Добове холтерівське моніторування ЕКГ

в TOP CLINIC DENIS

Холтер ЕКГ — це метод інструментальної діагностики, що дозволяє реєструвати добову динаміку серця на ЕКГ за допомогою невеликого приладу. Пристрій відстежує всі зміни, які відбуваються у роботі серцевого м'яза протягом доби. При цьому пацієнт проводить день у звичних для нього умовах.

Добове моніторування допомагає вчасно виявити та запобігти розвиткуішемічної хвороби серця, стенокардії (особливо безбольові форми), аритмії, блокади серця.

Добове моніторування артеріального тиску (ДМАТ) допомагає вчасно виявити та запобігти розвитку гіпертонічної хвороби, вторинних артеріальний гіпертензій.

Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 1588 грн 1429 грн

Лікарі-кардіологи

2
Всі лікарі
Особливості ЕКГ по Холтеру
В чому відмінність від звичайної ЕКГ?

Холтерівське дослідження відрізняється від звичайної ЕКГ (електрокардіографії). На стандартній ЕКГ можна відстежити електричні процеси у серцевому м'язі тривалістю від 5 до 10 секунд, що відбуваються у стані спокою. Добовий моніторинг дозволяє обстежити серце не тільки у стані спокою, а й у періоди активності. Таким чином можна виявити проблеми з ритмом, порушення провідності та епізоди ішемії органу.

Одночасно з ЕКГ по Холтеру можна проводити добовий моніторинг артеріального тиск (ДМАТ).

Переваги
 • пацієнт може займатися своїми справами, портативний пристрій (холтер) не заважає і не помітний оточуючим;

 • запис триває 24-72 години, процес абсолютно безпечний та безболісний;

 • добова ЕКГ найбільш достовірна, оскільки фіксує активність серцевого м'яза у різних часових проміжках.

Читати докладніше

Яке обладнання ми використовуємо?

Для добової ЕКГ використовують холтер — невеликий пристрій (трохи більше за мобільний телефон), який працює від акумулятора. Холтер фіксує роботу серцевого м'яза, частоту серцевих скорочень, ритмічність скорочень. Запис проводиться протягом доби.

Холтер оснащений групою електродів та електричних провідників, таких як на ЕКГ, але з меншою кількістю відведень. Електроди наклеюються на груди за допомогою спеціального гелю. Під час роботи апарат зчитує електричну активність серцевої діяльності та виводить дані на невеликий монітор. Також пристрій записує ці дані, які потім розшифровує фахівець.

Холтер ЕКГ у клініці ДЕНИС — це абсолютно безпечна процедура, яка не викликає дискомфорту. Під час проведення обстеження у ваше тіло не подається електрика. Добове моніторування можна проходити скільки завгодно разів, без обмежень, у тому числі вагітним жінкам, дітям та людям похилого віку.

Кабінет кардіолога в нашій клініці оснащений цифровим електрокардіографом та холтерами. Вам не доведеться окремо записуватися на різні процедури та ходити по кабінетах.

Читати докладніше
Показання та протипоказання
В яких випадках призначають обстеження
 • при почутті тяжкості та болях у серці;

 • при частій непритомності та запамороченнях;

 • при проблемах з ендокринною системою;

 • при інфаркті міокарда у недавньому минулому;

 • при задишці;

 • для оцінки антиаритмічного лікування;

 • при відхиленнях у роботі серцевого м'яза під час сильних емоцій;

 • при перебоях в роботі серця, епізодах серцебиття та/або сповільненому пульсі.

Протипоказання

Холтерівське моніторування не має абсолютних протипоказань. Його можна проводити як дітям, і дорослим. До відносних (тимчасових) протипоказань відносять наявність запального процесу шкірних покривів у ділянці грудей у ​​гострій формі. Це завадить коректно встановити електрод.

Читати докладніше

Як підготуватися до обстеження

Перед проведенням добового моніторингу добре виспіться та скасуйте фізичні навантаження.

За 2-3 години до початку реєстрації електричної діяльності серця легко перекусіть.

Бажано максимально обмежити вживання чаю, кави та енергетиків.

Перед поклейкою електродів бажано прийняти душ. Не варто наносити на шкіру крем та інші засоби, це сприяє утворенню плівки.

Волосся на грудях рекомендовано проепілювати за необхідності.

Перед проведенням моніторингу виключіть судинозвужувальні препарати, а також краплі від нежиті та краплі для очей (заздалегідь уточніть це питання у лікаря).

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Апарат прикріплюється за допомогою одноразових електродів на груди пацієнта та приладу, який потрібно носити на поясі або на плечі. Моніторинг проводиться протягом доби, після чого апарат повертається до клініки.

Під час обстеження дбайливо ставтеся до приладу, не допускайте попадання води на електроди.

Періодично контролюйте прилягання електродів, за потреби зафіксуйте їх назад на шкіру.

У період дослідження потрібно буде вести записи про свої дії, емоції та відчуття, прийоми лікарських препаратів та їжі. Це дозволить лікареві зробити правильні висновки під час розшифровки аналізу.

Читати докладніше

Результати

Розшифровка результатів проводиться після моніторингу, з використанням даних, отриманих з приладу та щоденника. В залежності від складності, для цього потрібно кілька годин або днів.

Після отримання розшифровки може бути потрібна додаткова консультація кардіолога. Також іноді призначають повторне обстеження для уточнення діагнозу та контролю проведеної терапії.

Читати докладніше
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 8
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю