Дитяча гінекологія
Дитяча гінекологія в клініці ДЕНІС – це тактовний та делікатний підхід до дітей та підлітків, можливість проконсультуватися з лікарем та пройти всі необхідні обстеження за один день, без необхідності ходити по кабінетах.
Дитячий гінеколог в клініці стежить правильним розвитком статевих органів дівчат від народження і до 18 років, діагностує і лікує вроджені та набуті захворювання статевої сфери, порушення менструального циклу і статевого розвитку.
Важлива складова роботи лікаря-гінеколога — допомагати дівчатам-підліткам у питаннях статевого виховання. Доктор допоможе підібрати засоби контрацепції, розповість про особливості менструального циклу, дасть рекомендації щодо захисту від інфекцій, що передаються статевим шляхом, відповість на будь-які питання.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
-
в перші місяці після народження — щоб переконатися у відсутності вроджених вад;
-
в 5-6 років — для профілактики запалень статевої системи, пов'язаних з недостатнім розвитком імунної системи в цьому віці;
-
в 10-11 років — щоб переконатися в правильності формування жіночого фенотипу (початок розвитку вторинних статевих ознак);
-
з 14-15 років (з початку менструацій) — гінеколога необхідно відвідувати щорічно.
-
запалення зовнішніх статевих органів — свербіж, почервоніння, подразнення;
-
часті хворобливі відчуття в нижній частині живота;
-
порушення менструального циклу: сильні болі, кровотечі поза менструацій, занадто рясні виділення;
-
виділення з піхви з нехарактерним запахом, кольором, консистенцією;
-
раннє (до 12 років) або пізніше (після 15 років) початок менструацій;
-
поява вторинних статевих ознак у віці молодше 9-10 років;
-
ушкодження і травми статевих органів;
-
аномальна будова статевих органів.
Як підготувати дитину до прийому
Бажано не перестаратися з водними процедурами: досить звичайного душа і дотримання звичних гігієнічних правил. При зрошенні і спринцювання розчинами і навіть звичайною водою мікрофлора піхви вимивається. Через це може постраждати достовірність аналізів і мазків.
Не користуватися антибактеріальними засобами особистої гігієни за два дні до прийому у лікаря.
Можна не голити волосся з лобка: вони не заважають огляду.
Перед оглядом краще спорожнити сечовий міхур: так буде комфортніше при пальпації (обмацуванні) нижній області живота.
Подбайте, щоб одяг можна було зручно і швидко зняти для проведення огляду.
Правильно налаштуйте дитину на візит до гінеколога. Дівчаткам молодшого віку можна пояснити, навіщо відвідувати лікаря, не акцентуючи особливої уваги на візиті. Розкажіть, що все, що робить лікар, буде безболісно і не може зашкодити їй. Краще, щоб дівчинка приходила на консультацію з мамою, так вона буде відчувати себе спокійніше і впевненіше.
Дівчата-підлітки часто соромляться розповідати про «інтимні» проблеми, вважаючи їх ганебними. З підлітком потрібно говорити чесно і відкрито, але без залякувань. Важливо, щоб дівчина зрозуміла, що інформація, якою вона поділиться з лікарем, залишиться конфіденційною.
Як проходить консультація дитячого гінеколога
- 01Опитування (збір анамнезу)
На першому прийомі лікар не тільки вивчає скарги пацієнта, а й проводить збір анамнезу (історії хвороби): розпитає про перенесені захворювання, уточнить дату останньої менструації (якщо вже була), дізнається у матері, як протікала вагітність і пологи.
- 02Огляд
Огляд починається з оцінки загального стану здоров'я: лікар може виміряти вагу та зріст дитини, артеріальний тиск і частоту серцевих скорочень, оглянути шкіру, оцінити стан кісткового апарату, провести пальпацію (обмацування) молочних залоз, щитовидної залози. Потім доктор оглядає зовнішні статеві органи дівчинки.
Гінекологічне обстеження дівчаток з використанням гінекологічного дзеркала проводиться за показаннями: наприклад, при необхідності взяти мазок. Лікар використовує спеціальні інструменти, які призначені для обстеження дівчат, щоб не пошкодити при огляді дівочу пліву. Всі інструменти одноразові.
- 03Призначення обстежень
Щоб визначити запалення або виявити збудника інфекції лікар може призначити бактеріологічні, мікроскопічні, цитологічні, біохімічні лабораторні дослідження. У разі травм та відхилень у будові репродуктивної системи уточнити діагноз допоможе УЗД, кольпоскопія, вульвоскопія. Всі обстеження можна зробити на місці, не залишаючи клініки.
- 04Призначення лікування
Отримавши результати обстежень, лікар поставить діагноз і складе план лікування. Зазвичай це комплекс консервативних і фізіотерапевтичних методів. При необхідності лікар залучає до консультацій суміжних фахівців: терапевта, дерматолога, ендокринолога, хірурга та ін.
Гінеколог для дівчини — не тільки лікар, який стежить за станом її здоров'я, а й фахівець, до якого можна звернутися з делікатними питаннями. Під час консультації лікар розповість дівчинці-підлітку, як буде змінюватися її тіло, як впоратися з неприємними відчуттями під час менструації, надасть інформацію про правила гігієни, контрацепції та профілактики захворювань, обговорить всі питання, що цікавлять її.
Гінеколог дитячий в клініці ДЕНИС (Київ) веде прийом в приміщенні, що включає в себе приймальну і окремий кабінет для оглядів, оснащений всім необхідним обладнанням, включаючи апарат УЗД. Для комфорту пацієнток безпосередньо з кабінету для оглядів можна потрапити в окремий санвузол. Прийшовши на прийом до гінеколога, не доведеться ходити по різних кабінетах.
Діагностика
лабораторні дослідження, в тому числі цитогенетичні та гормональні проби;
УЗД органів малого тазу;
рентгенографія;
ендоскопія.
Лікар призначає препарати для самостійного прийому: таблетки, вагінальні свічки, мазі, креми.
Лікар призначає фізіопроцедури: магнітотерапію, ультразвукову терапію, електротерапію. Фізіотерапія сприяє відновленню, допомагає поліпшити результати лікування. Її застосовують при запаленнях в тканинах статевих органів, больовому синдромі, порушеннях менструального циклу.
Гістероскопія, лапароскопія, гістерорезекція. Використовується лапароскопічне та ендоскопічне обладнання. Процедури малотравматичні, безкровні, не залишають рубців.
- Альгодисменорея
- Аменорея
- Запальні та інфекційні захворювання зовнішніх статевих органів і органів малого таза (вульвовагініт, вульвіт, кольпіт, цистит, бактеріальний вагіноз, ЗПСШ, в тому числі ВПЛ-інфекція)
- Вроджені аномалії геніталій
- Кандидоз
- Менорагія
- Порушення менструального циклу
- Перекрут придатків матки, перекрут яєчника
- Синехії
- Травми та новоутворення зовнішніх статевих органів, репродуктивної системи, малого тазу
- Ендометріоз