УЗД органів малого тазу для дітей

в TOP CLINIC DENIS

Комплексна діагностика захворювань сечостатевої системи у дітей обов'язково включає в себе дитяче УЗД ОМТ (органів малого таза).

Найчастіше цю процедуру призначають дівчаткам після консультації дитячого, підліткового гінеколога. Ультразвуковому скануванню піддаються матка з придатками і яєчники.

Показаннями до УЗД ОМТ у хлопчиків є захворювання передміхурової залози, її аномальний розвиток. 

Дитяче УЗД малого таза також проводиться для діагностики вроджених вад розвитку сечостатевих органів. До органів малого таза відноситься сечовий міхур, його УЗД може проводитися як в комплексі з внутрішніми статевими органами, так і самостійно.

Читати докладніше
Список послуг 0
УЗД органів малого тазу для дітей - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Ультразвукова діагностика органів сечостатевої системи дітей проводиться за допомогою УЗД-апарату, який укомплектований різними датчиками — абдомінальним (трансабдомінальним) і порожнинними — вагінальним, ректальним або універсальним.

Трансабдомінальне УЗД дитини — золотий стандарт в педіатрії. Цей метод обстеження підходить для хлопчиків і дівчаток, дозволяє досліджувати статеві органи і сечовий міхур. Це неінвазивне дослідження, датчик з опуклою скануючою поверхнею розташовується зовні тіла, притискається до передньої стінки черевної порожнини.

Дитяче трансвагинальное УЗД, як правило, не практикується, цей метод призначений для жінок, які ведуть статеве життя. З письмової згоди батьків трансвагінальним датчиком обстежують дівчат-підлітків, у яких в ході гінекологічного огляду виявлено відсутність дівочої пліви. Датчик в діаметрі значно менше гінекологічного дзеркала, процедура нетравматична, безболісна, але може супроводжуватися дискомфортом.

У дівчаток за рекомендацією гінеколога може проводитися трансперініальне УЗД із застосуванням вагінального датчика. Це різновид поверхневого обстеження, яке виконується через промежину. Процедура безпечна, не завдає фізичного дискомфорту, і для діагностики ряду аномалій, захворювань більш інформативна, ніж трансабдомінальне УЗД.

Трансректальне УЗД дитини проводиться у виняткових випадках, при недостатній інформативності трансабдомінального обстеження. Порожнинний (ректальний) датчик має невеликий діаметр, травмування прямої кишки і інші ускладнення виключені.

Чи безпечне обстеження для дітей?

У разі проведення УЗД органів малого таза із застосуванням полостного датчика на нього одягається презерватив, що виключає інфікування дитини в процесі обстеження. Вплив ультразвукових хвиль частотою 3,5-7,5 МГц безпечний для організму.

Читати докладніше

Протипоказання до УЗД органів малого таза

трансабдомінальне: серйозні пошкодження шкіри нижньої частини живота, масштабні висипання, виражене ожиріння (у дітей жировий прошарок рідко має товщину, яка може перешкоджати проходженню ультразвукових хвиль);

трансректальне: анальні тріщини, геморой;

трансвагінальне: наявність дівочої пліви;

із застосуванням порожнинних датчиків: алергія на латекс.

Читати докладніше

Як підготувати дитину до обстеження

Незалежно від методу обстеження протягом декількох днів перед проведенням УЗД ОМТ дитині не можна давати бобові, капусту і інші продукти, які викликають здуття кишечника.

Якщо дозволяє вік дитини, бажано проводити процедуру натщесерце, а остання трапеза перед обстеженням повинна бути легкою.

За годину до обстеження трансабдомінальним методом необхідно випити води без газу, обсяг залежить від віку дитини: до року достатньо звичного питного режиму; до 3 років - 250-300 мл; 3-7 років - 400-500 мл; 7-12 років - 500-700 мл; старше 12 років - 1 літр.

Перед трансректальним УЗД необхідно виконувати очищення кишечника. Трансвагінальне і трансперінальне УЗД проводяться з спорожненим сечовим міхуром. 

Дівчата, які не досягли статевого дозрівання, і хлопчики можуть пройти діагностику в будь-який день, дівчатам гінекологічне УЗД рекомендується проводити на 5-8 день менструального циклу.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Дитяче УЗД органів малого таза в клініці ДЕНИС (Київ) проводять переважно трансабдомінальним методом.

Перед початком обстеження лікар обов'язково подбає про психологічну підготовку дитини чи підлітка. Щира розмова допомагає подолати страх і сором'язливість.

При наявності показань до проведення УЗД трансректальним, трансвагінальним або трансперінальним методом може виконуватися медикаментозна седація. Дитину занурюють в легкий сон за допомогою заспокійливих препаратів, будь-які дискомфортні відчуття при цьому усуваються. Трансабдомінальне УЗД абсолютно безболісне і не вимагає седації.

УЗД органів малого тазу виконується в положенні лежачи на спині. Якщо застосовується трансректальний метод — на боці, з підтягнутими до живота колінами. При трансабдомінальному обстеженні датчик прикладається до нижньої частини живота, злегка вдавлюється, переміщається, поки не буде отримано зображення всіх органів малого таза. При трансперінальному УЗД датчик розташовується біля входу в піхву, при трансвагінальному — акуратно вводиться в піхву, при трансректальному — в пряму кишку.

Якщо необхідно оцінити функціонування яєчників дівчини-підлітка, відстежити процес розвитку фолікула, проводиться фолікулометрія дитини, хоча в основному цей метод призначений для жінок дітородного віку. Фолікулометрія — це серія досліджень, які проводяться в певні дні менструального циклу з інтервалом 2-3 дні, основна увага зосереджена на яєчниках.

Залежно від методу, цілей обстеження сеанс УЗД ОМТ в клініці ДЕНИС триває 10-20 хвилин.

Читати докладніше

Результати

В ході УЗД зображення виводиться на монітор діагностичного обладнання і описується в протоколі.

Після завершення обстеження лікар порівнює показники з нормою, процес розшифровки і підготовки висновку займає 10-15 хвилин. Якщо проводиться фолікулометрія, висновок формулюється за підсумками останнього сеансу УЗД.

Читати докладніше

Лікарі

0
Всі лікарі

Лікарів не знайдено

Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 2
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю