Мамографія
Мамографія — це сучасне рентгенівське дослідження тканини молочної залози, яке дозволяє виявити злоякісні і доброякісні новоутворення на ранніх стадіях. Чим раніше виявлена пухлина, тим простіше її лікувати і тим вищі шанси на одужання.
Мамографію використовують як скринінговий метод (рекомендується проходити раз на 2 роки, починаючи з 40-річного віку), а також для уточнення діагнозу, коли вже є симптоми або виявлені новоутворення.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Мамографія у клініці ДЕНИС виконується на повністю цифровому апараті SIEMENS Mammomat Inspiration, що є найновішою розробкою компанії.
Функція Opdose автоматично підбирає достатню мінімальну дозу опромінення залежно від індивідуальних особливостей молочних залоз жінки. Це дозволяє зменшити дозу опромінення до 30%, при цьому час процедури скорочується.
Мамограф дозволяє сканувати молочну залозу пошарово (функція тривимірного томосинтезу). Завдяки цій технології діагностика на 30% точніша та інформативніша.
Інтелектуальна функція Opcomp продовжує стиск лише доти, доки молочна залоза залишається м'якою. Система сама зупиняється у точці оптимальної компресії, що дозволяє уникнути неприємних відчуттів.
Мамологічний центр в нашій клініці оснащений так званим низькодозовим мамографом — фінальна доза опромінення на третину менше, ніж при використанні стандартних апаратів.
Ми розуміємо, що мамографія (рентген молочних залоз) — процедура делікатна, і намагаємося зробити її максимально комфортною для вас:
-
щоб зменшити неприємні відчуття при стисненні грудей, дотримуємося рекомендацій по її правильному укладанню;
-
мамограф індивідуально розраховує оптимальну силу стиснення і автоматично зупиняється;
-
компресійні пластини мамографа мають округлі краю і виконані з більш м'якого матеріалу.
В яких випадках рекомендуть зробити мамографію молочних залоз
хворобливість грудей;
ущільнення в грудях, які відчуваються при пальпації;
помітна зміна форми грудей і сосків, кольору шкіри;
збільшені лімфовузли під пахвами;
виділення з грудей (поза періодом грудного вигодовування);
профілактичне обстеження: раз на 2 роки, починаючи з 40-річного віку.
Також лікар може направити на мамографію, якщо були травми грудей, плануються операції на молочних залозах, потрібно оцінити ефективність лікування.
Протипоказання
вагітність;
грудне годування;
металеві імпланти (наприклад, кардіостимулятор) в області грудей;
тимчасово відкласти дослідження рекомендують, якщо в області грудей є пошкодження шкіри.
Як підготуватися до обстеження
оптимальним для мамографії вважається тиждень після менструації — в цей період груди найменш чутливі, і процедура доставить менше дискомфорту;
якщо ви проходили це дослідження раніше, візьміть з собою результати. Попередня мамографія (знімки або диск) знадобляться, щоб лікар міг порівняти результати.
перед процедурою не користуйтеся дезодорантами, кремами, лосьйонами і іншими засобами для грудей і пахв. Іноді в їх склад входять металеві мікрочастинки, які можуть спотворити результат.
одягніться так, щоб вам було зручно роздягнутися до пояса і зняти прикраси.
Як відбувається обстеження
Рентгенолог попросить вас роздягнутися до пояса і встати перед мамографом, поклавши обидві груди між пластинами. Рентгенолог відрегулює рівень платформ відповідно до вашого зростанням і допоможе вам правильно розміститися.
Знімок грудних залоз виконують у двох проекціях — зверху і збоку. Спочатку груди кладуться на нижню пластину, а верхня опускається, потім повторюють процес в іншій проекції. Безпосередньо під час дослідження груди на кілька секунд стиснуті між пластинами — це може бути трохи дискомфортно, але необхідно щоб отримати чіткий знімок.
Знімки зазвичай роблять за кілька хвилин, а вся процедура займає не більше 20 хвилин.
Результати
Знімок готовий відразу після процедури. Рентгенолог одразу ж робить його розшифровку: вносить в мамограму інформацію про зміни в структурі лімфовузлів і судин, їх розміри, розташування, кількість.
Потім результати обстеження потрапляють до лікаря-мамолога або мамолога-онколога, який складає висновок і надалі займається наглядом і лікуванням, якщо це необхідно. На підготовку висновку може знадобитися кілька днів.