Проктологія
Консультація проктолога, обстеження, точний діагноз та план лікування – за один візит, не залишаючи клініки. Лікування безопераційними методами – без болю, без госпіталізації, за кілька хвилин. Ви зможете відразу ж повернутися до звичного способу життя.
Лікар-проктолог (колопроктолог) в клініці ДЕНИС лікує захворювання прямої та товстої кишки, а також ануса.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Коли варто спостерігатися у проктолога
на пізніх термінах вагітності і в перші місяці після пологів (у 70% вагітних з'являються симптоми геморою);
в період менопаузи;
якщо ваша робота пов'язана з довгим сидінням;
при великій надмірній вазі;
при генетичній схильності до раку прямої кишки (випадки у близьких родичів);
при частих запорах;
при повторних захворюваннях товстої кишки.
В яких випадках звертатися до проктолога
хворобливі і дискомфортні відчуття при дефекації;
часті запори, рідкий стілець;
біль в області заднього проходу, що виникає при тривалому сидінні, при ходьбі;
набряклість, почервоніння, свербіж, відчуття стороннього тіла в області заднього проходу;
кров'янисті виділення в калі;
болючі вузли, шишки, набряки в анусі і навколо нього;
поява округлого утворення в області ануса після відвідування туалету, при фізичній напрузі під час навантажень;
поява свищів в області ануса;
болі в області прямої кишки, які загострюються після гострої їжі і алкоголю.
-
за день до прийому не їжте газоутворюючі продукти (бобові, картопля, газовані напої, хліб, молоко), а також жирну і важку їжу;
-
виключіть алкоголь;
-
за кілька годин до огляду не їжте. Якщо ви записані на ранковий прийом, не снідайте. Якщо збираєтеся до лікаря проктолога в Києві ближче до вечора, можна легко поснідати. Дозволено пити воду, соки без м'якоті.
-
якщо немає протипоказань (кровотечі, гострі болі, вагітності), можна використовувати очисні клізми з водою об'ємом 1 літр - процедура проводиться ввечері напередодні і вранці за 3 години до прийому;
-
більш м'який засіб — очищення готовою лікарською мікроклізмою, наприклад, «Мікролакс» (можна купити в аптеці без рецепта);
-
очищення кишечника за допомогою проносних препаратів.
Як проходить консультація проктолога
- 01Збір анамнезу (історії хвороби)
Проктолог докладно розпитає вас про скарги і симптоми, а також запитає про ваш спосіб життя, перенесені захворювання, в тому числі хронічні, вивчить ваші медичні документи (попередні висновки лікарів, результати обстежень).
- 02Огляд
При професійному підході і використанні сучасного обладнання огляд проктолога проходить безболісно і може завдати лише мінімальний дискомфорт. У такому випадку лікар запропонує місцеве знеболення гелем або маззю. За часом огляд займає не більше 5-10 хвилин.
Як правило, огляд проводиться в положенні на лівому боці, коліна приведені до живота. Це найкомфортніший для пацієнта спосіб, який прийнятий в Європі і США. Але для різних цілей лікар може вибирати і інші позиції.
Спочатку лікар проводить зовнішній огляд і пальпацію (обмацування), щоб виявити ділянки хворобливості, ущільнення, запалення, анальні тріщини, гемороїдальні вузли. При гострих проблемах, які викликають сильні болі, огляд на цьому завершують.
Після зовнішнього огляду лікар виконує пальцеве дослідження прямої кишки — цей метод діагностики дозволяє отримати до 80% необхідної інформації про тонус м'язів заднього проходу, наявність рубців, звужень, вузлів та ін. Щоб зменшити дискомфорт використовується спеціальна мазь або анестезуючий гель.
- 03Інструментальне дослідження
Для більш докладної оцінки стану слизової кишечника, наявності пухлин і поліпів, розмірів гемороїдальних вузлів проктолог може призначити аноскопію і ректороманоскопию. Це високоінформативні і безболісні дослідження за допомогою інструментів, які виглядають як трубка з оптикою і підсвічуванням. Додатково готуватися до них не потрібно, достатньо дієти і очищення кишечника перед оглядом.
Також за показаннями можливе призначення колоноскопії, але це окрема процедура, яку не проводять на первинному прийомі, тому що до неї потрібна більш тривала і серйозна підготовка.
- 04Призначення лікування
Отримавши результати обстежень, проктолог поставить діагноз і складе план лікування. Зазвичай це комплекс консервативних методів, в тому числі прийом медикаментів, використання свічок і мазей, а також безопераційне лікування. У більш складних випадках проводяться хірургічні операції.
Діагностика
Аноскопія. Аноскоп — це коротка трубка з вбудованим джерелом яскравого світла. З його допомогою лікар оглядає нижньоампулярний відділ прямої кишки і анальний канал, а також проводить безопераційне лікування геморою.
Ректороманоскопія (ректоскопія) проводиться за допомогою ректоскопа — довгої трубки з оптичною системою і волоконним освітленням. Прилад дозволяє оглянути пряму кишку вище (20-30 см), виявити поліпи, виразки і пухлини. Ми використовуємо сучасні аноскопи і ректоскопи виробництва Німеччини та США, оснащені відеокамерою, з якої виводиться на екран зображення високої чіткості.
Колоноскопія. Для огляду товстої кишки на всьому протязі використовується гнучкий ендоскоп з вбудованою цифровою відеосистемою. Обстеження допомагає виявити всі зміни на слизовій товстої кишки, в тому числі запалення, виразки, поліпи, пухлини. Перед процедурою потрібно провести спеціальну підготовку (очищення кишечника). При необхідності колоноскопію роблять під внутрішньовенним наркозом.
Іригоскопія (іригографія). Метод, який дозволяє оцінити будову і функціонування товстої кишки за допомогою рентгена і контрастної речовини.
Магнітно-резонансна томографія (МРТ). Інформативний метод дослідження внутрішніх органів і тканин, який будується на використанні ядерно-магнітного резонансу. У проктології застосовується для уточненої діагностики парапроктита, свищів прямої кишки, колоректального раку.
Лабораторні дослідження. Всі аналізи можна здати на місці, в комфортних умовах і не виходячи з клініки. За допомогою системи пневмопошти біоматеріали з маніпуляційних за лічені хвилини потрапляють у власну лабораторію клініки. Основна маса аналізів готові протягом години, а результати відразу доступні доктору.
Може включати в себе прийом медичних препаратів, а також використання місцевих засобів (мазей, свічок). Як правило, консервативну терапію використовують на початкових стадіях захворювання, наприклад, коли необхідне лікування тріщин прямої кишки.
Використовуємо безопераційні методи — безболісні, що займають кілька хвилин і не потребують госпіталізації. Ви зможете відразу ж повернутися до звичного способу життя.
Наприклад, лікування геморою проводиться за допомогою інфрачервоної фотокоагуляції (при 1-й стадії захворювання), лігування латексними кільцями (при 2-й стадії).
Застосовуємо малотравматичні технології (радіохвильовий метод "Surgitron", степлерні і ультразвукові методики, лапароскопія), які дозволяють повернутися додому в той же день.
У клініці працює стаціонар з комфортабельними одномісними палатами, ресторанним харчуванням та цілодобовим медичним наглядом.
- Анальна тріщина
- Випадання прямої кишки
- Геморой
- Запори
- Кіста куприка
- Кишкові стоми
- Гострий біль в задньому проході
- Парапроктит
- Поліпи прямої і товстої кишки
- Проктит
- Рак прямої і товстої кишки
- Ректоцеле
- Свищ прямої кишки