УЗД при вагітності

в TOP CLINIC DENIS

Ультразвукове дослідження — оптимальний метод діагностики під час вагітності, що дозволяє спостерігати за станом майбутньої мами та дитини.

УЗД для вагітних — безпечна процедура без побічних ефектів, за допомогою якої лікар може оцінити розвиток дитини, її зріст та інші параметри, виключити вроджені дефекти мозку (головного та спинного), серця, деякі генетичні захворювання.

Читати докладніше
Список послуг 10
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

У нашій клініці можна зробити всі види УЗД при вагітності (класичне сканування, 3Д та 4Д-УЗД, доплерографію, кардіотокографію та ін.) на апаратах експертного класу. УЗД-апарати знаходяться в жіночій консультації та використовуються тільки для вагітних.

Чи безпечне обстеження?

Ультразвукова діагностика для вагітних використовується скрізь вже понад півстоліття. За цей час проведено безліч досліджень, які підтверджують, що УЗД не здійснює шкідливого впливу на здоров'я майбутньої мами та дитини.

Ультразвукова діагностика не здійснює променевого навантаження і повністю безпечна. Це неінвазивний метод (без порушення цілісності шкіри), обстеження безболісне і не спричиняє дискомфорту.

Читати докладніше
На яких термінах вагітності проводять УЗД
Медичний протокол ведення вагітності, що протікає без ускладнень, передбачає три планові УЗД: на 10-14 тижні, на 18-22 тижні, на 30-34 тижні. При необхідності дослідження може призначатися і частіше: коли робити УЗД при вагітності визначає акушер-гінеколог, в залежності від показань та самопочуття майбутньої мами.
6-8 тижнів

Часто перше УЗД для вагітних проводять на терміні 6-8 акушерських тижнів. Лікар призначає УЗД при вагітності на ранніх термінах, щоб перевірити, чи є ембріон, встановити його серцебиття, виключити позаматкову вагітність. До 8 тижнів дослідження проводиться трансвагінально за допомогою вагінального датчика, а після 8 тижнів — трансабдомінально, через передню черевну стінку.

10-14 тижнів

На цьому терміні призначають скринінг першого триместру — щоб визначити, чи правильно розвивається дитина, чи є відхилення. Також вимірюється товщина комірного простору та проводиться оцінка ризику хромосомних аномалій, наприклад, синдрому Дауна.

18-22 тижні

У цей період всі системи органів активно розвиваються і добре візуалізуються, що дозволяє досліджувати анатомічні особливості дитини, оцінити її положення в матці, визначити особливості плаценти та пуповини, перевірити стан шийки матки та тонус стінок матки. Також лікар, як правило, може визначити стать дитини.

На цьому терміні проводять УЗД з доплерометрією (доплер УЗД при вагітності), щоб вивчити особливості кровотоку в організмі дитини: оцінити стан кровоносних судин пуповини, виявити плацентарну недостатність та гіпоксію.

30-34 тижні

УЗД для вагітних у третьому триместрі проводять, щоб виявити можливі ускладнення, що впливають на перебіг пологів. Під час дослідження визначають вагу, об'єм живота, розмір голови та інші анатомічні параметри дитини, оцінюють правильність будови внутрішніх органів та кровотік, досліджують рухову активність дитини, визначають передлежання, встановлюють ступінь зрілості плаценти.

Читати докладніше

Як підготуватися до обстеження

Ультразвукові хвилі добре проходять через рідину та погано через повітря. Тому перед УЗД варто виключити продукти, що викликають газоутворення у кишечнику.

У першому триместрі перед обстеженням рекомендують випити 1-2 склянки води, щоб сечовий міхур був наповнений.

У другому та третьому триместрах попередня підготовка не потрібна —  навколоплідних вод достатньо, щоб добре роздивитися дитину.

Читати докладніше

Як проходить УЗД при вагітності в клініці ДЕНИС (Київ)

Ультразвукова діагностика для вагітних у клініці проводиться у кабінеті при приймальні акушера-гінеколога. Вам не доведеться ходити кабінетами і окремо записуватися на процедуру. УЗ-апарат експертного рівня використовується лише для вагітних.

Лікар попросить вас лягти на кушетку і нанесе на живіт спеціальний гель, що посилює ультразвуковий сигнал. Потім лікар переміщатиме датчик по шкірі, щоб оцінити розвиток дитини і виміряти основні параметри: копчико-тім'яний розмір (КТР), товщину комірцевої зони, розмір голови, окружність живота, частоту серцевих скорочень, розміри органів та ін. Лікар перевіряє, чи сформувалося серце та інші органи, визначає, якому терміну відповідає розвиток дитини.

Якщо необхідно, після трансабдомінального дослідження (через передню стінку живота) проводиться трансвагінальне.

У другому та третьому триместрах фахівець також досліджує стан плаценти (її розташування, структуру, товщину, ступінь зрілості), пуповини, зіва шийки матки, кількість навколоплідних вод. На цьому терміні можна зробити 3D-УЗД, щоб отримати тривимірне зображення малюка у високій якості.

Крім фетометрії (визначення розмірів дитини) лікар може провести доплерометрію, щоб оцінити кровообіг плаценти та дитини.

Всі процедури повністю безболісні та безпечні, займають від 15-20 хвилин (стандартне УЗД) до 50 хвилин (3D-УЗД).

Читати докладніше

Результати

Після проведення УЗД лікар оформляє протокол — документ із розшифровкою результатів та основною інформацією про розвиток дитини.

Під час обстеження аналізують понад 20 параметрів дитини, кожен із яких перевіряється на відповідність середнім нормам для певного терміну вагітності. Для порівняння у протоколі зазначені як нормативні, так і реальні показники. Результати аналізує лікар акушер-гінеколог.

Читати докладніше

Лікарі

2
Всі лікарі
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 2
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю