УЗД молочних залоз

в TOP CLINIC DENIS

УЗД молочних залоз — це неінвазивне (тобто таке, що не порушує шкірні покриви) дослідження тканин і судин грудей.

УЗД-дослідження будуються на можливості тканин по-різному відображати високочастотні звукові хвилі. Спеціальний сканер одночасно випромінює ультразвук і приймає відбитий сигнал, який обробляється і перетворюється на зображення на екрані монітора. Дослідження швидке, інформативне і безболісне.

За допомогою ультразвукової діагностики лікар оцінює структуру тканин грудних і молочних залоз, виявляє новоутворення, визначає їх особливості (розташування, розмір, форму і ін.).

УЗД молочної залози дозволяє виявити рак на ранній стадії, новоутворення, інфекційні процеси, порушення кровотоку, діагностувати різні захворювання грудей (мастопатію, мастит, фіброаденому), перевірити стан лімфовузлів.

Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 699 грн 629 грн
УЗД молочних залоз в клініці ДЕНИС - TOP Clinic DENIS

Лікарі

1
Всі лікарі
Дац Ірина Михайлівна
Досвідчений діагност
Дац Ірина Михайлівна
лікар УЗД, лікар з функціональної діагностики
Стаж (років):
23
Детальніше Відгуки
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

УЗД молочних залоз в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.

Кабінет мамолога (це лікар, який займається діагностикою та лікуванням захворювань молочних залоз) в нашій клініці обладнаний УЗ-апаратом. Доктор проводить дослідження на місці, вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на УЗД.

Чи безпечне обстеження?

УЗД проводиться за допомогою ультразвукових хвиль — вони проходять крізь тканини і відбиваються. Променеве навантаження при цьому відсутнє. Дослідження повністю безпечне і безболісне, ​​його призначають в тому числі в період вагітності та годування груддю.

Для профілактики жінкам рекомендують робити УЗД молочних залоз щорічно. При необхідності уточнити діагноз чи перевірити стан новоутворення УЗ-діагностику можна проводити кілька разів поспіль в стислі терміни.

Читати докладніше

В яких випадках призначають УЗД молочних залоз

 

больові відчуття в грудях або в лімфатичних вузлах під пахвами;

зміна форми або розмірів грудей, форми соска, плями і почервоніння на шкірі;

ущільнення в грудях або пахвовій області;

виділення з соска;

свербіж, висип, області, що лущаться, біля соска або в області пахв;

травми молочних залоз.

 

 

Читати докладніше

Що краще, УЗД або мамографія?

Обидва способи обстеження інформативні і допомагають виявляти захворювання на ранніх стадіях, але кожен з них має свої особливості. Іноді лікар призначає обидва методи діагностики, щоб вони доповнювали одне одного.

УЗД вважається більш інформативним методом, якщо у жінки щільні молочні залози або встановлені грудні імпланти. З його допомогою фахівець отримує більш детальну картину, досліджуючи ліпоми, кісти, метастази. Також метод ефективний для огляду лімфовузлів.

Мамографія дозволяє виявляти мікрокальцинати, новоутворення в молочних протоках і ін. На відміну від УЗД, цей метод обстеження відноситься до рентгенологічних і супроводжується променевим навантаженням на організм.

Ультразвукове дослідження використовують в основному як додатковий метод, щоб уточнити діагноз, але не як самостійний скринінг раку грудей. З його допомогою можна розрізнити пухлину і заповнену рідиною кісту, але неможливо визначити природу новоутворення. При цьому УЗД вважається інформативним для жінок до 30 років з щільними тканинами молочних залоз.

Читати докладніше

Як підготуватися до обстеження

Отримати докладні рекомендації можна у лікаря, або звернувшись в контакт-центр нашої клініки (працює цілодобово) — там дадуть відповідь на всі ваші запитання.

Враховуйте менструальний цикл. У різні фази циклу стан молочних залоз змінюється, і це може впливати на результати діагностики. УЗД оптимально проводити з 4 по 13 день циклу, коли молочні протоки знаходяться в звуженому стані. При менопаузі можна проходити діагностику в будь-який день, тому що стан грудей не пов'язаний з рівнем гормонів.

Не використовуйте напередодні обстеження косметичні засоби для шкіри декольте. Навіть якщо крем або лосьйон швидко вбирається, речовини, що містяться в ньому, можуть вступити в реакцію з гелем для ультразвуку.

Зручно одягніться, щоб можна було швидко і легко зняти одяг до пояса. Краще не одягати прикраси, так як їх теж доведеться зняти.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Лікар попросить вас зняти одяг до пояса і прикраси. Потім потрібно буде лягти на кушетку. Доктор нанесе на груди спеціальний гель (він не викликає алергії), який покращує проходження ультразвуку і ковзання датчика.

Обстеження проходить в положенні лежачи, руки потрібно відвести за голову. Лікар буде злегка натискати датчиком на різні ділянки молочних залоз і фіксувати дані. Це повністю безболісно і не доставляє дискомфорту.

Можливо, доктор попросить вас лягти на бік, сісти або встати — щоб краще візуалізувати тканини. Також він обстежує лімфатичні вузли: пахвові, над і під ключицею, між молочною і грудною залозою.

В середньому УЗД молочних залоз займає від 20 до 40 хвилин — це залежить від особливостей дослідження.

Читати докладніше

Результати

Спеціаліст робить розшифровку УЗД відразу ж на місці, потім оформлює протокол обстеження і висновок.

Діагноз ставить ваш лікуючий лікар, оцінивши клінічну картину в цілому і всю отриману інформацію: результати обстежень, лабораторні аналізи, анамнез.

Читати докладніше
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю