Рентгенографія
Рентгенографія (в розмовній мові її часто називають «рентгеном») — це доступний і інформативний метод променевої діагностики, що дозволяє оглянути організм зсередини.
Рентгенівські промені мають високу проникаючу здатність, але проходять через тканини різної щільності нерівномірно. За рахунок цього отримують детальний чорно-білий знімок досліджуваної області. Вивчивши знімки, лікар може діагностувати пошкодження суглобів і кісток, оцінити структуру різних тканин, виявити захворювання внутрішніх органів.
Рентгенологічне дослідження відноситься до неінвазивних діагностичних методів — тканини організму при цьому не пошкоджуються. Процедура повністю безболісна.
Комп'ютерний томограф — це сучасний варіант рентгенівського апарату, який дозволяє сканувати всі частини тіла. Отримана інформація проходить швидку обробку комп'ютером і відображається на екрані у вигляді пошарових «зрізів» різних органів і частин тіла.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Рентгенографія в клініці ДЕНИС — це можливість пройти рентгенологічне дослідження експертного рівня і зробити рентген хребта, кісток, суглобів, внутрішніх органів тощо.
У нас працюють досвідчені рентгенологи, в розпорядженні яких апарати останніх років випуску, що дозволяють регулювати потужність рентгенівського випромінювання.
Ми використовуємо рентгенівський комплекс FLEXAVISION HB виробництва японської корпорації Shimadzu. Серед його переваг:
-
знижене променеве навантаження
-
висока якість та чіткість зображень
-
миттєвий доступ фахівця до зображень на консолі відразу після їх створення
Під час рентгенографії на організм впливають невеликі дози радіації, тому дослідження проводять тільки за показаннями і не дуже часто.
ВООЗ рекомендує, щоб променеве навантаження для здорових людей не перевищувало 1 мЗв на рік (при цьому необоротно шкодить організму доза 150 мЗв). Середня доза разового опромінення становить 0,04-0,1 мЗв. Правильно виконане дослідження безпечно для здоров'я.
Дітям рентгенографія призначається з обережністю: Всесвітня Організація Охорони Здоров'я рекомендує виконувати такі дослідження не більше 6 разів на рік, дітям до року — не більше 2 разів.
В яких випадках призначають рентгенографію
діагностувати стан кісток і суглобів;
обстежити органи, в тому числі органи системи травлення, лор-органи, сечостатеву систему;
планувати стоматологічне лікування, визначивши травми зуба, утворень в кістковій тканині, ступінь ураження ясен та інші проблеми зубочелюстного апарату, а також контролюючи якість установки імплантів, коронок, пломб.
оцінити якість лікування;
підготуватися до оперативних втручань.
Протипоказання
вагітність;
важкий стан;
внутрішні кровотечі;
активна форма туберкульозу;
непереносимість контрастної речовини;
захворювання щитовидки;
певні патології печінки, нирок, серця.
Як підготуватися до обстеження
перед дослідженням шлунка, стравоходу, кишечника та інших порожнистих органів, а також попереково-крижового відділу хребта потрібно протягом 3 днів дотримуватися дієти для зменшення газоутворення. Їсти можна не пізніше 6-8 годин до процедури, за 1-2 години рекомендується зробити клізму для очищення кишечника.
перед ангіографією необхідно обговорити з лікарем прийом препаратів, які впливають на властивості крові;
перед рентгенографією з контрастом роблять тести, щоб визначити чутливість до препарату.
Як відбувається обстеження
Перед процедурою необхідно зняти з частини тіла, яка обстежується, одяг, аксесуари, металеві предмети. Рентгенолог попросить вас зайняти певну позицію біля рентгенівського апарату: лягти на кушетку, стати поруч або сісти на стілець. Потім потрібно буде певний час не рухатися.
Залежно від мети обстеження, рентгенолог зробить один або більше знімків в різних проекціях. Звичайний рентген займає не більше 3-5 хвилин. Лікар відразу перевірить якість знімків, щоб при необхідності повторити процедуру.
Рентгенографія з контрастуванням — більш складна процедура, так як потрібно розрахувати, коли контрастна речовина буде в потрібній області. Зазвичай лікар робить кілька знімків, щоб не пропустити момент, коли контрастну речовину буде видно в обстежуваній частині тіла.
Комп'ютерна томографія займає від 5 хвилин до півгодини - це залежить від обстежуваного органу і діагнозу.
Всі процедури повністю безболісні, ви нічого не відчуєте в процесі.
Результати
Знімки готові за 10-15 хвилин і відразу доступні лікареві, який виконає розшифровку, підготує висновок і дасть вам рекомендації щодо подальшого лікування (якщо воно буде потрібно).