Рентгенографія

в TOP CLINIC DENIS

Рентгенографія (в розмовній мові її часто називають «рентгеном») — це доступний і інформативний метод променевої діагностики, що дозволяє оглянути організм зсередини.

Рентгенівські промені мають високу проникаючу здатність, але проходять через тканини різної щільності нерівномірно. За рахунок цього отримують детальний чорно-білий знімок досліджуваної області. Вивчивши знімки, лікар може діагностувати пошкодження суглобів і кісток, оцінити структуру різних тканин, виявити захворювання внутрішніх органів.

Рентгенологічне дослідження відноситься до неінвазивних діагностичних методів — ​​тканини організму при цьому не пошкоджуються. Процедура повністю безболісна.

Комп'ютерний томограф — це сучасний варіант рентгенівського апарату, який дозволяє сканувати всі частини тіла. Отримана інформація проходить швидку обробку комп'ютером і відображається на екрані у вигляді пошарових «зрізів» різних органів і частин тіла.

Читати докладніше
Список послуг 51
Рентгенографія - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Рентгенографія в клініці ДЕНИС — це можливість пройти рентгенологічне дослідження експертного рівня і зробити рентген хребта, кісток, суглобів, внутрішніх органів тощо.

У нас працюють досвідчені рентгенологи, в розпорядженні яких апарати останніх років випуску, що дозволяють регулювати потужність рентгенівського випромінювання.

Ми використовуємо рентгенівський комплекс FLEXAVISION HB виробництва японської корпорації Shimadzu. Серед його переваг:

  • знижене променеве навантаження

  • висока якість та чіткість зображень

  • миттєвий доступ фахівця до зображень на консолі відразу після їх створення

Чи безпечне обстеження?

Під час рентгенографії на організм впливають невеликі дози радіації, тому дослідження проводять тільки за показаннями і не дуже часто.

ВООЗ рекомендує, щоб променеве навантаження для здорових людей не перевищувало 1 мЗв на рік (при цьому необоротно шкодить організму доза 150 мЗв). Середня доза разового опромінення становить 0,04-0,1 мЗв. Правильно виконане дослідження безпечно для здоров'я.

Дітям рентгенографія призначається з обережністю: Всесвітня Організація Охорони Здоров'я рекомендує виконувати такі дослідження не більше 6 разів на рік, дітям до року — не більше 2 разів.

Читати докладніше
Для рентгенографії ми використовуємо рентгенівський комплекс FLEXAVISION HB виробництва японської корпорації Shimadzu - TOP Clinic DENIS
Для рентгенографії ми використовуємо рентгенівський комплекс FLEXAVISION HB виробництва японської корпорації Shimadzu
В клініці працюють досвідчені рентгенологи, в розпорядженні яких апарати останніх років випуску, що дозволяють регулювати потужність рентгенівського випромінювання - TOP Clinic DENIS
В клініці працюють досвідчені рентгенологи, в розпорядженні яких апарати останніх років випуску, що дозволяють регулювати потужність рентгенівського випромінювання
Знімки готові за 10-15 хвилин і відразу доступні лікарю - TOP Clinic DENIS
Знімки готові за 10-15 хвилин і відразу доступні лікарю
У нас можна пройти рентгенологічне дослідження експертного рівня і зробити рентген хребта, кісток, суглобів, внутрішніх органів тощо - TOP Clinic DENIS
У нас можна пройти рентгенологічне дослідження експертного рівня і зробити рентген хребта, кісток, суглобів, внутрішніх органів тощо

В яких випадках призначають рентгенографію

Цифровий рентген використовують у всіх медичних напрямках: хірургії, стоматології, ортопедії, онкології, пульмонології, гастроентерології та ін. Цифрова рентгенографія дозволяє:

діагностувати стан кісток і суглобів;

обстежити органи, в тому числі органи системи травлення, лор-органи, сечостатеву систему;

планувати стоматологічне лікування, визначивши травми зуба, утворень в кістковій тканині, ступінь ураження ясен та інші проблеми зубочелюстного апарату, а також контролюючи якість установки імплантів, коронок, пломб.

оцінити якість лікування;

підготуватися до оперативних втручань.

Читати докладніше

Протипоказання

вагітність;

важкий стан;

внутрішні кровотечі;

активна форма туберкульозу;

непереносимість контрастної речовини;

захворювання щитовидки;

певні патології печінки, нирок, серця.

Читати докладніше

Як підготуватися до обстеження

У більшості випадків готуватися до рентгенографії не потрібно, але є винятки. Щоб дізнатися про особливості підготовки конкретно у вашому випадку, зверніться до свого лікаря або в наш контакт-центр (працює цілодобово).

перед дослідженням шлунка, стравоходу, кишечника та інших порожнистих органів, а також попереково-крижового відділу хребта потрібно протягом 3 днів дотримуватися дієти для зменшення газоутворення. Їсти можна не пізніше 6-8 годин до процедури, за 1-2 години рекомендується зробити клізму для очищення кишечника.

перед ангіографією необхідно обговорити з лікарем прийом препаратів, які впливають на властивості крові;

перед рентгенографією з контрастом роблять тести, щоб визначити чутливість до препарату.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Перед процедурою необхідно зняти з частини тіла, яка обстежується, одяг, аксесуари, металеві предмети. Рентгенолог попросить вас зайняти певну позицію біля рентгенівського апарату: лягти на кушетку, стати поруч або сісти на стілець. Потім потрібно буде певний час не рухатися.

Залежно від мети обстеження, рентгенолог зробить один або більше знімків в різних проекціях. Звичайний рентген займає не більше 3-5 хвилин. Лікар відразу перевірить якість знімків, щоб при необхідності повторити процедуру.

Рентгенографія з контрастуванням — більш складна процедура, так як потрібно розрахувати, коли контрастна речовина буде в потрібній області. Зазвичай лікар робить кілька знімків, щоб не пропустити момент, коли контрастну речовину буде видно в обстежуваній частині тіла.

Комп'ютерна томографія займає від 5 хвилин до півгодини - це залежить від обстежуваного органу і діагнозу.

Всі процедури повністю безболісні, ви нічого не відчуєте в процесі.

Читати докладніше

Результати

Знімки готові за 10-15 хвилин і відразу доступні лікареві, який виконає розшифровку, підготує висновок і дасть вам рекомендації щодо подальшого лікування (якщо воно буде потрібно).

Читати докладніше

Лікарі-рентгенологи

2
Всі лікарі
Гурина Іра Іванівна
Досвідчений діагност
Гурина Іра Іванівна
рентгенолог
Стаж (років):
30
Детальніше Відгуки
Чебан Наталя Вікторівна
Досвідчений діагност
Чебан Наталя Вікторівна
рентгенолог
Стаж (років):
25
Детальніше Відгуки
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю