УЗД серця (ехокардіографія)
УЗД серця (ехокардіографія) — це діагностичне дослідження серця за допомогою ультразвуку. ЕхоКГ дозволяє оцінити будову, структуру і параметри функціонування серця.
Ультразвукове дослідження серця побудовано на тому, що ультразвук по-різному відбивається від тканин, що мають різну щільність. Потім відбувається перетворення відбитого сигналу в зображення, за яким фахівець може вивчити розташування і розміри серця, параметри шлуночків і передсердь, роботу клапанів і ін. УЗД серця допомагає діагностувати вроджені та набуті вади, аномалії серцево-судинної системи.
Види ЕхоКГ:
-
трансторакальна — використовується зовнішній датчик, який прикладається до грудної клітки. Дані обстеження можуть спотворюватися, якщо у пацієнта сильна задишка, захворювання легенів.
-
допплерівська ехокардіографія — для вивчення особливостей роботи клапанів і руху крові в серцевих порожнинах. УЗД судин серця дозволяє оцінити напрямок і швидкість кровотоку.

УЗД серця в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.
Кабінет кардіолога в нашій клініці обладнаний УЗ-апаратом. Доктор проводить дослідження на місці, вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на УЗД.
Ехо серця — безпечне обстеження, яке не здійснює променевого навантаження на організм. При наявності показань його можна проводити необмежену кількість разів, в тому числі дітям, вагітним і годуючим жінкам.
Обстеження відноситься до неінвазивних, тобто не порушує цілісність шкіри або тканин органу. УЗД повністю безболісне і не доставляє дискомфорту.
-
немовлятам — щоб виключити вроджені пороки розвитку;
-
підліткам під час активного росту;
-
вагітним, які мають хронічні захворювання;
-
людям, чия робота пов'язана з важкими фізичними навантаженнями;
-
спортсменам — щоб контролювати стан здоров'я;
-
пацієнтам з патологіями серця;
-
до і після операцій на серці.
-
ниючі болі в області серця;
-
порушений серцевий ритм;
-
підвищений або знижений артеріальний тиск;
-
сильна задишка;
-
набряклість;
-
запаморочення, непритомність і переднепритомні стани;
-
сильна втома навіть після невеликого фізичного навантаження.
-
при великій надмірній вазі;
-
при бронхіальній астмі, легеневих захворюваннях;
-
при великому розмірі грудей у жінок;
-
при запаленнях на шкірі грудної клітки, деформаціях.
Як підготуватися до обстеження
Відмовтеся від алкогольних напоїв, міцного чаю і кави за добу до УЗД. Не паліть. Все це може вплинути на роботу серця і спотворити результати.
Проконсультуйтеся з лікарем щодо лікарських препаратів, які приймаєте. Якщо буде потрібно, він підкоригує графік прийому ліків.
Не їжте за 3 години до обстеження. При повному шлунку діафрагма змінює своє положення, що може спотворити деякі показники.
Зручно одягніться, щоб можна було швидко і легко зняти одяг до пояса.
Як проходить процедура
Лікар попросить вас роздягнутися до пояса і нанесе на область грудної клітини спеціальний гель (він не викликає алергії), який покращує проходження ультразвуку і ковзання датчика.
Потім потрібно буде лягти на кушетку на лівий бік, поклавши ліву руку під голову і витягнувши праву уздовж тулуба. Це потрібно, щоб тканина легенів менше прикривала серце, і датчикам було простіше вловлювати його коливання і шуми.
Потім доктор докладатиме датчик до різних ділянок грудей і злегка натискати, щоб провести сканування серця. Це повністю безболісно і не викликає дискомфорту.
Залежно від особливостей серця і діагнозу, дослідження може тривати від 15 до 45 хвилин.
Результати
Відразу після завершення процедури фахівець складає висновок, в якому буде візуальний опис серця, його стану і особливостей роботи, індивідуальні показники і їх порівняння з нормами, попередній діагноз.
Однак дані обстеження — це ще не остаточний діагноз. Їх повинен інтерпретувати ваш лікуючий лікар-кардіолог, з урахуванням анамнезу, загальної клінічної картини і результатів інших обстежень.