Магнітно-резонансна томографія (МРТ)

в TOP CLINIC DENIS

МРТ діагностика — один з найбільш інформативних і безпечних методів дослідження внутрішніх органів і тканин. Вона будується на використанні такого явища як ядерно-магнітний резонанс.

Під час обстеження пацієнта поміщають в магнітне поле і подають радіочастотний імпульс. Внутрішня намагніченість змінюється, комп'ютер зчитує ці дані, обробляє їх і видає тривимірне зображення внутрішніх органів і структур. Це безпечно (променеве навантаження відсутнє), а дія магнітного поля і радіохвиль ніяк не відчувається.

Магнітно-резонансна томографія допомагає діагностувати захворювання внутрішніх органів, центральної нервової системи, суглобів, хребта, судин. Це універсальний метод, за допомогою якого можна досліджувати будь-які структури: щільні і порожнисті органи, щільні структури, м'які тканини, нерви, судини.

У нашій клініці можна пройти МРТ головного мозку, спинного мозку, хребта, суглобів, органів черевної порожнини, малого таза, судин і ін. Якщо необхідна додаткова діагностика для оцінки вогнищ запалення і новоутворень, лікар може призначити МРТ з контрастом. Контрастна речовина при цьому вводиться в вену і накопичується в певних тканинах, що дозволяє детальніше розглянути потрібні області.

Читати докладніше
Список послуг 124
МРТ - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

МРТ в клініці ДЕНИС проводиться на МР-томографі експертного класу Siemens MAGNETOM Skyra, c полем 3 Тесла і 70-сантиметровим тунелем.

Використовується перевірена часом технологія Tim компанії Siemens, яка дозволяє зробити дослідження комфортнішим для пацієнтів, зберігаючи високу якість зображень.

 • скорочується час сканування

 • в широкому (70 см) відкритому тунелі навіть об’ємна людина відчуває себе комфортно. Завдяки надкороткій системі (173 см) при багатьох дослідженнях голова пацієнта може знаходитися поза тунелю.

 • зменшується рівень шуму під час дослідження, а підсвічування MoodLight® створює заспокійливу атмосферу.

 • мобільний стіл допомагає скоротити час на підготовку пацієнтів до дослідження, зробити його більш зручним для людей з обмеженою рухливістю. Навантаження на стіл до 150 кг дозволяє проводити МРТ об’ємним людям.

 • при МРТ з контрастуванням можна обійтися без затримки дихання.

Сучасний томограф, який використовується в нашій клініці в Києві, дозволяє зробити дослідження більш інформативним, отримуючи зрізи органів товщиною до 1 мм і знімки з високим розширенням. Це допомагає виявляти патології на ранніх стадіях.

Чи безпечне обстеження?

МРТ — безпечне обстеження, під час якого не використовуються потенційно шкідливі види випромінювання (радіація відсутня), як, наприклад, при комп'ютерній томографії. Тому процедуру можна повторювати стільки разів, скільки це необхідно, без обмежень.

Магнітно-резонансна терапія - повністю безболісна процедура, під час якої сканер навіть не торкається тіла. Дія магнітного поля і радіохвиль (з якими ми постійно стикаємося і в повсякденному житті) ніяк не відчувається.

Читати докладніше
Протипоказання
Абсолютні протипоказання

Роблять обстеження неможливим:

 • кардіостимулятор в тілі (крім певних моделей) — потрібна консультація з лікарем;

 • імплантат середнього вуха — електронний або феромагнітний;

 • кліпси (кровоспинні) судин головного мозку.

Відносні протипоказання

Необхідно зважувати при призначенні процедури:

 • певні види штучних клапанів серця;

 • протези внутрішнього вуха (кохлеарний імплант);

 • клаустрофобія (в цьому випадку використовують медикаментозний сон);

 • перший триместр вагітності — через деякого нагріву тіла під час процедури.

Протипоказання до МРТ з контрастом
 • індивідуальна непереносимість до компоненту контрастної речовини;

 • печінкова і ниркова недостатність;

 • бронхіальна астма;

 • серцево-судинні захворювання;

 • перший триместр вагітності;

 • прийом певних медикаментів.

Читати докладніше

Як підготуватися до МРТ

Детальні рекомендації з підготовки до МРТ надасть ваш лікар в клініці ДЕНИС (Київ). Також з будь-якими питаннями можна звернутися в наш контакт-центр (працює цілодобово) — всі оператори мають медичну освіту.

Не заходьте в кабінет, де проводиться МРТ, з будь-якими металевими предметами, ключами, телефонами, годинниками, банківськими картами та ін.

Попередьте лікаря про наявність у вас захворювань (серця і судин, дихальних органів, нирок, печінки, щитовидної залози, цукрового діабету) і алергій на ліки і контрастні речовини.

Перед контрастним дослідженням доктор обов'язково призначить аналізи на сечовину і креатинін, щоб визначити функцію нирок.

Підготовка до МРТ судин голови, головного мозку, черевної порожнини і заочеревинного простору, малого тазу та інших органів має свої вимоги по режиму прийому їжі, наповненості сечового міхура і кишечника. 

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

МРТ в Києві в клініці ДЕНИС — це безпечна і досить швидка процедура. Перед її початком технолог докладно пояснить вам, як все буде відбуватися.

Роздягатися для процедури не потрібно (якщо на одязі немає металевих елементів), але обов'язково зняти з себе будь-які металеві предмети. Потім ви лягаєте на спеціальний рухомий стіл томографа, який заїжджає в апарат. Спілкуватися з лікарем можна за допомогою мікрофона.

Єдиний дискомфорт під час МРТ пов'язаний з тим, що не можна ворушитися: треба намагатися спокійно дихати і не рухатися. Під час роботи апарат шумить, але вам дадуть спеціальні навушники. Усередині апарату передбачена хороша вентиляція і освітлення.

Зазвичай обстеження триває не більше 30-40 хвилин.

Читати докладніше

Результати

Знімки та висновок лікаря-рентгенолога зазвичай готові протягом 30 хвилин після завершення процедури.

Швидкість розшифровки знімків залежить від зони дослідження і особливостей структури органів (наприклад, щоб інтерпретувати знімки головного мозку, буде потрібно більше часу, ніж для розшифровки знімків суглобів).

Якщо фахівець помічає відхилення на знімку, він докладніше вивчає прилеглі області, а в розшифровці обов'язково описує порушення.

Після МРТ-діагностики ви отримуєте детальний висновок, а також диск з повним записом дослідження.

Читати докладніше
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю