УЗД органів черевної порожнини
УЗД органів черевної порожнини — це неінвазивне (тобто без порушення шкірного покриву) обстеження, яке дозволяє отримати зображення і оцінити стан: підшлункової залози, печінки, жовчного міхура і проток, селезінки, нирок і надниркових залоз, а також судин черевної порожнини.
Для обстеження порожнистих органів (кишечника, шлунку) ультразвукова діагностика не підходить. У такому випадку лікар призначить іншу методику дослідження, наприклад, колоноскопію, фіброгастродуоденоскопію, комп'ютерну томографію.
Ультразвукова діагностика заснована на тому, що ультразвук по-різному відбивається від тканин, що мають різну щільність. УЗ-сканер одночасно і випромінює ультразвук, і приймає отриманий сигнал. Потім відбувається перетворення відбитого сигналу в зображення на моніторі.
На УЗД органів черевної порожнини може направити як лікар загальної практики, так і вузький фахівець. Це може бути педіатр, терапевт, гастроентеролог, гінеколог, уролог та ін.
Читати докладніше
в соціальних мережах
УЗД органів черевної порожнини в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.
Кабінети гастроентеролога, гінеколога, уролога, терапевта в нашій клініці обладнані УЗ-апаратами. Доктор проводить дослідження на місці, вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на УЗД.
Ультразвукова діагностика не здійснює променевого навантаження і повністю безпечна. Це неінвазивний метод (без порушення цілісності шкіри), він безболісний і не доставляє дискомфорту.
Ультразвукову діагностику можна робити з будь-якою частотою — щоб спостерігати за динамікою і здійснювати оцінку ефективності терапії. Обстеження призначають без обмежень, в тому числі дітям, вагітним і годуючим жінкам.
В яких випадках призначають УЗД органів черевної порожнини
часті хворобливі відчуття в області живота;
періодична нудота, печія, відрижка, гіркота в роті, жовтий язик;
підвищене газоутворення;
відчуття тяжкості під правим ребром;
різка зміна ваги;
порушений стілець;
біль і труднощі при сечовипусканні, часті позиви, кров у сечі.
Тимчасові протипоказання
відкриті ушкодження в області живота (рани, ураження шкіри);
гнійничкові висипи в області дослідження;
інфекційні захворювання в стадії загострення.
Як підготуватися до обстеження
за три дні до обстеження виключіть з раціону газоутворюючі продукти: молочне, бобові, чорний хліб, яблука, капусту, зелень та ін.
три рази в день приймайте по дві таблетки активованого вугілля.
за 7 годин до УЗД нічого не їжте і не пийте, не паліть і не приймайте ліки.
Як відбувається обстеження
Лікар попросить вас звільнити живіт від одягу і лягти на спину, а потім нанесе на шкіру спеціальний гіпоалергенний гель — це необхідно, щоб поліпшити зчитування сигналів.
Доктор буде повільно переміщати ультразвуковий датчик по обстежуваній області. Потрібно буде зберігати нерухомість, але в деяких випадках лікар може попросити змінити положення тіла або ненадовго затримати дихання.
Процедура повністю безболісна і не викликає ніяких дискомфортних відчуттів.
УЗД органів черевної порожнини займає близько 20-30 хвилин.
Результати
Під час обстеження фахівець заповнює протокол ультразвукової діагностики, куди вносить отримані показники і норми. Висновок готується відразу ж після обстеження, протягом 5-10 хвилин, і буде відразу доступний вашому лікарю.
Дані ультразвукової діагностики повинен інтерпретувати ваш лікуючий лікар, який враховує анамнез, загальну клінічну картину і результати інших обстежень. При необхідності він залучає інших вузьких фахівців, консультації яких можна пройти, не залишаючи нашої клініки.