Мамологія
Консультація мамолога, мамографія чи УЗД молочних залоз, точний діагноз та план лікування – за один візит, не залишаючи клініки.
Регулярно обстежуватися у мамолога рекомендують усім жінкам: починаючи з періоду статевого дозрівання і до похилого віку. Це дозволяє виявити новоутворення на початкових стадіях розвитку та вчасно вжити заходів.
Сучасна мамологія сильно відрізняється навіть від "маммології" 2-3 річної давності. Щорічно вдосконалюються підходи у діагностиці та лікуванні захворювань молочних залоз. Усі досягнення спрямовані на збереження та навіть відновлення форми та здоров'я молочних залоз.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
Лікарі рекомендують не чекати симптомів (їх поява говорить про те, що процес уже запущений), а обстежуватися регулярно:
-
в 20-30 років — кожні 3 роки;
-
в 30-40 років — кожні 2 роки;
-
після 40 років — щороку, до огляду додається мамографія.
-
при призначенні гормональної терапії;
-
при плануванні вагітності або недавньому її перериванні;
-
при будь-яких травмах молочних залоз;
-
при підготовці до пластичних операцій.
-
поява помітних на дотик вузлів, ущільнень або поглиблень в грудях;
-
хворобливі відчуття в грудях і під пахвами;
-
збільшення лімфатичних вузлів;
-
виділення з соска;
-
нетипові зміни форми соска: втянутость, опуклість та ін .;
-
зміни форми молочної залози, які помітні зовні;
-
зміни на шкірі грудей, переповнення шкірних покривів кров'ю;
-
поява на шкірі грудей ранок, що не загоюються, гематом;
-
хворобливі відчуття і дискомфорт при самостійній пальпації (натисканні пальцями).
При тривожних симптомах звертайтеся до лікаря в будь-який день циклу — чим раніше, тим краще.
Якщо ж ситуація не екстрена, на планову консультацію краще прийти:
-
жінкам дітородного віку — на 5-7 день менструального циклу. У цей період гормональний фон урівноважений, в тканинах молочних залоз немає змін під впливом гормонів, тому огляд найбільш інформативний. Лікарю буде простіше виявити новоутворення за допомогою пальпації і УЗД.
-
жінкам, які годують груддю — через 2-3 місяці після закінчення грудного вигодовування. Відвідати фахівця позапланово варто при будь-яких насторожуючих симптомах: ознаках лактостазу (застою молока в протоках), тріщинах на сосках, труднощах з годуванням.
-
жінкам в менопаузі — в будь-який зручний час, без обмежень. У цей період виробляється менше статевих гормонів, і в грудях припиняються зміни, які пов'язані з циклом.
- Візьміть з собою результати попередніх обстежень: заключення, результати мамографії, УЗД, цитології та ін.
- Підготуйтеся заздалегідь до питань лікаря: про тривалість циклу, передменструальний синдром, хронічні захворювання і травми, вагітності, пологи і годівлю грудьми (якщо було), онкологічні захворювання у близьких родичів.
- Одягніть на прийом одяг, яку можна легко і зручно зняти зверху до пояса для проведення огляду.
Як проходить консультація мамолога
- 01Опитування
Якщо ви прийшли на прийом вперше, лікар вивчить ваші скарги, а також проведе збір анамнезу (історії хвороби): розпитає про тривалість циклу, передменструальний синдром, хронічні захворювання і травми, вагітності, пологи і годівлю грудьми, захворювання у близьких родичів.
- 02Огляд
Доктор проводить огляд молочних залоз методом пальпації — обмацування в положенні стоячи, лежачи і на боці. Це допомагає лікареві виявити ущільнення, збільшені лімфовузли, наявність хворобливості і інші ознаки.
- 03Призначення обстежень
Для більш точної діагностики лікар призначає додаткові обстеження: апаратні (УЗД, мамографію) і лабораторні дослідження.
- 04Направлення до інших фахівців
Мамолог працює в тандемі з іншими профільними фахівцями (онкологом, гінекологом, ендокринологом, хірургом) і може залучити їх, щоб поставити коректний діагноз і скласти план лікування.
УЗД (ультразвукове дослідження) молочних залоз допомагає виявити новоутворення в тканинах, встановити їх розміри, структуру та розташування. Це цілком безпечний та безболісний метод дослідження. Проте УЗД-діагностика молочних залоз найефективніша у віці до 40 років. Жінкам старше 40 призначають мамографію.
Рентгенологічне обстеження, яке дозволяє достовірно виявляти новоутворення на початкових стадіях. Провідні лікарі-мамологи рекомендують проходити цю процедуру жінкам у віці 40-50 років раз в 2 роки, жінкам старше 50 років — щороку. Мамографія в Києві в клініці ДЕНИС — це швидка процедура, яка доставляє мінімум дискомфорту і не вимагає попередньої підготовки.
Магнітно-резонансна томографія молочних залоз дозволяє виявляти новоутворення, їх точне розташування і розміри, навіть коли вони не більше 3-5 мм. Це безпечний і інформативний метод діагностики.
Аналізи крові на статеві гормони (прогестерон, естроген, пролактин і ін.), пункційна біопсія, цитологічне дослідження, онкомаркери.
Показана в основному при запальних захворюваннях молочних залоз. Доктор може виписати гормональні, жарознижувальні, протизапальні, протимастопатійні та інші препарати, а також креми та мазі з протизапальним ефектом.
У нашій клініці виконуються хірургічні втручання будь-якого ступеня складності, як радикальні, так і паліативні операції.
Спеціалізуємося на онкопластичній хірургії, яка спрямована не лише на лікування раку молочної залози, а й на збереження (і навіть покращення) естетичної складової.
У клініці власний стаціонар з комфортними одномісними палатами, а використання сучасного обладнання та методик допомагає зменшити період відновлення та отримати гарний косметичний ефект.
.
Нелікарські методики доповнюють основну терапію і прискорюють реабілітацію. Це фізіотерапія (магнітотерапія, ультразвукова терапія та ін.), масаж грудей.
- Рак молочної залози
- Фіброаденома
- Атрофія молочної залози
- Втягнутий сосок
- Галакторея
- Гіпертрофія молочної залози
- Жировий некроз
- Кісти молочної залози
- Лактостаз
- Мастит
- Мастопатія
- Мастодінія