Остеосинтез
Сучасний метод лікування складних переломів!
Остеосинтез — це операція, яка виконується для з'єднання зламаних кісток за допомогою металевих фіксаторів (пластин, стрижнів, гвинтів, спиць та ін.). Остеосинтез дозволяє надійно зафіксувати кісткові уламки в правильному положенні, щоб досягти повноцінного зрощення пошкодженої кістки.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Показання до остеосинтезу
нестабільні переломи зі значним зміщенням
переломи з великою кількістю уламків
ризик перетворення закритого перелому на відкритий
небезпека травмування м'яких тканин, нервів та судин при зміщенні та ін.
Застосовуються апарати зовнішньої фіксації (наприклад, апарат Ілізарова), стрижні та спиці яких встановлюються через кістки зверху та знизу області перелому.
Застосовують три методики:
- при черезкістковій методиці в якості фіксаторів використовуються спиці або гвинти, які проводяться через кістку. Її застосовують при переломах фаланг пальців, кістки п'яти, надколінка, спіралеподібних переломах та ін.
- при накістковій методиці використовують металеві пластини (імпланти), які кріпляться до кісток гвинтами. Методика показана при закритих переломах зі усуненням, переломах трубчастих кісток.
- при внутрішньокістковій методиці (інтрамедулярний остеосинтез) металевий стрижень вставляється в кістковий канал. Її застосовують при переломах трубчастих кісток.
Реабілітація після остеосинтезу
Чи потрібно видаляти фіксатори після остеосинтезу, залежить від методу операції, віку пацієнта та індивідуальних показань. У деяких випадках можна уникнути повторної операції, залишивши фіксатор в організмі. Якщо ж рекомендовано видалення фіксаторів, його виконують тільки після повного зрощування кістки.
Щоб відстежити динаміку зрощення кістки після остеосинтезу, лікар регулярно призначає рентгенографію.
Програма реабілітації у нашій клініці розробляється індивідуально для кожного пацієнта, над нею спільно працюють лікар-реабілітолог та ортопед-травматолог. Програма може включати лікувальну гімнастику, фізіопроцедури, масаж. Це дозволяє швидше відновити рухливість та силу у пошкодженій області, повернувшись до повноцінного життя.