Рентгенографія дітям

Рентгенографія (в розмовній мові «рентген») — доступний і інформативний метод променевої діагностики, який дозволяє оглянути організм зсередини, не пошкоджуючи тканини. Це повністю безболісна неінвазивна процедура.

Рентгенівські промені мають високу проникаючу здатність, але проходять крізь тканини різної щільності нерівномірно. За рахунок цього отримують детальний чорно-білий знімок досліджуваної області. Знімки допомагають лікареві діагностувати пошкодження суглобів і кісток, виявити захворювання внутрішніх органів, оцінити структуру різних тканин.

Під час обстеження на організм впливають невеликі дози радіації, тому цифрова рентгенографія дитині призначається тільки за життєвими показаннями. Це ситуації, коли ризик ускладнень через відсутність точної діагностики перевищує шкоду від дози рентгенівського випромінювання.

Читати докладніше
Список послуг 49
Рентгенографія дітям - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

У нашій клініці працюють досвідчені дитячі рентгенологи, в розпорядженні яких експертні апарати останніх років випуску. Ми використовуємо рентгенівський комплекс FLEXAVISION HB виробництва японської корпорації Shimadzu. Серед його переваг:

  • знижене променеве навантаження

  • висока якість та чіткість зображень

  • миттєвий доступ фахівця до зображень на консолі відразу після їх створення

Чи безпечне обстеження для дітей?

Під час рентгенографії на організм впливають невеликі дози радіації, тому дослідження проводять тільки за суворими показаннями і не дуже часто.

Цифровий рентген дитині призначають з обережністю: Всесвітня організація охорони здоров'я рекомендує виконувати такі дослідження не частіше 6 разів на рік, дітям до року — не частіше 2 разів.

Крім того, дітям не призначають рентген щитовидки і статевих органів, щоб уникнути ризику порушення репродуктивної функції. Перед тим, як зробити рентген дитині, ці частини тіла прикриваються захисним свинцевим коміром і фартухом.

Читати докладніше

В яких випадках призначають рентгенологічне дослідження дитині

щоб уточнити діагноз при недостатній інформативності інших методів діагностики

якщо в органи дихання або шлунково-кишковий тракт потрапили сторонні предмети

щоб діагностувати стан кісток і суглобів, уточнити місце травми

для виявлення порушень розвитку різних органів і систем

перед деякими оперативними втручаннями

Читати докладніше

Протипоказання

тяжкий стан

внутрішні кровотечі

активна форма туберкульозу

непереносимість контрастної речовини

захворювання щитовидки

певні патології печінки, нирок, серця

Читати докладніше

Як підготувати дитину до обстеження

Призначивши дитині рентгенографію, лікар надасть вам докладні рекомендації з підготовки до процедури конкретно для вашого випадку. Також з будь-якими питаннями можна звернутися в наш контакт-центр (працює цілодобово) —всі оператори мають медичну освіту. У більшості випадків підготовка до рентгенографії не потрібна, але є винятки.

Перед рентгенографією з контрастом доктор обов'язково призначить тест, щоб визначити чутливість до препарату і уникнути можливої ​​алергічної реакції.

Підготовка до рентгену деяких областей (наприклад, черевної порожнини) має свої обмеження по режиму прийому їжі, наповненості сечового міхура і кишечника. Про них вам розповість лікар.

Підготуйте дитину психологічно. Дитині старшого віку можна пояснити, як влаштований рентгенівський апарат, як проходить процедура. Покажіть їй процес на відео і обов'язково розкажіть, що це не боляче, але важливо не рухатися і лежати спокійно.

Читати докладніше

Як проходить рентгенографія дитини в клініці ДЕНИС

Перед процедурою потрібно буде зняти з обстежуваної частини тіла одяг, а також будь-які металеві предмети. Потім рентгенолог прикриє засобами захисту (свинцевим фартухом і коміром) деякі ділянки тіла дитини, щоб захистити їх від опромінення.

Лікар допоможе дитині зайняти необхідну позицію біля рентген-апарату: лягти на кушетку, сісти на стілець або стати поруч.

Щоб знімок вийшов якісним, важливо не рухатися під час процедури.

Залежно від мети обстеження, рентгенолог зробить один або кілька знімків в різних проекціях. Звичайний рентген займає не більше 3-5 хвилин. Спеціаліст одразу перевірить якість знімків, щоб повторити процедуру, якщо буде необхідно.

Обстеження повністю безболісне і не викликає дискомфорту, дитина нічого не відчує в процесі.

Читати докладніше

Результати

Рентгенографія дитині в Києві в клініці ДЕНИС проводиться на сучасному рентгенівському комплексі FLEXAVISION HB. Спеціаліст отримує миттєвий доступ до зображень на консолі відразу після їх створення, розшифровує їх, готує висновок і дає рекомендації щодо подальшого лікування (якщо воно необхідно).

Читати докладніше

Лікарі

2
Всі лікарі
Гурина Іра Іванівна
Досвідчений діагност
Гурина Іра Іванівна
рентгенолог
Стаж (років):
30
Детальніше Відгуки
Чебан Наталя Вікторівна
Досвідчений діагност
Чебан Наталя Вікторівна
рентгенолог
Стаж (років):
25
Детальніше Відгуки
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю