Дитяча гастроентерологія
Консультація дитячого гастроентеролога, всі необхідні обстеження та аналізи, точний діагноз та план лікування — за один візит, не залишаючи клініки. Комфортні та безпечні умови, м'який та уважний підхід до дітей.
Дитячий лікар-гастроентеролог в клініці ДЕНИС діагностує і лікує захворювання травної системи у дітей з народження і до 18 років.
Травна система складається з відділів шлунково-кишкового тракту (ротова порожнина, глотка, стравохід, шлунок, тонка і товста кишка) і допоміжних органів (печінка, підшлункова залоза, жовчний міхур).
Крім лікування захворювань, дитячий гастроентеролог стежить за здоров'ям органів травного тракту, допомагає батькам підібрати дитині правильне харчування, скласти схему введення прикорму, впоратися з коліками і іншими проблемами.
Органи шлунково-кишкового тракту у дітей мають більш тонкі слизові оболонки, шлунковий сік виділяється менше, а його бактерицидні властивості слабше. Формування ферментативної системи закінчується тільки у 7 років. Тому травна система у дітей більш чутлива.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
В яких випадках звертатися до дитячого гастроентеролога
у дитини грудного віку сильне занепокоєння через коліки, дитина підтягує ніжки до живота;
гази, здуття живота;
проблеми з ковтанням, підвищене або недостатнє слиновиділення;
дитина часто відригує;
погіршення апетиту, зниження ваги;
дитина скаржиться на болі в животі, нудоту;
слиз, кров в калі, його знебарвлення;
часті закрепи або діарея;
відрижка, неприємний присмак і запах з рота.
Як підготувати дитину до прийому
Підготуйтеся відповісти на питання лікаря: як часто виникають болі, який їхній характер, чи пов'язані вони з харчуванням, чи є апетит, скільки дитина важить і як набирала вагу. Сформулюйте основні скарги.
Візьміть з собою медичну карту дитини, виписки, результати обстежень, які проводились раніше (якщо є).
Дієта: перед деякими дослідженнями (наприклад, УЗД, ендоскопія, аналіз калу на приховану кров) потрібно дотримуватися спеціальної дієти. Якщо у дитини є показання до таких обстежень, лікар запише вас на повторний прийом і розповість про всі нюанси.
Зручно одягніть дитину, щоб у лікаря був швидкий доступ до зони живота для огляду.
Правильно налаштуйте дитину на візит до лікаря: будьте спокійні і впевнені, тому що ваш стан передається маляті. Дитині старшого віку можна пояснити, навіщо відвідувати лікаря і чому це важливо, зацікавити цікавими предметами в кабінеті лікаря. Ні в якому разі не лякайте і не обманюйте.
Як проходить консультація дитячого гастроентеролога
- 01Опитування (збір анамнезу)
Доктор докладно розпитає вас про скарги, захворювання, які перенесла дитина, зверне увагу на особливості і режим її харчування. Також лікар ознайомиться з медичною карткою дитини та результатами попередніх обстежень.
- 02Огляд
Під час огляду дитячий гастроентеролог використовує фізикальні методи, тобто такі, при яких задіяні в основному органи чуття лікаря і мінімум устаткування. Це може бути пальпація (промацування), перкусія (простукування), аускультація (вислуховування стетоскопом) та інші методи. Огляд проходить в ігровій формі і не завдає дитині дискомфорту.
- 03Призначення обстежень
В процесі опитування та огляду лікар визначить джерело болю і локалізацію захворювання. Щоб підтвердити попередній діагноз, він призначить додаткові дослідження. Це може бути здача аналізів (крові, сечі, калу) та інші види досліджень, наприклад, УЗД, гастроскопія, комп'ютерна томографія та ін.
- 04Призначення лікування
Лікар вивчить всі дані, отримані на попередніх етапах, на їх підставі поставить діагноз і призначить лікування. Також доктор обов'язково дасть рекомендації щодо дотримання дієти. При необхідності гастроентеролог звертається за консультаціями до суміжних фахівців — в клініці працюють дитячі лікарі всіх спеціальностей.
Якщо у вас немає можливості приїхати в клініку на консультацію, можна скористатися послугою «Гастроентеролог додому» і викликати лікаря додому.
Щоб виявити порушення обміну речовин і запальні процеси, доктор може призначити здати загальний і біохімічний аналіз крові, аналіз сечі, дослідження калу.
Всі аналізи можна здати на місці, в комфортних умовах і не виходячи з клініки. За допомогою системи пневмопошти біоматеріали з маніпуляційних за лічені хвилини потрапляють у власну лабораторію клініки. Більшість аналізів готові протягом години, а результати відразу доступні доктору.
УЗД органів черевної порожнини допомагає визначити патології печінки, селезінки, підшлункової залози, жовчного міхура, частково обстежити шлунок і кишечник. Перед УЗД дитині необхідно дотримуватися дієти — на прийомі доктор надасть вам детальні рекомендації.
МРТ призначають, коли є підозри на жовчокам'яну хворобу, панкреатит, новоутворення. МРТ дозволяє досліджувати порожнинні органи, наприклад, кишечник і шлунок, і отримати пошарові знімки органів в різних площинах.
Дозволяє досліджувати всі ділянки шлунково-кишкового тракту, щоб діагностувати кишкову непрохідність, грижі, вроджені аномалії розвитку органів та ін.
Метод дозволяє оглянути слизові оболонки кишечника і взяти зразки тканин для дослідження. Його застосовують, щоб діагностувати захворювання товстої кишки. Процедуру можна проводити під медичним сном.
Езофагогастродуоденоскопія — процедура, під час якої лікар оглядає слизові оболонки порожнистих органів (наприклад, шлунка, стравоходу дванадцятипалої кишки) за допомогою спеціального гнучкого зонда з підсвічуванням і оптичною системою. Процедуру можна проводити під медичним сном.
Дитяча гастроентерологія в клініці ДЕНИС має всі можливості для лікування захворювань травної системи як консервативними (лікарська терапія, фізіотерапія, дієтотерапія), так і хірургічними методами. Вибір методу залежить від діагнозу і клінічної картини.
У клініці проводяться як планові, так і екстрені операції. Лікарі нашої клініки роблять упор на малоінвазивне хірургічне лікування зі збереженням органів.
При складних захворюваннях можлива госпіталізація в дитячий стаціонар, який включає в себе 16 одномісних палат з власним санвузлом та зручним розкладним масажним кріслом для супроводжуючого. Батьки можуть залишатися з дитиною цілодобово.
- Гастрит
- Гастродуоденіт
- Гастроезофагеальний рефлюкс
- Гепатит
- Глистна інвазія
- Дисбактеріоз кишечника
- Дискінезія жовчовивідних шляхів
- Лямбліоз
- Муковісцидоз
- Панкреатит
- Функціональна диспепсія
- Холецистит
- Ентероколіт
- Ентерит