займає в середньому близько тижня.
У нашій клініці лікар реабілітолог спільно з ортопедом-травматологом розробляють для кожного пацієнта індивідуальну програму реабілітації, що включає лікувальну фізкультуру та медикаментозну підтримку.
Після виписки важливо уникати важких навантажень, рекомендовано фізичну терапію, яка допоможе зміцнити м'язи та покращити рухливість суглоба, а також дозована ходьба.
Це хірургічне втручання, під час якого пошкоджений чи деформований колінний суглоб замінюється штучним імплантом — ендопротезом. Анатомічно ендопротез повторює форму здорового природного суглоба. Заміна суглоба дозволяє відновити рухливість та функціональність колінного суглоба, а значить, повернути людині можливість нормально рухатися та покращити якість життя.
Ендопротезування показано при сильних болях у коліні та порушенні рухових функцій. Таку операцію виконують у будь-якому віці, але найчастіше людям 60-80 років. Серед можливих показань до заміни колінного суглоба: деформуючий артроз 3-4 ступеня, ревматоїдний артрит, асептичний некроз виростків стегнової та великогомілкової кістки, пухлини.
Ендопротезування колінного суглоба займає в середньому 60-90 хвилин. Операцію проводять під спінальною анестезією або медикаментозним сном (залежно від загального стану пацієнта).
Хірург видаляє пошкоджені суглобові поверхні великогомілкової та стегнової кісток. Потім встановлює і закріплює за допомогою кісткового цементу ендопротез, який складається з двох металевих компонентів і вкладиша. Під час операції використовується спеціальна навігаційна система для вирівнювання осі кінцівки. Це дозволяє усунути варусну (О-подібну) або вальгусну (Х-подібну) деформацію колінного суглоба.
Реабілітація займає в середньому 1-2 місяці, перебування у клініці — близько 7 днів.
Наш реабілітолог та ортопед-травматолог розробляють індивідуальний план відновлення для кожного пацієнта. Рухатися можна вже наступного дня, але важлива поступовість навантаження на суглоб. Зазвичай реабілітолог рекомендує комплекс лікувальної фізкультури. Протягом перших трьох місяців слід уникати значних фізичних навантажень та занять активними видами спорту. Надалі можна буде вести звичний спосіб життя, але без надмірних перевантажень.