УЗД органів черевної порожнини

в TOP CLINIC DENIS

УЗД органів черевної порожнини — це неінвазивне (тобто без порушення шкірного покриву) обстеження, яке дозволяє отримати зображення і оцінити стан: підшлункової залози, печінки, жовчного міхура і проток, селезінки, нирок і надниркових залоз, а також судин черевної порожнини.

Для обстеження порожнистих органів (кишечника, шлунку) ультразвукова діагностика не підходить. У такому випадку лікар призначить іншу методику дослідження, наприклад, колоноскопію, фіброгастродуоденоскопію, комп'ютерну томографію.

Ультразвукова діагностика заснована на тому, що ультразвук по-різному відбивається від тканин, що мають різну щільність. УЗ-сканер одночасно і випромінює ультразвук, і приймає отриманий сигнал. Потім відбувається перетворення відбитого сигналу в зображення на моніторі.

На УЗД органів черевної порожнини може направити як лікар загальної практики, так і вузький фахівець. Це може бути педіатр, терапевт, гастроентеролог, гінеколог, уролог та ін.

Читати докладніше
Список послуг 4
УЗД органів черевної порожнини - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

УЗД органів черевної порожнини в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.

Кабінети гастроентеролога, гінеколога, уролога, терапевта в нашій клініці обладнані УЗ-апаратами. Доктор проводить дослідження на місці, вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на УЗД.

Чи безпечне обстеження?

Ультразвукова діагностика не здійснює променевого навантаження і повністю безпечна. Це неінвазивний метод (без порушення цілісності шкіри), він безболісний і не доставляє дискомфорту.

Ультразвукову діагностику можна робити з будь-якою частотою — щоб спостерігати за динамікою і здійснювати оцінку ефективності терапії. Обстеження призначають без обмежень, в тому числі дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Читати докладніше

В яких випадках призначають УЗД органів черевної порожнини

Ультразвукову діагностику органів черевної порожнини також проводять, якщо доктор підозрює запальні захворювання (холецистит, панкреатит, гепатит та ін.), при травмах живота, до і після операцій. Це обстеження призначають і як частину комплексної діагностики організму.

часті хворобливі відчуття в області живота;

періодична нудота, печія, відрижка, гіркота в роті, жовтий язик;

підвищене газоутворення;

відчуття тяжкості під правим ребром;

різка зміна ваги;

порушений стілець;

біль і труднощі при сечовипусканні, часті позиви, кров у сечі.

Читати докладніше

Тимчасові протипоказання

відкриті ушкодження в області живота (рани, ураження шкіри);

гнійничкові висипи в області дослідження;

інфекційні захворювання в стадії загострення.

Читати докладніше

Як підготуватися до обстеження

Ультразвукові хвилі практично не проходять через ділянки, які заповнені повітрям. Тому при підготовці до УЗД органів черевної порожнини важливо знизити газоутворення. Отримати докладні рекомендації можна у лікаря, або звернувшись в контакт-центр нашої клініки (працює цілодобово) — там підкажуть, як підготуватися до процедури і дадуть відповідь на всі ваші запитання.

за три дні до обстеження виключіть з раціону газоутворюючі продукти: молочне, бобові, чорний хліб, яблука, капусту, зелень та ін.

три рази в день приймайте по дві таблетки активованого вугілля.

за 7 годин до УЗД нічого не їжте і не пийте, не паліть і не приймайте ліки.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Лікар попросить вас звільнити живіт від одягу і лягти на спину, а потім нанесе на шкіру спеціальний гіпоалергенний гель — це необхідно, щоб поліпшити зчитування сигналів.

Доктор буде повільно переміщати ультразвуковий датчик по обстежуваній області. Потрібно буде зберігати нерухомість, але в деяких випадках лікар може попросити змінити положення тіла або ненадовго затримати дихання.

Процедура повністю безболісна і не викликає ніяких дискомфортних відчуттів.

УЗД органів черевної порожнини займає близько 20-30 хвилин.

Читати докладніше

Результати

Під час обстеження фахівець заповнює протокол ультразвукової діагностики, куди вносить отримані показники і норми. Висновок готується відразу ж після обстеження, протягом 5-10 хвилин, і буде відразу доступний вашому лікарю.

Дані ультразвукової діагностики повинен інтерпретувати ваш лікуючий лікар, який враховує анамнез, загальну клінічну картину і результати інших обстежень. При необхідності він залучає інших вузьких фахівців, консультації яких можна пройти, не залишаючи нашої клініки.

Читати докладніше

Лікарі

0
Всі лікарі

Лікарів не знайдено

Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю