УЗД серця (ехокардіографія)

в TOP CLINIC DENIS

УЗД серця (ехокардіографія) — це діагностичне дослідження серця за допомогою ультразвуку. ЕхоКГ дозволяє оцінити будову, структуру і параметри функціонування серця.

Ультразвукове дослідження серця побудовано на тому, що ультразвук по-різному відбивається від тканин, що мають різну щільність. Потім відбувається перетворення відбитого сигналу в зображення, за яким фахівець може вивчити розташування і розміри серця, параметри шлуночків і передсердь, роботу клапанів і ін. УЗД серця допомагає діагностувати вроджені та набуті вади, аномалії серцево-судинної системи.

Види ЕхоКГ:

 • трансторакальна — використовується зовнішній датчик, який прикладається до грудної клітки. Дані обстеження можуть спотворюватися, якщо у пацієнта сильна задишка, захворювання легенів.

 • допплерівська ехокардіографія — для вивчення особливостей роботи клапанів і руху крові в серцевих порожнинах. УЗД судин серця дозволяє оцінити напрямок і швидкість кровотоку.

Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 1099 грн 989 грн
УЗД серця в клініці ДЕНИС - TOP Clinic DENIS

Лікарі

3
Всі лікарі
Ходаківська Олена Вікторівна
Завідувачка відділення, к.мед.н.
Ходаківська Олена Вікторівна
кардіолог, терапевт
Стаж (років):
26
Детальніше Відгуки
Записатися Welcome price 1952 грн 1759 грн
Гончарова Світлана Анатоліївна
Тимчасово не приймає
Гончарова Світлана Анатоліївна
лікар з функціональної діагностики
Стаж (років):
28
Детальніше Відгуки
Записатися
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

УЗД серця в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.

Кабінет кардіолога в нашій клініці обладнаний УЗ-апаратом. Доктор проводить дослідження на місці, вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на УЗД.

Чи безпечна процедура?

Ехо серця — безпечне обстеження, яке не здійснює променевого навантаження на організм. При наявності показань його можна проводити необмежену кількість разів, в тому числі дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Обстеження відноситься до неінвазивних, тобто не порушує цілісність шкіри або тканин органу. УЗД повністю безболісне і не доставляє дискомфорту.

Читати докладніше
В яких випадках призначають УЗД серця
Кому призначають
 • немовлятам — щоб виключити вроджені пороки розвитку;

 • підліткам під час активного росту;

 • вагітним, які мають хронічні захворювання;

 • людям, чия робота пов'язана з важкими фізичними навантаженнями;

 • спортсменам — щоб контролювати стан здоров'я;

 • пацієнтам з патологіями серця;

 • до і після операцій на серці.

Симптоми
 • ниючі болі в області серця;

 • порушений серцевий ритм;

 • підвищений або знижений артеріальний тиск;

 • сильна задишка;

 • набряклість;

 • запаморочення, непритомність і переднепритомні стани;

 • сильна втома навіть після невеликого фізичного навантаження.

Можливі труднощі при проведенні УЗД
 • при великій надмірній вазі;

 • при бронхіальній астмі, легеневих захворюваннях;

 • при великому розмірі грудей у ​​жінок;

 • при запаленнях на шкірі грудної клітки, деформаціях.

Читати докладніше

Як підготуватися до обстеження

Отримати докладні рекомендації можна у лікаря, або звернувшись в контакт-центр нашої клініки (працює цілодобово) — там підкажуть, як підготуватися до процедури і дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Відмовтеся від алкогольних напоїв, міцного чаю і кави за добу до УЗД. Не паліть. Все це може вплинути на роботу серця і спотворити результати.

Проконсультуйтеся з лікарем щодо лікарських препаратів, які приймаєте. Якщо буде потрібно, він підкоригує графік прийому ліків.

Не їжте за 3 години до обстеження. При повному шлунку діафрагма змінює своє положення, що може спотворити деякі показники.

Зручно одягніться, щоб можна було швидко і легко зняти одяг до пояса.

Читати докладніше

Як проходить процедура

Лікар попросить вас роздягнутися до пояса і нанесе на область грудної клітини спеціальний гель (він не викликає алергії), який покращує проходження ультразвуку і ковзання датчика.

Потім потрібно буде лягти на кушетку на лівий бік, поклавши ліву руку під голову і витягнувши праву уздовж тулуба. Це потрібно, щоб тканина легенів менше прикривала серце, і датчикам було простіше вловлювати його коливання і шуми.

Потім доктор докладатиме датчик до різних ділянок грудей і злегка натискати, щоб провести сканування серця. Це повністю безболісно і не викликає дискомфорту.

Залежно від особливостей серця і діагнозу, дослідження може тривати від 15 до 45 хвилин.

Читати докладніше

Результати

Відразу після завершення процедури фахівець складає висновок, в якому буде візуальний опис серця, його стану і особливостей роботи, індивідуальні показники і їх порівняння з нормами, попередній діагноз.

Однак дані обстеження — це ще не остаточний діагноз. Їх повинен інтерпретувати ваш лікуючий лікар-кардіолог, з урахуванням анамнезу, загальної клінічної картини і результатів інших обстежень.

Читати докладніше
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю