УЗД органів черевної порожнини для дітей

в TOP CLINIC DENIS

Ультразвукове дослідження — це метод інструментальної діагностики, який використовують для діагностики захворювань внутрішніх органів і контролю лікування.

Ультразвукове дослідження вважається абсолютно безпечними і безболісним. В основі методу лежить використання ультразвукової хвилі. Вона проникає через шкіру у внутрішні органи, відбивається від них і фіксується приймачем.

Під час обстеження лікар може вивчити внутрішні структури кишечника, лімфатичних вузлів, печінки, жовчного міхура, шлунка, підшлункової, селезінки і т. д.

Що показує ультразвукове дослідження черевної порожнини дитини:

  • звуження нижньої частини шлунка;
  • наявність каменів в жовчному міхурі;
  • новоутворення, кісти черевної порожнини;
  • скупчення рідини;
  • структуру внутрішніх органів;
  • абсцеси;
  • зараження паразитами.
Читати докладніше
Список послуг 1
Дитяче УЗД органів черевної порожнини - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Дитяче УЗД органів черевної порожнини в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.

Принцип дії ультразвукового апарату заснований на ехолокації. Датчик, яким водять по шкірі пацієнта, одночасно випромінює і приймає ультразвукове випромінювання. Відбитий звук перетворюється в зображення, яке вивчає фахівець.

Чи безпечне обстеження для дітей?

УЗД черевної порожнини дитині абсолютно безболісне і безпечне (променеве навантаження відсутнє), підходить дітям будь-якого віку. При необхідності дослідження можна повторювати багаторазово.

Читати докладніше

В яких випадках призначають УЗД черевної порожнини

УЗД може знадобитися в таких випадках:

якщо є припущення про можливі патології;

при пожелтінні білків очей і шкіри;

у дитини різко змінюється вага;

сильне здуття живота;

дитина скаржиться на тяжкість в черевній порожнині;

спостерігається постійна нудота і гіркота в роті.

Перше УЗД органів черевної порожнини дітям проводять в 1.5 місяці з профілактичною метою, а також для діагностики деяких захворювань.

Протипоказання до проведення ультразвукової діагностики відсутні. В ході дослідження можуть виникнути труднощі, якщо у малюка травмований шкірний покрив в місці дослідження або якщо пацієнту важко лежати в необхідній для діагностики позі.

Читати докладніше
Акції
Всі акції

Як підготувати дитину до обстеження

Ви отримаєте детальні рекомендації з підготовки до процедури від вашого лікаря. Також з будь-якими питаннями можна звернутися в наш контакт-центр (працює цілодобово) — всі оператори мають медичну освіту.

Підготовка дитини до УЗД черевної порожнини має свої особливості в залежності від віку. Для немовлят на грудному вигодовуванні досить витримати 3-годинний інтервал голодування. Малюка на штучних сумішах потрібно погодувати не пізніше, ніж за 4 години.

Найкраще зробити УЗД черевної порожнини дитині в першій половині дня. Ідеально, якщо обстеження доведеться на час перед прийомом їжі.

Особливості підготовки старших дітей практично не відрізняються. Так як діти у віці 1-3 роки ще не можуть терпіти почуття голоду, спраги, бажання піти в туалет, важливо застосовувати такі правила: останній прийом їжі за 4-5 годин до обстеження; за годину до аналізу не пити; якщо буде потрібно дотримуватися дієти, лікар попередить на консультації.

Дітям старше 3 років рекомендовано провести останній прийом їжі за 6-8 годин до УЗД. Також рекомендовано дотримуватися легкої дієти (каші, нежирна риба, м'ясо птиці, одне варене яйце в день, трохи сиру) за кілька днів до прийому у лікаря.

Напередодні дослідження органів черевної порожнини рекомендовано виключити: випічку, молочні продукти, овочі і їжу багату клітковиною, занадто жирні страви, швидкі вуглеводи, газовану воду, жуйки.

Якщо у дитини порушений стілець, доктор може порадити клізму і препарати, що покращують травлення (особливо при підвищеному метеоризмі). Деякі лікарські засоби можуть бути скасовані на час дослідження.

Важливий момент — психологічна підготовка дитини. Так як процедура безболісна, зазвичай малюки не дуже лякаються. Однак їм важко лежати в одній позі, тому краще заздалегідь розповісти дитині в ігровій формі про УЗД. Не потрібно вдаватися в подробиці, можна придумати казку про супергероя зі здатністю перевіряти, що з'їв малюк. Підійде будь-яка фантазія.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Всі дитячі лікарі нашої клініки мають великий досвід взаємодії з дітьми, вміють їх заспокоїти і завоювати довіру. Щоб дитина не переживала, УЗД проводиться в присутності батьків, в ігровій формі. Доктор приділить маленькому пацієнтові стільки часу, скільки буде потрібно, знайде з ним спільну мову та пограє.

Лікар попросить роздягнутися вище пояса або підняти одяг в місці дослідження.

Після цього на шкіру наноситься спеціальний прозорий гель, який є провідником ультразвукових хвиль.

Доктор буде водити спеціальним датчиком по шкірі і одночасно розглядати зображення на екрані.

Після процедури гель витирають і просять почекати заключення.

Дитяче УЗД черевної порожнини в клініці ДЕНИС (Київ) займає в середньому 10-15 хвилин.

Читати докладніше

Результати

В процесі обстеження лікар вивчає зображення на екрані, порівнює отримані параметри з нормативними і вносить інформацію до протоколу. 

Розшифровка УЗД виконується відразу ж на місці. Підготовка висновку займає до 15-20 хвилин.

Читати докладніше

Лікарі

0
Всі лікарі

Лікарів не знайдено

Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю