Проведення дослідження ФЗД (базове) з розшифровкою результатів (спірографія)

в TOP CLINIC DENIS

Спірометрія — це метод дослідження, який дозволяє оцінити стан функції зовнішнього дихання (ФЗД). За допомогою цього дослідження лікар оцінює функціональний стан легенів: визначає їх обсяги, вимірює швидкість і обсяг вдихуваного і повітря, що видихається, аналізує ці показники і порівнює з нормами.

Спірометрію призначають, щоб діагностувати або виключити ряд захворювань системи дихання (наприклад, бронхолегеневі захворювання, астму, хронічний бронхіт, хронічну обструктивну хворобу легенів та інші), а також контролювати хід лікування. Крім того, дослідження ФЗД показано людям з хронічними і аутоімунні захворювання, при яких ушкоджуються легені.

Спірографія — це по суті те ж дослідження, що і спірометрія, але отримані результати відображаються у вигляді графічного зображення, яке називається спірограма.

Cпірографія в клініці ДЕНИС — лише частина комплексного обстеження дихальної системи, яке включає в себе консультації пульмонолога, алерголога і інші необхідні дослідження. Все це доступно в одній будівлі.

Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 566 грн 509 грн
Спірографія в клініці ДЕНИС - TOP Clinic DENIS

Лікарі

2
Всі лікарі
Сікорська Тетяна Анатоліївна
Кандидат медичних наук
Сікорська Тетяна Анатоліївна
лікар з функціональної діагностики, терапевт
Стаж (років):
24
Детальніше Відгуки
Записатися Welcome price 1142 грн 1029 грн
Дац Ірина Михайлівна
Досвідчений діагност
Дац Ірина Михайлівна
лікар УЗД, лікар з функціональної діагностики
Стаж (років):
24
Детальніше Відгуки
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Медичний прилад, на якому виконують дослідження, називається спірометр. Він складається з основного блоку, мундштука, через який буде необхідно дихати, датчиків повітряного потоку і повітропроводного кабелю. Спірометр вимірює об'єм повітря, який надходить з легких при максимальному видиху після максимального вдиху.

Чи безпечне обстеження?

Дослідження повністю безпечне. Можливий невеликий дискомфорт після тесту: задишка, запаморочення, здавлювання в області грудей. Такі симптоми нормальні і швидко проходять, але про всяк випадок про них варто повідомити лікаря.

Читати докладніше
 - TOP Clinic DENIS
Спірографія
 - TOP Clinic DENIS
Спірографія

В яких випадках призначають спірометрію

порушено функції дихання з незрозумілих причин;

пацієнт нещодавно переніс бронхіт, пневмонію, грип та ін .;

часто бувають респіраторні інфекції;

при різних ринітах;

при діагностованій бронхіальній астмі або підозрі на неї;

при порушеннях дихання у курців, роботі на шкідливих виробництвах;

спортсменам;

планується проведення деяких оперативних втручань, необхідний контроль лікування.

Читати докладніше

Протипоказання

важка дихальна недостатність;

інсульт або інфаркт, перенесені недавно;

легеневі кровотечі;

артеріальна гіпертензія;

недавні операції;

аневризма аорти;

травми обличчя та щелепи.

також спірометрію не проводять дітям до 4 років.

Читати докладніше

Як підготуватися до спірографії

Не їжте безпосередньо перед дослідженням: його комфортніше проходити натщесерце або не пізніше, ніж через 2 години після легкого перекусу.

Напередодні процедури не пийте чай, каву та алкогольні напої, не паліть.

Відпочиньте 15-20 хвилин перед процедурою.

За 24 години не навантажуйте себе фізично.

Одягніть зручний одяг, який не здавлює тіло і не обтягує.

Якщо ви приймаєте бронхолітичні препарати та інші ліки, використовуєте інгалятори — обов'язково повідомте про це лікаря. Також розкажіть йому про алергічні реакції, перенесені захворювання, операції.

Читати докладніше

Як проходить обстеження

Доктор поцікавиться вашим вагою і ростом, щоб внести ці дані в програму спірометру. Якщо ви не знаєте своїх параметрів, він зважить вас і виміряє зріст.

Лікар детально проінструктує вас про те, що і як потрібно робити, і як буде відбуватися дослідження.

Спірометрія проводиться в положенні сидячи. На ніс кріпиться спеціальний затискач (він не доставляє дискомфорту), щоб виключити носове дихання.

Дихати потрібно буде через мундштук, який з'єднаний з спірометром. Для цього його потрібно щільно обхопити губами, щоб не було витоку повітря. Все обладнання ретельно обробляється і повністю стерильно.

Лікар попросить вас спочатку спокійно подихати (2-3 циклу вдих-видих), а потім без паузи зробити максимально глибокий вдих і відразу ж — різкий форсований видих (по максимуму «видути» повітря з легенів). Щоб отримати точний результат, такий вимір зазвичай проводять три рази.

У деяких випадках для додаткової діагностики дослідження виконують з різними пробами, наприклад, з лікарським засобом (бронхолітіком), з фізичним навантаженням. У такому випадку тест проводять двічі, щоб порівняти результати.

При спірографії з бронхолітіком робиться перша серія вимірювання, потім через спеціальне пристосування проводиться інгаляція ліками, а через 15-30 хвилин тест повторюють.

Безпосередньо після дослідження бувають неприємні відчуття: запаморочення, задишка, здавлювання в грудях. Це нормальні симптоми, які швидко проходять (про всяк випадок повідомте про них лікаря).

Читати докладніше

Результати

В результаті дослідження отримують спірограму — це крива, за розмахом якої розраховують дихальні обсяги, по частоті коливань — дихальну частоту, по крутизні спуску — обсяг і швидкість (потужність) видиху.

Розшифровка спірограми дозволяє визначити легеневі обсяги і ємності, показники легеневої вентиляції і газообміну, прохідності бронхів. Лікар проаналізує отримані показники і порівняє їх з нормами.

Результати дослідження зазвичай готові протягом декількох хвилин.

Читати докладніше
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю