УЗД судин
УЗД судин (доплерографія) — це інформативний метод дослідження великих і середніх вен і артерій: голови, головного мозку, шиї, грудного і черевного відділів, верхніх і нижніх кінцівок.
УЗД судин будується на вимірі високочастотних звукових хвиль (ультразвуку), які відбиваються від рухомих об'єктів — червоних кров'яних тілець. Це так званий ефект Доплера. Звичайне УЗД теж використовує звукові хвилі для створення зображень, але не показує кровотік.
УЗД судин вен і артерій дозволяє виявляти судинні захворювання і контролювати їх динаміку. Обстеження допомагає виявити доклінічні (найбільш ранні) ознаки захворювань судинного русла, порушення кровотоку (атеросклеротичні бляшки, тромби), оцінити ступінь ураження судин.
У нашій клініці можна пройти:
- УЗД судин голови та шиї (в т.ч. УЗД судин головного мозку і УЗД БЦА — брахіоцефальних судин);
- УЗД судин нирок;
- УЗД судин черевної аорти;
- УЗД судин верхніх і нижніх кінцівок;
- УЗД кровотоку плода при вагітності.

в соціальних мережах
УЗД судин в клініці ДЕНИС проводиться безпосередньо в кабінеті кардіолога, який обладнаний УЗ-апаратом. Вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на діагностику.
Ми використовуємо УЗ-апарати високої роздільної здатності, які з великою точністю відображають картину зміни швидкості кровотоку і дозволяють своєчасно виявляти закупорку судин і інші судинні проблеми.
Доплерографія — безпечне обстеження, яке не здійснює негативного впливу на організм і не викликає побічних ефектів. При наявності показань його можна проводити необмежену кількість разів, в тому числі новонародженим, вагітним і годуючим жінкам.
Обстеження відноситься до неінвазивних, тобто не порушує цілісність шкіри або тканин органу. УЗД судин повністю безболісне і не спричиняє дискомфорту.
В яких випадках призначають УЗД судин
сильна задишка, запаморочення, швидка стомлюваність, непритомність і переднепритомні стани;
поява набряків кінцівок, живота;
погіршення пам'яті та розумової працездатності;
слабкість і оніміння в ногах, мерзнучі ноги, зміна кольору шкіри на ногах, спазми.
після інсульту - щоб оцінити кровопостачання головного мозку;
якщо пошкоджені судини при травмах;
вагітним жінкам - якщо можливе порушення кровотоку у дитини або матері.
Як підготуватися до доплерографії
Відмовтеся від алкоголю, енергетиків, кави, міцного чаю і куріння напередодні обстеження. Їх вживання впливає на стан кровоносних судин, що може спотворити результати.
У деяких випадках потрібно відмовитися від їжі і пиття за кілька годин до УЗД — уточніть подробиці у вашого лікаря.
Якщо ви приймаєте лікарські препарати, можливо, доктор скасує прийом тих з них, які впливають на роботу судин.
Якщо у вас важка фізична робота або спортивні навантаження, перед обстеженням потрібно обмежити їх і як слід відпочити.
Зручно одягніться, щоб можна було швидко і легко зняти одяг і прикраси з області, яку будуть обстежувати.
Як проходить процедура
Доплерографія проходить як звичайне УЗД.
Лікар попросить вас зняти одяг і прикраси з досліджуваної області і нанесе на неї спеціальний гіпоалергенний гель, який покращує проходження ультразвуку і ковзання датчика.
Потім потрібно буде лягти на кушетку. Доктор буде переміщувати датчик по різних дільницях тіла, щоб провести сканування судин. Пристрій посилає звукові хвилі в ваше тіло, а рух клітин крові викликає зміну висоти звукових хвиль. Тому під час процедури ви можете чути пульсуючі або свистячі звуки. Хвилі записуються і перетворюються в зображення або графіки на моніторі.
УЗД судин повністю безболісне і не викликає дискомфорту. В залежності від розташування зони дослідження, процедура може тривати від 30 до 60 хвилин.
Результати
Спеціаліст складає висновок відразу після завершення процедури.
Однак дані обстеження — це ще не остаточний діагноз. Їх повинен розшифрувати та інтерпретувати ваш лікуючий лікар, з урахуванням анамнезу, загальної клінічної картини і результатів інших обстежень.