Рентгенографія органів грудної порожнини, без плівки (профілактичне обстеження, флюорографія)

в TOP CLINIC DENIS

Флюорографія — різновид рентгенівської променевої діагностики. Цифрова флюорографія — сучасна методика, при якій зображення формується на спеціальному екрані і відразу переводиться в цифровий формат.

Флюорографічному дослідженню можуть піддаватися різні органи, але найчастіше проводять флюорографію органів грудної клітки (ОГК). Флюорографію використовують як основний метод ранньої діагностики пульмонологічних (легеневих) захворювань, у тому числі туберкульозу легень.

Флюорографія відрізняється від класичного рентгена органів грудної клітки (рентгенографії): зображення легень, зроблені за допомогою флюорографії, мають нижчу роздільну здатність. Вони менш чіткі та інформативні, але для скринінгу туберкульозу легень цього достатньо.

Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 510 грн 459 грн
Флюорографія в клініці ДЕНИС - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

В нашей клинике используется цифровая флюорография. При таком методе рентгеновское изображение вместо фотографирования на пленку переносится на цифровую матрицу, откуда поступает на компьютер.

Для проведення дослідження застосовують флюорографи — апарати, що нагадують ліфтову кабіну з екраном і підставкою для пацієнта. 

Чи безпечне обстеження?

Разова доза випромінювання, необхідна формування зображення на плівці, безпечна для людського організму, якщо робити рентген 1-2 десь у рік, ускладнення виключені.

Цифрова флюорографія — ще безпечніша процедура. Зображення формується не на аналогової плівці, а в світлочутливій ПЗС-матриці. Зображення оцифровується та переноситься у пам'ять комп'ютера. Переваги такого методу:

  • цифрові технології дозволяють максимально скоротити час впливу променів на людину;
  • променеве навантаження приблизно в 10 разів менше, ніж якщо зробити рентген на аналоговому (плівковому) апараті;
  • дані оцифровуються протягом кількох секунд, не треба очікувати прояви плівки. Якщо зображення вийшло не чітким (пацієнт дихав під час сканування променями), це відразу помітно.
  • цифрове зображення за рахунок високої роздільної здатності більш інформативне, можна збільшити та розглянути в деталях потрібні ділянки;
  • можливість тривалого зберігання архівів, моментального відправлення файлів до інших клінік.
Читати докладніше

Протипоказання

Цифрову флюорографію не призначають дітям віком до 15 років.

До протипоказань у дорослих належить вагітність. Діагностична процедура може призначатися лише у виняткових випадках, якщо під час огляду вагітної жінки лікар запідозрив туберкульоз, гостру пневмонію.

Обмеження щодо флюорографії — важкі стани, коли пацієнт неспроможний стояти чи сидіти. У клініці ДЕНИС застосовується діагностичне обладнання, яке дозволяє зробити флюорографію у положенні лежачи.

Читати докладніше

Як підготуватися до обстеження

Флюорографія не потребує попередньої підготовки. Безпосередньо перед процедурою необхідно роздягнутися вище пояса і зняти всі металеві прикраси.

На поясі зав'язують фартух із свинцевими пластинами для захисту інших органів від розсіяного випромінювання.

Читати докладніше

Як проходить процедура

Вся процедура займає кілька хвилин, повністю безболісна та не завдає дискомфорту.

Флюорографія цифрова в клініці ДЕНИС проводиться із застосуванням стаціонарного обладнання із захисною кабіною.

Пацієнт з оголеним торсом та захисним фартухом на поясі заходить у кабіну, встає між рентгенівською трубкою та екраном із ПЗЗ-матрицею.

Зазвичай флюорографія ОГК виконується у фронтальній проекції, для цього потрібно притиснутись грудьми до екрану, руки поставити на пояс або підняти та завести за голову, підборіддя зафіксувати у спеціальній підставці.

Фахівець попросить зробити вдих та затримати подих. Тривалість сканування залежить від моделі апарата, що в середньому становить 5 секунд.

За показаннями додатково проводять сканування у бічній проекції, для цього потрібно розвернутися до екрана боком.

Якщо стан пацієнта дозволяє провести флюорографію виключно у положенні сидячи або лежачи, рентген-лаборант регулює положення променевої трубки та екрану, допомагає зайняти правильне положення. Стандартні налаштування апарата також змінюються, якщо потрібна флюорографія інших органів.

Читати докладніше

Результати

Оцифровка зображення та виведення на комп'ютерний монітор триває кілька секунд. Поки пацієнт одягається після обстеження, лікар вивчає знімок. На інтерпретацію результатів потрібно до 10 хвилин, до висновку фахівця додається роздрукований на принтері знімок ОГК.

Якщо на знімку помітні патологічні зміни органів грудної клітки, лікар призначає додаткові дослідження — комп'ютерну томографію грудної клітки, лабораторні аналізи.

Читати докладніше

Лікарі

1
Всі лікарі
Чебан Наталя Вікторівна
Досвідчений діагност
Чебан Наталя Вікторівна
рентгенолог
Стаж (років):
24
Детальніше Відгуки
Записатися Welcome price 798 грн 719 грн
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 2
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю