УЗД органів черевної порожнини для дітей
Ультразвукове дослідження — це метод інструментальної діагностики, який використовують для діагностики захворювань внутрішніх органів і контролю лікування.
Ультразвукове дослідження вважається абсолютно безпечними і безболісним. В основі методу лежить використання ультразвукової хвилі. Вона проникає через шкіру у внутрішні органи, відбивається від них і фіксується приймачем.
Під час обстеження лікар може вивчити внутрішні структури кишечника, лімфатичних вузлів, печінки, жовчного міхура, шлунка, підшлункової, селезінки і т. д.
Що показує ультразвукове дослідження черевної порожнини дитини:
- звуження нижньої частини шлунка;
- наявність каменів в жовчному міхурі;
- новоутворення, кісти черевної порожнини;
- скупчення рідини;
- структуру внутрішніх органів;
- абсцеси;
- зараження паразитами.

в соціальних мережах
Дитяче УЗД органів черевної порожнини в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.
Принцип дії ультразвукового апарату заснований на ехолокації. Датчик, яким водять по шкірі пацієнта, одночасно випромінює і приймає ультразвукове випромінювання. Відбитий звук перетворюється в зображення, яке вивчає фахівець.
УЗД черевної порожнини дитині абсолютно безболісне і безпечне (променеве навантаження відсутнє), підходить дітям будь-якого віку. При необхідності дослідження можна повторювати багаторазово.
В яких випадках призначають УЗД черевної порожнини
якщо є припущення про можливі патології;
при пожелтінні білків очей і шкіри;
у дитини різко змінюється вага;
сильне здуття живота;
дитина скаржиться на тяжкість в черевній порожнині;
спостерігається постійна нудота і гіркота в роті.
Перше УЗД органів черевної порожнини дітям проводять в 1.5 місяці з профілактичною метою, а також для діагностики деяких захворювань.
Протипоказання до проведення ультразвукової діагностики відсутні. В ході дослідження можуть виникнути труднощі, якщо у малюка травмований шкірний покрив в місці дослідження або якщо пацієнту важко лежати в необхідній для діагностики позі.
Як підготувати дитину до обстеження
Підготовка дитини до УЗД черевної порожнини має свої особливості в залежності від віку. Для немовлят на грудному вигодовуванні досить витримати 3-годинний інтервал голодування. Малюка на штучних сумішах потрібно погодувати не пізніше, ніж за 4 години.
Найкраще зробити УЗД черевної порожнини дитині в першій половині дня. Ідеально, якщо обстеження доведеться на час перед прийомом їжі.
Особливості підготовки старших дітей практично не відрізняються. Так як діти у віці 1-3 роки ще не можуть терпіти почуття голоду, спраги, бажання піти в туалет, важливо застосовувати такі правила: останній прийом їжі за 4-5 годин до обстеження; за годину до аналізу не пити; якщо буде потрібно дотримуватися дієти, лікар попередить на консультації.
Дітям старше 3 років рекомендовано провести останній прийом їжі за 6-8 годин до УЗД. Також рекомендовано дотримуватися легкої дієти (каші, нежирна риба, м'ясо птиці, одне варене яйце в день, трохи сиру) за кілька днів до прийому у лікаря.
Напередодні дослідження органів черевної порожнини рекомендовано виключити: випічку, молочні продукти, овочі і їжу багату клітковиною, занадто жирні страви, швидкі вуглеводи, газовану воду, жуйки.
Якщо у дитини порушений стілець, доктор може порадити клізму і препарати, що покращують травлення (особливо при підвищеному метеоризмі). Деякі лікарські засоби можуть бути скасовані на час дослідження.
Важливий момент — психологічна підготовка дитини. Так як процедура безболісна, зазвичай малюки не дуже лякаються. Однак їм важко лежати в одній позі, тому краще заздалегідь розповісти дитині в ігровій формі про УЗД. Не потрібно вдаватися в подробиці, можна придумати казку про супергероя зі здатністю перевіряти, що з'їв малюк. Підійде будь-яка фантазія.
Як відбувається обстеження
Всі дитячі лікарі нашої клініки мають великий досвід взаємодії з дітьми, вміють їх заспокоїти і завоювати довіру. Щоб дитина не переживала, УЗД проводиться в присутності батьків, в ігровій формі. Доктор приділить маленькому пацієнтові стільки часу, скільки буде потрібно, знайде з ним спільну мову та пограє.
Лікар попросить роздягнутися вище пояса або підняти одяг в місці дослідження.
Після цього на шкіру наноситься спеціальний прозорий гель, який є провідником ультразвукових хвиль.
Доктор буде водити спеціальним датчиком по шкірі і одночасно розглядати зображення на екрані.
Після процедури гель витирають і просять почекати заключення.
Дитяче УЗД черевної порожнини в клініці ДЕНИС (Київ) займає в середньому 10-15 хвилин.
Результати
В процесі обстеження лікар вивчає зображення на екрані, порівнює отримані параметри з нормативними і вносить інформацію до протоколу.
Розшифровка УЗД виконується відразу ж на місці. Підготовка висновку займає до 15-20 хвилин.