Аналізи
Лабораторна діагностика — важлива галузь медицини, без якої сьогодні неможливо уявити роботу лікарів. Вона полегшує постановку діагнозу та дає фахівцям можливість обрати максимально ефективну схему лікування, орієнтуючись на об'єктивні дані аналізу.
У медицині аналізами називають забір біологічних матеріалів (кров, сеча, кал, мазки, зіскрібки і т.д.) та їх безпосереднє дослідження за допомогою лабораторного діагностичного обладнання.
В клініці ДЕНИС працює власна лабораторія, де виконуються всі види лабораторних досліджень:
- загальноклінічні;
- біохімічні;
- імунологічні;
- гормональні;
- цитологічні;
- генетичні;
- діагностика інфекційних захворювань;
- експрес-тести.

в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Яке обладнання ми використовуємо?
Біохімічна система Beckman Coulter AU480 — основний первинний аналізатор для всього спектру біохімічних досліджень. Продуктивність — до 400 проб крові на годину.
Імунохімічний аналізатор Beckman Coulter Access 2 дозволяє з високою точністю визначати різні компоненти, що містяться у біологічних пробах: гормони, кардіомаркери, онкомаркери та ін.
Автоматичний гематологічний 6-diff аналізатор Sysmex XN-330 дозволяє проводити повний гематологічний аналіз (до 28 параметрів), включаючи лейкоцитарну формулу. Підрахунок формули займає лише 15 хвилин.
Автоматичний аналізатор гемостазу Sysmex CA-620 служить для виконання основних клінічно важливих аналізів згортання крові. Крім тестів стандартної коагулограми, дозволяє поглиблено оцінити кожен етап гемостазу.
Автоматичний аналізатор ШОЕ Alifax Roller 20PN дозволяє визначати ШОЕ (швидкість осідання еритроцитів) у венозній та капілярній крові за 20 секунд.
Надійний портативний аналізатор Chroma II дозволяє отримати точні кількісні результати понад 50 різних тестів. Аналізатор має унікальне рішення для діагностики COVID-19.
Аналізатор EDAN i15 — це швидка та точна оцінка ймовірності розвитку дихальних ускладнень у пацієнтів з коронавірусною інфекцією COVID-19, повний спектр швидких тестів для пацієнтів реанімаційного профілю в одному картриджі за 60 секунд.
Чи безпечна процедура взяття біологічних матеріалів для аналізів?
Здати аналізи у клініці ДЕНИС можна із застосуванням сучасних одноразових інструментів.
Для забору крові ми використовуємо: капілярної, з пальця — одноразові автоматичні скарифікатори; венозної — вакуумні системи, які складаються з двосторонньої голки та пробірки, з'єднаних перехідником, містять усередині дозований вакуум і різні реагенти для крові, що забирається.
Обидва різновиди інструментів прості у використанні та абсолютно безпечні, забезпечують максимально безболісний та швидкий забір крові, виключають утворення гематом у місці проколу.
Для взяття мазків з сечостатевих органів, зіва, носа, очей також використовуються одноразові стерильні інструменти, які виймають з герметичної упаковки безпосередньо перед застосуванням. Занесення інфекції у процесі маніпуляцій виключено.
Протипоказання
кров на будь-які дослідження не здається відразу після УЗД, рентгену, фізіотерапевтичних процедур, масажу та рефлексотерапії;
аналізи сечі проводяться мінімум через 5-7 днів після цистоскопії;
у жінок в період менструації не можна брати урогенітальні (сечостатеві) зіскрібки, мазки, краще відкласти здачу аналізів сечі, калу;
кал не досліджують на приховану кров при будь-яких кровотечах. Після гастроскопії, колоноскопії та подібних процедур потрібно почекати 2 тижні;
відносне протипоказання до виконання зіскрібка на ентеробіоз — тріщини, травми шкіри та слизової в області заднього проходу;
будь-які бактеріологічні дослідження та імуноферментний аналіз крові не проводяться під час антибіотикотерапії та протягом 2 тижнів після її завершення (якщо тільки лікар не призначив аналіз для контролю ефективності лікування захворювань).
Як підготуватися до здачі аналізів
перед здачею будь-яких аналізів необхідно мінімум за добу виключити вживання алкоголю, інтенсивні навантаження, за 1-2 години — куріння;
більшість аналізів крові здають натщесерце, пити можна тільки воду;
напередодні здачі сечі на дослідження не можна приймати сечогінні, а безпосередньо перед збором виконується туалет зовнішніх статевих органів;
перед взяттям урогенітальних мазків необхідно на 2-3 дні відмовитися від статевих контактів, жінкам мінімум 5 днів не спринцюватися;
мазок із зіву краще здавати натщесерце, зранку не чистити зуби, за 2 години не пити;
перед взяттям зіскрібків зі шкіри кілька днів не можна користуватися косметикою.
Як проходить процедура забору аналізів
Сечу, кал для лабораторного дослідження пацієнт збирає самостійно в стерильні контейнери. У клініці здійснюється забір крові, взяття мазків, зіскрібків.
Забір крові з пальця, вени виконує медперсонал в маніпуляційному кабінеті.
Мазки та зіскрібки, як правило, бере лікар безпосередньо в ході огляду та консультації в своєму кабінеті. Він швидко проводить по поверхні слизової стерильним інструментом – ватною паличкою, шпателем, спеціальною щіточкою.
Для зіскрібків шкіри використовується скальпель, шкіра при цьому не травмується, зішкрібаються лусочки епітелію. Потім зразок переноситься на предметне скло або разом з інструментом поміщається в контейнер, пробірку та відправляється до лабораторії. Туди ж відправляють пробірки з кров'ю з маніпуляційного кабінету.
Забір біоматеріалів для різних аналізів займає максимум пару хвилин.
Практично всі процедури безболісні або супроводжуються легким дискомфортом. Неприємні процедури можуть виконуватися під місцевим знеболенням (заморожуванням). Наприклад, перед взяттям проб з кон'юнктиви в очі закапують краплі з лідокаїном.
Результати
Здати аналіз в Києві можна практично в будь-якій клініці, але не всі мають у своєму розпорядженні власну лабораторію, що уповільнює проведення досліджень.
Аналізи в клініці ДЕНИС виконуються максимально оперативно завдяки тому, що власна лабораторія знаходиться в тій же будівлі.
Біоматеріали з маніпуляційних відправляються до лабораторії пневмопоштою, доставка займає кілька хвилин.
Лабораторія оснащена високопродуктивним обладнанням, яке дозволяє за годину досліджувати велику кількість зразків.
Результати більшості аналізів можна дізнатися протягом години з моменту забору матеріалу, а деякі — вже через 15 хвилин.