УЗД органів ендокринної системи для дітей

в TOP CLINIC DENIS

УЗД ендокринної системи дитини — важливий інформативний метод оцінки її функціонування, діагностики ендокринних порушень (ендокринопатій).

Для візуального огляду та пальпації доступні тільки щитовидна залоза і яєчка (у хлопчиків), а основним методом дослідження щитовидної, паращитовидної, статевих, підшлункової залоз, наднирників є УЗД. Центральні залози, які розташовані в головному мозку, досліджують методом МРТ.

Ендокринні залози (залози внутрішньої секреції) виробляють гормони, які регулюють діяльність внутрішніх органів. У клініці ДЕНИС в Києві можна пройти комплексну діагностику ендокринної системи.

Читати докладніше
Список послуг 1
УЗД органів ендокринної системи дітям - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Дитяче УЗД органів ендокринної системи проводиться за допомогою УЗД-апарату, вибір датчиків до якого залежить від особливостей розташування залоз.

Так, дитяче УЗД щитовидки проводиться із застосуванням лінійного датчика для поверхневих органів, він має плоску скануючу поверхню. Для УЗД наднирників, підшлункової залози та інших глибоко розташованих органів використовується датчик з опуклою скануючою поверхнею, який злегка вдавлюють в м'які тканини.

Чи безпечне обстеження для дітей?

Незалежно від форми датчика, він не вводиться всередину організму, а притискається до шкіри, при цьому її цілісність не порушується. Для полегшення ковзання датчика і проходження сигналу застосовують гіпоалергенний гель. Процедура ультразвукового сканування безпечна, безболісна і не має вікових обмежень.

Читати докладніше

В яких випадках призначають УЗД

Показання до ультразвукового дослідження ендокринної системи дитини, підлітка — відхилення показників зросту і ваги від вікових норм, порушення темпів статевого дозрівання, слабкий імунітет, погана здатність до навчання, емоційна нестабільність і ряд інших проблем, захворювань, які можуть пояснюватися гормональним дисбалансом.

Нечисленні протипоказання до проведення УЗД ендокринної системи пов'язані зі станом шкіри на ділянках, куди буде наноситися гель і прикладатися датчик: відкриті рани, опіки; гнійне ураження шкіри (стрептодермія); рясна висипка, сильний свербіж.

Читати докладніше

Як підготувати дитину до обстеження

Підготовка залежить від того, які саме залози внутрішньої секреції будуть обстежуватися.

Особлива підготовка до УЗД вилочкової залози не потрібна;

УЗД щитовидної, паращитовидних залоз дітям рекомендується виконувати натщесерце, оскільки вплив на область горла може спровокувати блювотний рефлекс;

За 3 дні до УЗД наднирників, підшлункової залози рекомендується виключити з раціону дитини важку їжу, продукти, які викликають газоутворення, здуття кишечника;

УЗД підшлункової залози у немовлят проводиться мінімум через 3 години після годування, у дітей віком до 3 років — через 4, старше 3 років — через 6 годин, старше 7 років — строго натщесерце. За годину до обстеження нічого не пити. За рекомендацією лікаря можна поставити дитині клізму, дати м'яке проносне;

УЗД яєчок у хлопчиків проводиться без підготовки, яєчників у дівчаток — після дієти, спрямованої на зменшення газоутворення, з повним сечовим міхуром. Дівчатам-підліткам УЗД статевих залоз найкраще проводити на 6-8 день менструального циклу.

Для дітей також важлива психологічна підготовка: підготуйте дитину до дій лікаря, поясніть, як все буде відбуватися, і що це безболісна процедура.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Дитяче УЗД органів ендокринної системи в клініці ДЕНИС починається з психологічної підготовки маленького пацієнта, з дітьми молодшого віку вона проводиться в ігровій формі. Тут створена комфортна обстановка, є іграшки для відволікання уваги, лікар знає, як знайти підхід до дитини, заспокоїти і зацікавити її майбутньою процедурою.

Для правильної розшифровки результатів УЗД щитовидної, вилочкової залози (тимуса) лікарю необхідно знати точну вагу дитини. Її зважують в ході консультації ендокринолога або безпосередньо перед проведенням УЗД.

Найбільш поширена процедура — УЗД щитовидної залози дитини. Для її проведення дитина відкриває шию і лягає на спину, під плечі підкладають валик, подушку, щоб голова була закинута. Малюків можна обстежити в положенні сидячи або лежачи на колінах у батьків. На горло наноситься гель, лікар прикладає датчик в різних місцях, щоб отримати зображення щитовидної залози з усіх боків.

Як правило, в комплексі з УЗД щитовидки виконується дитяче УЗД лімфовузлів, паращитовидних залоз, оскільки для повноти картини важлива оцінка їх стану, розмірів. Тривалість процедури — близько 15 хвилин.

УЗД тимуса у немовлят виконується в положенні лежачи на спині, при неспокійній поведінці дитини — лежачи або сидячи на колінах у матері, батька. Дітей старше 2 років обстежують в положенні стоячи. Сканується центральна область грудної клітини, тривалість процедури — 10-15 хвилин.

Інші ендокринні залози, як правило, обстежуються в комплексі з розташованими поруч внутрішніми органами. Так, УЗД наднирників дитини може проводитися як самостійна діагностична процедура або в комплексі з УЗД нирок. Наднирники сканують через очеревину в положенні лежачи на спині, на боці, стоячи, процедура триває до 30 хвилин. Підшлункова залоза обстежується разом з органами черевної порожнини, а яєчники — з органами малого таза, датчик притискається до передньої стінки очеревини.

Процедура абсолютно безболісна, хоча тиск датчика може завдавати дитині легкий дискомфорт.

Читати докладніше

Результати

В процесі ультразвукового сканування ендокринних залоз їх зображення виводиться на монітор, лікар описує розміри, структуру та інші характеристики органів, а асистент вносить ці дані в протокол.

На розшифровку даних і підготовку висновку може додатково знадобитися до 10 хвилин.

Читати докладніше

Лікарі

0
Всі лікарі

Лікарів не знайдено

Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю