Вакцинація від вірусу папіломи людини
Вірус папіломи людини (ВПЛ) — загальна назва понад 150 різновидів родинних вірусів. Вони передаються при статевих контактах, під час пологів дитині від матері, а також при шкірних контактах.
Папіломавірус відноситься до найбільш поширених інфекцій, що передаються статевим шляхом: близько 80% людей є її носіями у той чи інший період життя. Як правило, інфекція зникає сама протягом двох років, але у 9% випадків носійство залишається. Також можливе повторне зараження ВПЛ того ж чи іншого типу.
Деякі папіломавіруси людини викликають появу папілом та бородавок на шкірі, деякі — на статевих органах. Існують також онкогенні типи ВПЛ, що викликають рак шийки матки у жінок та інші різновиди раку статевих органів, глотки, рота — як у жінок, так і у чоловіків. Найбільш небезпечними вважаються 16 та 18 типи ВПЛ, які провокують близько 70% випадків раку шийки матки.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Вакцини проти вірусу папіломи людини
В Україні використовують дві вакцини від ВПЛ: «Церварікс» та «Гардасил», які забезпечують захист від найбільш небезпечних 16 та 18 типів вірусу. Гардасил захищає також від 6 і 11 типів ВПЛ, які викликають генітальні бородавки.
Вакцинація від вірусу папіломи людини знижує ймовірність захворіти на рак шийки матки та інші його види, що викликаються ВПЛ.
Щоб вакцинація була найефективнішою, бажано зробити щеплення у 8-12 років — до початку статевого життя.
У 90% випадків щеплення допомагає запобігти раку шийки матки, піхви, анусу, статевого члена, глотки, рота.
Кому і коли рекомендують зробити щеплення від ВПЛ
Щеплення від ВПЛ відноситься до рекомендованих МОЗ, але не входить до Національного календаря щеплень, тому є платним.
Вакцинуватися рекомендують дівчатам та жінкам від 9 до 26 років, бажано до того, як розпочато статеве життя. Щеплення можна зробити і пізніше, до 45 років.
Чоловікам щеплення від ВПЛ теж рекомендовано — для профілактики раку статевого члена, рота, глотки, а також запобігання появі кондилом.
До 15 років роблять дві дози, після 15 років — три.