УЗД органів малого тазу трансабдомінально

в TOP CLINIC DENIS

УЗД малого таза — це неінвазивне (тобто без порушення шкірного покриву) обстеження, яке дозволяє отримати зображення тканин і органів, розташованих в нижніх відділах малого таза і черевної порожнини.

У жінок до таких органів належать: матка і шийка матки, маткові труби, яєчники, сечовий міхур. У чоловіків: простата, сім’яні залози, сечовий міхур.

Діагностика органів сечостатевої системи за допомогою УЗД допомагає лікареві оцінити стан органів, побачити анатомічні патології (вроджені та набуті), виявити захворювання. Також обстеження призначають, щоб контролювати в динаміці ефективність лікування захворювань сечостатевої системи, для контролю проведення біопсії (забору тканин для подальшого дослідження).

УЗД ОМТ можуть призначити різні лікарі: гінеколог, уролог, терапевт. Проводить обстеження сонолог — лікар ультразвукової діагностики, або фахівець вузького профілю — гінеколог або уролог.

Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 699 грн 629 грн
 - TOP Clinic DENIS

Лікарі

2
Всі лікарі
Сагінадзе Ніно Баталбіївна
Мега-лікарка
Сагінадзе Ніно Баталбіївна
акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, лікар УЗД
Стаж (років):
24
Детальніше Відгуки
Записатися Welcome price 988 грн 890 грн
Полуянова Оксана Михайлівна
Головний спеціаліст з гінекології
Полуянова Оксана Михайлівна
акушер-гінеколог, лікар УЗД
Стаж (років):
15
Детальніше Відгуки
Записатися Welcome price 1164 грн 1049 грн
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

В основі діагностики лежить принцип ехолокації: ультразвуковий сигнал проходить через м'які тканини і відбивається з різною інтенсивністю. Відбиті хвилі вловлює УЗ-датчик. Потім вони виводяться на монітор у вигляді зображення (дво- або тривимірного).

За допомогою УЗД фахівець отримує чітку картинку м'яких тканин, які не відображаються при стандартному рентгені.

Трансабдомінальне УЗД проводиться звичайним датчиком, через передню черевну стінку.

УЗД органів малого тазу в клініці ДЕНИС проводиться на обладнанні експертного класу останніх років випуску. Сучасні технології датчиків високої щільності дозволяють реєструвати навіть найдрібніші зміни рівня сигналу, щоб оглянути потрібні ділянки досить глибоко і отримати якісні зображення.

Кабінети гінеколога, уролога, терапевта в нашій клініці обладнані УЗ-апаратами. Доктор проводить дослідження на місці, вам не доведеться ходити по кабінетах і окремо записуватися на УЗД.

Чи безпечне обстеження?

Ультразвукова діагностика не здійснює променевого навантаження і повністю безпечна. Це неінвазивний метод (без порушення цілісності шкіри), він безболісний і не доставляє дискомфорту.

Ультразвукову діагностику можна робити з будь-якою частотою — щоб спостерігати за динамікою і здійснювати оцінку ефективності терапії. Обстеження призначають без обмежень, в тому числі дітям, вагітним і годуючим жінкам.

Читати докладніше

В яких випадках призначають УЗД малого тазу

Ультразвукове дослідження не має протипоказань і при необхідності може проводитися без обмежень навіть вагітним жінкам і новонародженим дітям. Тимчасове обмеження для обстеження — сильно пошкоджена шкіра в місцях, де з нею контактує датчик УЗ-апарату (наприклад, при шкірних захворюваннях, травмах та ін.).

як частину профілактичного огляду;

щоб уточнити діагноз, якщо симптоми захворювання неоднозначні;

при болях і частих запаленнях в області малого тазу;

при підготовці до оперативних втручань;

щоб відстежувати динаміку розвитку захворювання і ефективність лікування;

при установці внутрішньоматкової спіралі.

Серед показань до проведення УЗД органів малого таза також: визначення овуляції, діагностика вагітності, плановий контроль під час вагітності у жінок.

У чоловіків за допомогою УЗД проводиться діагностика захворювань сечостатевої системи, якщо є підозри на порушення в роботі простати, сім'яних пухирців, сечового міхура. Але через анатомічні особливості чоловічого організму цей метод не завжди показує повну картину. В такому випадку призначають комп'ютерну томографію.

Читати докладніше

Як підготуватися до трансабдомінального УЗД органів малого тазу

Отримати детальні рекомендації можна у лікаря, або звернувшись в контакт-центр нашої клініки (працює цілодобово) — там підкажуть, як підготуватися до процедури і дадуть відповідь на всі ваші запитання.

дотримуйтеся дієти за 3-5 днів до обстеження: виключіть продукти, які викликають утворення газів або погано перетравлюються (тваринні жири, бобові, продукти, багаті на клітковину, молочне, солодощі, газовані напої);

поїжте не пізніше, ніж за 12 годин до УЗД. Зробіть клізму або прийміть проносне (лікар підкаже, які засоби використовувати). Гази або залишки їжі в кишечнику можуть перешкодити отриманню якісного зображення.

за годину до обстеження випийте 0,5-1 літр води, щоб сечовий міхур був наповнений.

Читати докладніше

Як проходить обстеження

Для трансабдомінального УЗД лікар нанесе вам на живіт спеціальний гіпоалергенний гель і буде водити датчиком по досліджуваній ділянці. Зазвичай обстеження проводиться в положенні лежачи на спині, але іноді лікар може попросити вас повернутися на бік, напружити живіт або затримати дихання.

УЗД органів малого тазу зазвичай займає 15-20 хвилин, процедура повністю безболісна.

Читати докладніше

Результати

Відразу після обстеження гінеколог або уролог заносить всі дані в протокол, в якому буде інформація про стан структури органів, щільність тканин, розміри органів і їх відповідність нормам, патологічні зміни. Розшифровка результатів буде виконана окремо для кожного з органів.

Читати докладніше
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю