УЗД щитоподібної залози

в TOP CLINIC DENIS

УЗД ендокринної системи — це неінвазивне (тобто те, що не порушує шкірні покриви) дослідження ендокринних залоз (щитоподібної залози, надниркових залоз і ін.) за допомогою ультразвукових хвиль.

Ультразвукова діагностика заснована на тому, що ультразвук по-різному відбивається від тканин, що мають різну щільність. УЗ-сканер одночасно і випромінює ультразвук, і приймає отриманий сигнал. Потім відбувається перетворення відбитого сигналу в зображення на моніторі.

УЗД органів ендокринної системи дозволяє спеціалісту оцінити розміри, форму і структурні зміни ендокринних залоз, виявити патології та спостерігати за динамікою в процесі лікування або після оперативного втручання.

Під контролем УЗД також виконується забір зразків (пункційна біопсія) наднирників або щитовидної залози, щоб потім провести їх гістологічне або цитологічне обстеження.

Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 654 грн 589 грн

Лікарі

1
Всі лікарі
Дац Ірина Михайлівна
Досвідчений діагност
Дац Ірина Михайлівна
лікар УЗД, лікар з функціональної діагностики
Стаж (років):
23
Детальніше Відгуки
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

УЗД органів ендокринної системи в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.

Кабінет ендокринолога в нашій клініці обладнаний УЗ-апаратом. Доктор проводить дослідження на місці, вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на УЗД.

Чи безпечне обстеження?

Ультразвукова діагностика не здійснює променевого навантаження і повністю безпечна. Це неінвазивний метод (без порушення цілісності шкіри), процедура безболісна і не доставляє дискомфорту.

Ультразвукову діагностику можна робити з будь-якою частотою — щоб спостерігати за динамікою і здійснювати оцінку ефективності терапії. Обстеження призначають без обмежень, в тому числі дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Читати докладніше

В яких випадках призначають обстеження

Єдине протипоказання до УЗД щитовидки — порушені шкірні покриви в місці, куди наносять гель і притискають датчик: екзема, висип, опік, запалення, викликане стрептококом.

Профілактичне обстеження призначають: до 50-ти років - кожні 5 років; після 50-ти років - кожні 2-3 роки; вагітним і при плануванні вагітності.

при пальпації шиї промацуються ущільнення, вузли, щитовидка збільшилася в розмірах;

відчуття «комка» в горлі, що утрудняє ковтання;

різка зміна ваги — набір або схуднення;

нестабільність емоційного стану: дратівливість, нервозність, апатія;

порушений сон;

тремор рук;

підвищена пітливість;

кров приливає до обличчя;

підвищена температура тіла без явних причин.

Читати докладніше

Як підготуватися до УЗД органів ендокринної системи

Отримати докладні рекомендації можна у лікаря або звернувшись в контакт-центр нашої клініки (працює цілодобово) — там підкажуть, як підготуватися до процедури і дадуть відповідь на всі ваші запитання. Спеціальна підготовка до обстеження не потрібна. Лікар може порекомендувати:

не їсти безпосередньо перед процедурою;

жінкам проходити УЗД щитовидної залози на 7-9 день менструального циклу;

одягнутися, щоб можна було легко звільнити шию від коміра, прикрас тощо.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Лікар попросить вас звільнити від одягу частину тіла, яку необхідно обстежити, і нанесе на область дослідження спеціальний гель для поліпшення провідності сигналу і ковзання датчика. Гель на водній основі і не викликає алергії.

Потім доктор підкаже, яку позу прийняти і почне переміщати датчик по досліджуваній області. Для УЗД щитовидки потрібно лягти на спину і злегка закинути голову, підклавши під шию і плечі невеликий валик. Якщо з шийним відділом хребта є проблеми, обстеження проводять в положенні сидячи.

Під час процедури важливо зберігати нерухомість, так як від цього може залежати точність дослідження.

УЗД наднирників або щитовидки зазвичай займає близько 20-25 хвилин. Обстеження повністю безболісне і не доставляє жодного дискомфорту.

Читати докладніше

Результати

В результаті обстеження фахівець отримує зображення органу і дані про його стан. Потім він оцінює отримані показники і порівнює їх з нормами. Висновок готується відразу ж після обстеження, протягом 5-10 хвилин.

Якщо в тканинах або будові ендокринних органів виявлені ознаки порушень, доктор направить вас на додаткові дослідження і призначить аналізи (наприклад, на гормони щитовидної залози). Як правило, результатів УЗД недостатньо, щоб поставити об'єктивний діагноз.

Дані обстеження повинен інтерпретувати ендокринолог, з урахуванням анамнезу, загальної клінічної картини і результатів інших обстежень. При необхідності він залучає інших вузьких фахівців, консультації яких можна пройти, не залишаючи нашої клініки.

Читати докладніше
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 1
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю