Дитяча ендоскопія
Ендоскопія без стресу та неприємних відчуттів для дитини — це реально! Проводимо процедури під медикаментозним сном, в комфортних умовах. Наш лікар-ендоскопіст має 16-річний досвід роботи в Інституті педіатрії, акушерства та гінекології та спеціалізується на проведенні ендоскопії дітям.
Ендоскопічне дослідження органів шлунково-кишкового тракту у дітей — це інструментальний метод діагностики, який дозволяє досліджувати всі відділи шлунково-кишкового тракту без проведення оперативного втручання. Процедура проводиться за допомогою ендоскопа — інструмента з гнучкою трубкою та оптичною системою.
Умовно, гнучку ендоскопію можна поділити на верхню та нижню ендоскопію. При «верхній» оглядають стравохід, шлунок та дванадцятипалу кишку. При нижній ендоскопії проводять огляд товстої кишки і частини тонкої кишки.
За допомогою ендоскопу можна побачити та продіагностувати стан слизової оболонки органів шлунково-кишкового тракту; провести біопсію вивчення тканин; провести малоінвазивні медичні маніпуляції без оперативного надрізу зі швидким періодом реабілітації.
У нашій клініці працює ендоскопічне відділення, оснащене обладнанням виробництва компанії Olympus (Японія), де проводять усі види обстежень та процедур.
Комплексне ендоскопічне обстеження дитини може включати такі види обстежень:
- гастроскопія — вивчення верхніх відділів ШКТ, стравоходу, шлунка та дванадцятипалої кишки;
- колоноскопія — дослідження термінального відділу тонкої кишки, товстого кишечника та прямої кишки;
- ректороманоскопія — визначення стану слизової прямої та дистальної третини сигмовидної кишки.
За допомогою дослідження можна виявити поліпи органів шлунково-кишкового тракту, запальні реакції з боку слизової оболонки (ерозії, виразки тощо), анатомічні особливості будови органів шлунково-кишкового тракту (рубці, дивертикули, стенози), новоутворення.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Відділення ендоскопії у клініці ДЕНИС оснащене професійною відеоендоскопічною системою Olympus Optera CV-170 (Японія). Наше обладнання дозволяє отримувати точне зображення органів у високій якості.
Ми використовуємо мініатюрні ендоскопи невеликого діаметра (5-13 мм), якими легко проводять дослідження. Дітям процедуру проводять під медикаментозним сном. Застосування іригаційної помпи та вуглекислого газу дозволяє знизити дискомфорт після процедури.
Використовуємо електрокоагулятор BOWA ARC 303 (Німеччина) з аргоно-плазмовою коагуляцією, за допомогою якого видаляються поліпи і при необхідності зупиняються кровотечі.
Ендоскопія відноситься до малоінвазивних та відносно безпечних процедур з низьким ризиком серйозних ускладнень.
Блоки гастроскопії та колоноскопії у нашій клініці розділені, у кожному встановлено окрему ендоскопічну стійку.
При ендоскопічних обстеженнях у клініці ДЕНИС ви можете бути впевнені у правильній дезінфекції обладнання. Обробка ендоскопів проводиться за допомогою автоматичних мийних машин (репроцесорів) Detro Wash (Туреччина). Це гарантує повну стерильність інструменту.
- скарги на біль у ділянці шлунка;
- регулярні відрижки;
- скарги на почуття печії;
- нудота та блювання після їжі, а також вранці, натще;
- втрата апетиту;
- на тлі блювоти з кров'ю присутній темний або чорний стілець.
- наявність стороннього тіла.
- постійні проноси;
- кров із анального отвору під час акту дефекації;
- підозри на кровотечі;
- необхідність вилучити стороннє тіло з кишківника;
- підозра формування поліпів;
- симптоми неповного випорожнення кишки;
- патологічні виділення із заднього проходу (слиз, кров);
- кровотечі з нижніх відділів шлунково-кишкового тракту, причому кровотечі можуть бути різної інтенсивності, з різною періодичністю.
- травми горлянки;
- бронхіальна астма у періоді загострення;
- запальні процеси органів дихання
- важкий загальний стан дитини;
- ознаки кишкової непрохідності.
Як підготувати дитину до обстеження
ФЕГДС у дітей робиться натщесерце, вранці. Тому останній прийом їжі рекомендований на 18-19 годину вечора.
Ендоскопічне дослідження дитини через задній прохід передбачає виключення за тиждень до маніпуляції їжі з високим вмістом клітковини (хліб, фрукти, овочі); очищення кишківника за допомогою спеціальних препаратів.
Важливо підготувати дитину до процедури психологічно. Батьки повинні розповісти малюкові, куди вони йдуть, навіщо і що робитимуть. Не потрібно описувати відчуття або вдаватися до подробиць. Важливо, щоб дитина сама співпрацювала з лікарем.
Як відбувається обстеження
Колоноскопія та ректороманоскопія у дитини проводиться у спеціалізованому оснащеному приміщенні. Дитина укладається на лівий бік із зігнутими колінами до живота. Після введення дитини в медикаментозний сон починається процедура, яка полягає у введенні ендоскопа в задній прохід і виконується дослідження та всі необхідні маніпуляції.
При ФЕГДС дитини просять зайняти становище лежачи і дають анестезію чи наркоз. Гнучкий зонд вводиться в ротоглотку або носоглотку і просувається до органу, що досліджується. Лікар вивчає слизову оболонку на екрані монітора.
Після процедур можна одразу повертатися до звичного способу життя.
Результати
Як правило, результат готовий через 15-30 хвилин після проведення дослідження. Всі маніпуляції фахівця фіксуються на відео, яке можна переглянути повторно.
Якщо проводилася біопсія, на отримання результату потрібно до 7-10 днів, це пов'язано з необхідністю проведення лабораторного аналізу.
Після отримання результатів дослідження призначається консультація дитячого гастроентеролога. Лікар вивчає отримані дані і пропонує подальший план дій.