МРТ (магнітно-резонансна томографія) дітям

в TOP CLINIC DENIS

МРТ — один з найбільш інформативних і безпечних методів діагностики внутрішніх органів і тканин. Дослідження засноване на використанні ядерно-магнітного резонансу.

Під час обстеження пацієнта поміщують в магнітне поле і подають радіочастотний імпульс. Внутрішня намагніченість змінюється, комп'ютер зчитує ці дані, обробляє їх і видає тривимірне зображення внутрішніх органів і структур. Це безпечно (променеве навантаження відсутнє), а дія магнітного поля і радіохвиль ніяк не відчувається.

Дитяче МРТ — діагностика, з допомогою якої визначають захворювання внутрішніх органів, хребта, суглобів, судин, центральної нервової системи. Найчастіше призначають МРТ головного мозку дитини — це дослідження може знадобитися при травмах голови. Також в нашій клініці роблять МРТ судин дитячої голови, хребта, спинного мозку, суглобів, органів малого таза, черевної порожнини та ін.

Якщо потрібна додаткова діагностика, лікар може призначити МРТ дитині з контрастом. Контрастна речовина вводиться в вену і накопичується в певних тканинах, щоб можна було докладніше роздивитися потрібні області.

Читати докладніше
Список послуг 126
МРТ (магнітно-резонансна томографія) дітям - TOP Clinic DENIS
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Ми використовуємо МР-томограф експертного класу Siemens MAGNETOM Skyra з полем 3 Тесла і 70-сантиметровим тунелем.

Томограф в Києві в клініці ДЕНИС — це сучасне обладнання з технологією Tim компанії Siemens, яка дозволяє зробити дослідження більш комфортним для пацієнтів, зберігши високу якість зображень.

 • скорочується час сканування

 • в широкому (70 см) відкритому тунелі дитина відчуває себе вільно і комфортно. Завдяки надкороткій системі (173 см) при багатьох дослідженнях її голова може знаходитися поза тунелю

 • зменшується рівень шуму під час дослідження, а підсвічування MoodLight® створює заспокійливу атмосферу

 • відокремлюваний стіл допомагає скоротити час на підготовку дитини до дослідження

 • при МРТ з контрастуванням можна обійтися без затримки дихання

Чи безпечне обстеження для дітей?

МРТ — безпечне для дитини обстеження, під час якого не використовуються потенційно шкідливі види випромінювання (радіація відсутня), як, наприклад, при комп'ютерній томографії.

Магнітно-резонансна терапія — повністю безболісна процедура, під час якої сканер навіть не торкається тіла. Дія магнітного поля і радіохвиль (з якими ми постійно стикаємося і в повсякденному житті) ніяк не відчувається.

Однак дітям молодшого віку (до 5-6) років МРТ доводиться робити під медичним сном (седацією), а це навантаження для організму. Необхідність седації пов'язана з тим, що в томографі потрібно лежати нерухомо, інакше знімки будуть неінформативними.

Якщо дослідження робиться з контрастом, є ризик, що контрастна речовина може викликати алергічну реакцію. Щоб уникнути такої ситуації, дитині заздалегідь проводять алергічний тест на препарати, що містять йод.

Читати докладніше
Протипоказання
Абсолютні протипоказання

Роблять дослідження неможливим:

 • кардіостимулятор в тілі (крім певних моделей) — потрібна консультація з лікарем

 • імплантат середнього вуха — електронний або феромагнітний

 • кліпси (кровоспинні) судин головного мозку

Відносні протипоказання

Необхідно зважувати при призначенні процедури:

 • певні види штучних клапанів серця

 • протези внутрішнього вуха (кохлеарний імплант)

 • клаустрофобія (в цьому випадку використовують медикаментозний сон)

Протипоказання до МРТ з контрастом
 • індивідуальна непереносимість компоненту контрастної речовини

 • печінкова і ниркова недостатність

 • бронхіальна астма

 • серцево-судинні захворювання

 • прийом певних медикаментів

Читати докладніше

Як підготувати дитину до МРТ

Призначивши дитині МРТ, лікар надасть вам детальні рекомендації з підготовки до процедури. Також з будь-якими питаннями можна звернутися в наш контакт-центр (працює цілодобово) — всі оператори мають медичну освіту.

Підготуйте дитину психологічно. Дитині старшого віку можна пояснити, як влаштований томограф, як відбувається процедура. Покажіть їй процес на відео і обов'язково розкажіть, що це не боляче, але важливо не рухатися і лежати спокійно.

Одягніть дитину в зручний і вільний одяг без блискавок, кнопок, застібок і інших металевих елементів. Перед процедурою необхідно зняти всі металеві вироби (окуляри, прикраси, шпильки, вставні брекети, слухові апарати та ін.).

Перед контрастним дослідженням доктор обов'язково призначить аналізи на сечовину і креатинін, щоб визначити функцію нирок, а також алергічний тест на препарати, що містять йод.

Підготовка до МРТ деяких органів має свої обмеження по режиму прийому їжі, наповненості сечового міхура і кишечника. Про них вам розповість лікар.

Читати докладніше

Як проходить МРТ дітям в клініці ДЕНИС (Київ)

Магнітно-резонансна томографія дитині в Києві в клініці ДЕНИС — це безпечна і досить швидка процедура. Перед її початком технолог докладно пояснить вам і дитині, як все буде відбуватися.

Роздягатися для процедури не потрібно (якщо на одязі немає металевих елементів), але обов'язково прибрати будь-які металеві предмети.

Якщо дитина достатньо доросла (старша 5-6 років) і готова полежати нерухомо, дослідження проводять за стандартною схемою. Маленький пацієнт лягає на спеціальний рухомий стіл томографа, який заїжджає в апарат. У нашій клініці використовується томограф з широким (70 см) відкритим тунелем, в якому дитина відчуває себе вільно і комфортно. Завдяки надкороткій системі (173 см) при багатьох дослідженнях голова дитини може перебувати поза тунелю.

Щоб провести дослідження маленькій дитині, яка не здатна зберігати нерухомість, використовують анестезію. Ми застосовуємо сучасні препарати короткої дії, які не здійснюють негативного впливу на організм дитини.

Єдиний дискомфорт під час обстеження пов'язаний з необхідністю зберігати нерухомість: намагатися спокійно дихати і не рухатися. Під час роботи томограф видає невеликий шум. Усередині апарату передбачена хороша вентиляція і приємне освітлення.

Зазвичай обстеження триває від 20 до 40 хвилин.

Читати докладніше

Результати

Знімки та висновок лікаря-рентгенолога, як правило, готові протягом 30 хвилин після завершення процедури.

Швидкість розшифровки знімків залежить від зони дослідження і особливостей структури органів (наприклад, щоб інтерпретувати знімки головного мозку, буде потрібно більше часу, ніж для розшифровки знімків суглобів).

Якщо фахівець бачить відхилення на знімку, він докладніше вивчає прилеглі області, а в розшифровці обов'язково описує порушення.

Після МРТ-діагностики ви отримуєте детальний висновок, а також диск з повним записом дослідження.

Читати докладніше
Акції
Всі акції
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 2
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю