Дитяча ендоскопія

в TOP CLINIC DENIS

Ендоскопічне дослідження органів шлунково-кишкового тракту у дітей — це інструментальний метод діагностики, який дозволяє досліджувати всі відділи травного тракту без проведення оперативного втручання. Процедура проводиться за допомогою ендоскопа - інструменту з гнучкою трубкою і оптичною системою.

Фахівці нашої клініки проводять ендоскопічні дослідження стравоходу, шлунка, дванадцятипалої кишки, прямої кишки. Процедура проводиться, відповідно, орально або ректально.

За допомогою ендоскопа можна побачити і продіагностувати стан слизової оболонки органів травлення; провести біоптичне дослідження для вивчення тканин; провести малоінвазивні медичні маніпуляції без оперативного надрізу, з швидким періодом реабілітації.

Комплексне ендоскопічне обстеження дитини може включати в себе такі види обстежень:

 • гастроскопия — вивчення верхніх відділів шлунково-кишкового тракту, шлунка;
 • колоноскопія — дослідження прямої і товстої кишки;
 • ректороманоскопия — визначення стану слизової прямої і дистальної третини сигмоподібної кишки.

За допомогою дослідження можна виявити поліпи органів шлунково-кишкового тракту, запальні реакції з боку слизової оболонки (ерозії, виразки і т.п.), анатомічні особливості будови органів шлунково-кишкового тракту (рубці, дивертикули, стенози), новоутворення.

Читати докладніше
Список послуг 0
Ендоскопія дитяча - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Для ендоскопічного вивчення органів травної системи використовується ендоскоп з еластичною трубкою. Маленькому пацієнтові підбирають найтоншу насадку, щоб мінімізувати дискомфорт. У трубку вшита оптична система, яка подає зображення на екран монітора. Лікар вивчає його і робить висновок.

Також ендоскопом проводять малоінвазивні операції з видалення деяких новоутворень, вивчення важкодоступних місць і взяття біоптіческого матеріалу для лабораторного дослідження.

Чи безпечне обстеження для дітей?

Всі ендоскопічні процедури абсолютно безпечні для пацієнта, але деякі можуть спричиняти відчутний дискомфорт. Щоб дитині було комфортно, фахівці клініки можуть запропонувати місцеву анестезію і лікування в медикаментозному сні.

У рідкісних випадках можливі ускладнення: кровотеча, алергічна реакція на лікарські речовини.

Читати докладніше
В яких випадках варто зробити ендоскопію дитині
ВЕГДС для дитини
 • скарги на біль в області шлунка (особливо до або після їжі);
 • регулярні відрижки;
 • скарги на відчуття печії;
 • нудота і блювота після їжі, а також вранці, натщесерце;
 • втрата апетиту;
 • на тлі блювоти з кров'ю присутній темний або чорний стілець.
Колоноскопія для дітей
 • постійні запори або проноси;
 • кров з анального отвору під час акту дефекації;
 • часте здуття живота;
 • підозри на кровотечі;
 • необхідно вилучити стороннє тіло з кишечника;
 • підозра на формування поліпів;
 • неповне випорожнення кишки;
 • патологічні виділення з заднього проходу (слиз, кров);
 • кровотечі з нижніх відділів шлунково-кишкового тракту, причому кровотечі можуть бути різної інтенсивності, з різною періодичністю.
Читати докладніше
Протипоказання
Для відеогастродуоденоскопіі (стравохід, шлунок, дванадцятипалий кишечник):
 • травми глотки;
 • множинні поліпи верхніх органів дихання;
 • бронхіальна астма в періоді загострення;
 • запальні процеси органів дихання.
Для колоноскопії і ректороманоскопії:
 • деякі форми виразкової хвороби;
 • утворення спайок в кишечнику.
Читати докладніше

Як підготувати дитину до обстеження

ФГДС у дітей робиться натще, вранці. Тому останній прийом їжі рекомендований на 18-19 годин вечора.

Ендоскопічне дослідження дитини через задній прохід передбачає виключення за тиждень до маніпуляції їжі з високим вмістом клітковини (хліб, фрукти, овочі), а також очищення кишечника.

Важливо підготувати дитину до процедури психологічно. Батьки повинні розповісти малюкові, куди вони йдуть, навіщо і що будуть робити. Не потрібно описувати відчуття або вдаватися в подробиці. Важливо, щоб дитина сама співпрацювала з лікарем.

Якщо провести дослідження в свідомості не є можливим, застосовують медикаментозний сон.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Дитяча ендоскопія в клініці ДЕНИС (Київ) проводиться в окремому блоці гастроентерології, яка включає в себе приймальну і ендоскопічне відділення. У відділенні передбачена кімната відпочинку і санвузол, де можна привести себе в порядок і відновитися після процедури.

Колоноскопія і ректороманоскопія у дитини проводиться в спеціалізованому обладнаному приміщенні. Дитину з кимось із батьків запрошують в кабінет. Малюка роздягають нижче пояса і пропонують лягти на лівий бік, зігнути ноги в колінах.

Спеціаліст виконує анестезію або вводить наркоз. Після цього прилад вводиться в задній прохід і проводиться вивчення слизової та інші заплановані маніпуляції.

Для ФГДС дитину просять зайняти положення лежачи і дають анестезію або наркоз. Гнучкий зонд вводиться в ротоглотку або носоглотку і просувається до досліджуваного органу. Далі лікар вивчає слизову оболонку на екрані монітора.

Досвідчені фахівці клініки проводять ФГДС, колоноскопію, ректроманоскопію за 5-10 хвилин. Процедура може тривати довше при необхідності, наприклад, видалення поліпу або вивчення складної ділянки.

Після процедур можна відразу повертатися до звичного способу життя.

Читати докладніше

Результати

Як правило, результат готовий через 15-30 хвилин після проведення дослідження. Всі маніпуляції фахівця фіксуються на відео, яке можна переглянути повторно.

Якщо проводилася біопсія, на отримання результату потрібно до 7-10 днів, це пов'язано з необхідністю проведення лабораторного аналізу.

Після отримання результатів дослідження призначається консультація дитячого гастроентеролога. Доктор вивчає отримані дані і пропонує подальший план дій.

Читати докладніше

Лікарі

0
Всі лікарі

Лікарів не знайдено

Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю