УЗД органів малого тазу

в TOP CLINIC DENIS

УЗД малого таза — це неінвазивне (тобто без порушення шкірного покриву) обстеження, яке дозволяє отримати зображення тканин і органів, розташованих в нижніх відділах малого таза і черевної порожнини.

У жінок до таких органів належать: матка і шийка матки, маткові труби, яєчники, сечовий міхур. У чоловіків: простата, сім’яні залози, сечовий міхур.

Діагностика органів сечостатевої системи за допомогою УЗД допомагає лікареві оцінити стан органів, побачити анатомічні патології (вроджені та набуті), виявити захворювання. Також обстеження призначають, щоб контролювати в динаміці ефективність лікування захворювань сечостатевої системи, для контролю проведення біопсії (забору тканин для подальшого дослідження).

УЗД ОМТ можуть призначити різні лікарі: гінеколог, уролог, терапевт. Проводить обстеження сонолог — лікар ультразвукової діагностики, або фахівець вузького профілю — гінеколог або уролог.

Читати докладніше
Список послуг 8
УЗД органів малого тазу - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

В основі діагностики лежить принцип ехолокації: ультразвуковий сигнал проходить через м'які тканини і відбивається з різною інтенсивністю. Відбиті хвилі вловлює УЗ-датчик. Потім вони виводяться на монітор у вигляді зображення (дво- або тривимірного).

За допомогою УЗД фахівець отримує чітку картинку м'яких тканин, які не відображаються при стандартному рентгені.

УЗД органів малого тазу в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.

Кабінети гінеколога, уролога, терапевта в нашій клініці обладнані УЗ-апаратами. Доктор проводить дослідження на місці, вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на УЗД.

Чи безпечне обстеження?

Ультразвукова діагностика не здійснює променевого навантаження і повністю безпечна. Це неінвазивний метод (без порушення цілісності шкіри), він безболісний і не доставляє дискомфорту.

Ультразвукову діагностику можна робити з будь-якою частотою — щоб спостерігати за динамікою і здійснювати оцінку ефективності терапії. Обстеження призначають без обмежень, в тому числі дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Види УЗД органів малого таза
 • Трансабдомінальне УЗД проводиться звичайним датчиком, через передню черевну стінку.
 • Трансвагінальне УЗД проводиться за допомогою спеціального вагінального датчика і дозволяє вивчити найдрібніші відхилення в стані органів за рахунок якісної візуалізації.
 • Трансректальне УЗД проводиться за допомогою ректального датчика, який вводиться в пряму кишку, і дозволяє візуалізувати навіть дрібні порушення (камені, кісти, мікроабсцеси).

Щоб діагностика була більш інформативною, можливе поєднання різних видів УЗД, а також використання допплерівського картування для оцінки кровотоку.

Читати докладніше

В яких випадках призначають УЗД малого таза

Ультразвукове дослідження не має протипоказань і при необхідності може проводитися без обмежень навіть вагітним жінкам і новонародженим дітям. Тимчасове обмеження для обстеження — сильно пошкоджена шкіра в місцях, де з нею контактує датчик УЗ-апарату (наприклад, при шкірних захворюваннях, травмах та ін.).

як частину профілактичного огляду;

щоб уточнити діагноз, якщо симптоми захворювання неоднозначні;

при болях і частих запаленнях в області малого тазу;

при підготовці до оперативних втручань;

щоб відстежувати динаміку розвитку захворювання і ефективність лікування;

при установці внутрішньоматкової спіралі.

Серед показань до проведення УЗД органів малого таза також: визначення овуляції, діагностика вагітності, плановий контроль під час вагітності у жінок.

У чоловіків за допомогою УЗД проводиться діагностика захворювань сечостатевої системи, якщо є підозри на порушення в роботі простати, сім'яних пухирців, сечового міхура. Але через анатомічні особливості чоловічого організму цей метод не завжди показує повну картину. В такому випадку призначають комп'ютерну томографію.

Читати докладніше
Як підготуватися до УЗД органів малого таза
Отримати детальні рекомендації можна у лікаря, або звернувшись в контакт-центр нашої клініки (працює цілодобово) — там підкажуть, як підготуватися до процедури і дадуть відповідь на всі ваші запитання.
Трансабдомінальне і трансректальне УЗД
 • дотримуйтеся дієти за 3-5 днів до обстеження: виключіть продукти, які викликають утворення газів або погано перетравлюються (тваринні жири, бобові, продукти, багаті на клітковину, молочне, солодощі, газовані напої);
 • поїжте не пізніше, ніж за 12 годин до УЗД. Зробіть клізму або прийміть проносне (лікар підкаже, які засоби використовувати). Гази або залишки їжі в кишечнику можуть перешкодити отриманню якісного зображення.
 • за годину до обстеження випийте 0,5-1 літр води, щоб сечовий міхур був наповнений.
Трансвагінальне УЗД
 • уникайте продуктів, які викликають утворення газів, за 24 години до обстеження;

 • не їжте за 4-5 годин перед процедурою;

 • спорожніть сечовий міхур безпосередньо перед обстеженням.

В який день циклу проводиться гінекологічне УЗД
 • 5-7 день циклу — планова діагностика стану матки і придатків

 • на 8-10, 15-16, 23-24 дні циклу (всього три рази за цикл) — відстеження дозрівання фолікулів в динаміці (фолікулометрія);

 • 5-10, 16-20 дні циклу — для виявлення міоми;

 • в останні три дні циклу — при ендометріозі;

 • при затримці менструації — для діагностики можливої ​​вагітності.

Читати докладніше

Як проходить обстеження

Для трансабдомінального УЗД лікар нанесе вам на живіт спеціальний гіпоалергенний гель і буде водити датчиком по досліджуваній ділянці. Зазвичай обстеження проводиться в положенні лежачи на спині, але іноді лікар може попросити вас повернутися на бік, напружити живіт або затримати дихання.

При трансвагінальному УЗД датчик вводиться через піхву, а при трансректальному — через пряму кишку в положенні на боці. Розміри вагінального і ректального датчика невеликі (близько 3 см), тому обстеження майже не доставляє дискомфорту. Для захисту від інфекцій на цей тип датчиків надягається презерватив.

УЗД органів малого тазу зазвичай займає 15-20 хвилин, процедура повністю безболісна.

Читати докладніше

Результати

Відразу після обстеження гінеколог або уролог заносить всі дані в протокол, в якому буде інформація про стан структури органів, щільність тканин, розміри органів і їх відповідність нормам, патологічні зміни. Розшифровка результатів буде виконана окремо для кожного з органів.

Читати докладніше

Лікарі

3
Всі лікарі
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю