Терапія
Якщо ви не знаєте, до якого лікаря звернутися, варто почати з консультації терапевта. Ви отримаєте готовий план дій за один візит: лікар призначить необхідні обстеження та аналізи, поставить діагноз чи направить до вузьких спеціалістів. Все це є в нашій клініці.
Саме терапевт найчастіше стає лікарем, до якого насамперед звертається пацієнт. Це спеціаліст широкого профілю, який веде первинний прийом, призначає лікування, направляє до вузьких спеціалістів.
До лікаря цього профілю звертаються для ранньої діагностики захворювань шлунково-кишкового тракту, нирок, печінки, дихальної, серцево-судинної та сечостатевої систем, шкіри тощо. Терапевт обстежує та готує пацієнтів до операції та спостерігає після неї. Також до його зони відповідальності входить спостереження за пацієнтами, які мають хронічні захворювання, надання допомоги при загостреннях.
Лікар-терапевт бере участь у спостереженні вагітності, проведенні щорічних профоглядів, підготовці до вакцинації, видачі довідок в басейн, на водійські права, стандартній диспансеризації. Сімейний терапевт спостерігає як дорослих, так і дітей.
Читати докладніше
в соціальних мережах
Чому TOP CLINIC DENIS:
В яких випадках варто записатися на прийом терапевта
підвищена температура;
біль в животі, діарея, запор;
підвищений або знижений артеріальний тиск;
біль в горлі, нежить, кашель
нудота, блювота;
непритомність, запаморочення, загальна слабкість;
біль в грудній клітці, задишка;
різка втрата ваги;
висипання на шкірі;
хворобливість в суглобах, набряки.
Як підготуватися до прийому
Сформулюйте свої основні скарги. Уточніть, як давно вони з'явилися, як змінювалися останнім часом, в яких ситуаціях проявляються.
Підготуйтеся відповісти на запитання лікаря про захворювання, які ви перенесли, хронічні захворювання у близьких родичів, препарати, які ви приймаєте, алергічні реакції. Також доктор поцікавиться вашим способом життя: чи є шкідливі фактори на роботі, шкідливі звички тощо.
Візьміть з собою результати попередніх обстежень: висновки, виписки з історії хвороби та інші медичні документи.
У день прийому відмовтеся від куріння, алкоголю, занадто рясного пиття. Можливо, лікар призначить дослідження і аналізи, які можна буде провести відразу на місці.
Як проходить консультація терапевта
- 01Збір анамнезу (історії хвороби)
Доктор задасть загальні питання про ваш вік, спосіб життя, перенесені захворювання, препарати, які ви приймаєте. Уточнивши загальну картину, він докладно розпитає вас про скарги, вивчить результати попередніх обстежень.
- 02Огляд
Під час огляду терапевт використовує фізикальні методи, тобто такі, при яких задіяні в основному органи чуття лікаря і мінімум устаткування. Це може бути пальпація (промацування), перкусія (простукування), аускультація (вислуховування стетоскопом) та інші методи. Також доктор виміряє ваш зріст і вагу, частоту серцебиття, артеріальний тиск, прослухає дихання.
- 03Призначення обстежень
Для уточнення діагнозу лікар може призначити лабораторні дослідження (загальний аналіз та біохімію крові, аналіз сечі та ін.) і інструментальні обстеження (ЕКГ, рентгенографію, УЗД, КТ, МРТ).
- 04Призначення лікування
Отримавши результати обстежень, терапевт поставить діагноз і призначить розгорнуте комплексне лікування або направить вас до профільного фахівця — гастроентеролога, невролога, отоларинголога і ін.
Терапевт — це той лікар, який «веде» пацієнта: стежить за ходом лікування, координує взаємодію з вузькопрофільними фахівцями, при необхідності призначає додаткові обстеження.
Аналізи дозволяють отримати загальну картину стану організму. Лікар може призначити клінічні аналізи крові і сечі для виявлення ознак запалень, біохімічний аналіз крові, аналізи на визначення рівня гормонів та ін.
Всі аналізи можна здати на місці, в комфортних умовах. За допомогою системи пневмопошти біоматеріали з маніпуляційних за лічені хвилини потрапляють у власну лабораторію клініки. Основна маса аналізів готові протягом години, а результати відразу доступні доктору.
Терапевт призначає обстеження в залежності від показань. В клініці можна зробити ультразвукові дослідження, рентгенографію, КТ, МРТ, ендоскопічні дослідження (колоноскопія, гастроскопія), в тому числі з біопсією, функціональну діагностику.
Лікування
Гострі захворювання, які протікають за стандартною схемою (наприклад, ГРВІ без ускладнень) зазвичай вимагають одного візиту до терапевта, під час якого лікар поставить діагноз і пропише лікування. Але при необхідності лікар призначить повторний прийом. Також він може видати листок непрацездатності (у клініки є відповідний дозвіл МОЗ).
Хронічні захворювання зі стандартним перебігом лікар-терапевт веде самостійно. Якщо ж є якісь відхилення, доктор залучає для консультацій профільних спеціалістів.
При загостренні важких хронічних захворювань пацієнт переходить на лікування до вузькопрофільного лікаря, а після того, як стан стабілізується — повертається до терапевта для спостереження і підтримуючого лікування.
- Артеріальна гіпертензія (гіпертонічна хвороба)
- Бронхіт
- Гастро-езофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ)
- Грип
- Дисліпідемія і атеросклероз
- Ішемічна хвороба серця, стенокардія
- ГРВІ
- Остеоартроз
- Пневмонія
- Подагра
- Ревматоїдний артрит
- Серцева недостатність
- Синдром подразненої товстої кишки (СРК)
- ХОЗЛ, бронхіальна астма
- Хронічний гастрит, функціональна диспепсія
- Хронічний панкреатит
- Хронічний пієлонефрит
- Виразковий коліт і хвороба Крона (ВЗК)