Кольпоскопія шийки матки

в TOP CLINIC DENIS

Кольпоскопія — це метод дослідження, який дозволяє оглянути шийку матки, стінки піхви і вульву за допомогою кольпоскопа.

Це спеціальний мікроскоп з підсвіткою, який допомагає збільшити і розглянути зображення тканин. Таким чином лікар може побачити ділянки з патологічними змінами і провести біопсію — взяти шматочок тканини для гістологічного аналізу в лабораторії, де проводиться діагностика раку шийки матки.

Кольпоскопічне дослідження призначають жінкам, у яких мазок з шийки матки показав підозрілі зміни. Також гінеколог може провести кольпоскопію, якщо під час огляду помітив будь-які новоутворення, при гострих кондиломах, запаленні шийки матки, кровотечах після статевого акту.

Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 490 грн 441 грн
Кольпоскопія в клініці ДЕНИС - TOP Clinic DENIS

Лікарі

3
Всі лікарі
Сагінадзе Ніно Баталбіївна
Мега-лікарка
Сагінадзе Ніно Баталбіївна
акушер-гінеколог, гінеколог-онколог, лікар УЗД
Стаж (років):
24
Детальніше Відгуки
Записатися Welcome price 988 грн 890 грн
Домненко Оксана Миколаївна
Мега-лікарка
Домненко Оксана Миколаївна
акушер-гінеколог, лікар УЗД
Стаж (років):
24
Детальніше Відгуки
Записатися Welcome price 1164 грн 1049 грн
Лікар проводить огляд в окремій оглядовій кімнаті з прямим доступом із кабінету для прийому. При оглядовій передбачена зручна роздягальня із санвузлом. - TOP Clinic DENIS
Лікар проводить огляд в окремій оглядовій кімнаті з прямим доступом із кабінету для прийому. При оглядовій передбачена зручна роздягальня із санвузлом.
Кабінет для огляду продуманий таким чином, щоб усі процедури, УЗД та кольпоскопію можна було провести, не встаючи з крісла та без необхідності кудись переміщатися. - TOP Clinic DENIS
Кабінет для огляду продуманий таким чином, щоб усі процедури, УЗД та кольпоскопію можна було провести, не встаючи з крісла та без необхідності кудись переміщатися.
Кольпоскопія проводиться за допомогою кольпоскопу Scaner - TOP Clinic DENIS
Кольпоскопія проводиться за допомогою кольпоскопу Scaner
У роздягальні при оглядовому кабінеті є все необхідне, щоб переодягнутися і привести себе до ладу, в тому числі одноразовий одяг для огляду та засоби гігієни. - TOP Clinic DENIS
У роздягальні при оглядовому кабінеті є все необхідне, щоб переодягнутися і привести себе до ладу, в тому числі одноразовий одяг для огляду та засоби гігієни.
Обладнання
Яке обладнання ми використовуємо?

Кольпоскопія шийки матки в клініці ДЕНИС проводиться за допомогою сучасного кольпоскопа Scaner. Це оптичне обладнання, яке дозволяє багаторазово збільшити і детально оглянути шийку матки, вивчивши структуру слизової і судини. Завдяки бинокулярной оптиці зображення виходить об'ємним, що спрощує постановку діагнозу.

Кольпоскопія шийки матки буває двох видів: проста і розширена. При простій кольпоскопії лікар вивчає обриси і параметри шийки матки, а також особливості розташування судин. Тестуючі препарати при цьому не застосовуються.

При розширеній процедурі використовують набір тестів (наприклад, пробу оцтовою кислотою), які дозволяють визначити, чи нормально функціонує слизова шийки матки. Також можливе проведення біопсії.

Чи безпечне обстеження?

Кольпоскопічне дослідження — досить безпечна для здоров'я процедура. Її призначають навіть при вагітності, якщо є підозри на появу патологічних процесів.

Як правило, самопочуття після процедури нормальне, в рідкісних випадках 1-2 дня бувають невеликі болі або темні мажучі виділення. Якщо з'являється сильна кровотеча, сильні болі в нижній частині живота, підозрілі виділення — це привід якомога швидше звернутися до гінеколога.

Читати докладніше

В яких випадках призначають кольпоскопію

Кольпоскопію проводять, щоб виключити серйозні діагнози при порушеннях в роботі гінекологічних органів. Діагностика гінекологічних захворювань за допомогою кольпоскопії показана, якщо є такі проблеми:

ерозії шийки матки;

гострі кондиломи;

кров'янисті виділення з піхви поза менструацією;

виявлені відхилення в цитологічних мазках;

підозри на онкологію статевих органів;

для контролю терапії гінекологічних захворювань.

Читати докладніше

Протипоказання

 

після пологів пройшло менше двох місяців;

менструація;

недавні гінекологічні операції в порожнині матки;

запалення в порожнині матки;

індивідуальна непереносимість оцту, йоду.

 

 

Читати докладніше

Як підготуватися до кольпоскопії

не записуйтеся на процедуру в дні, коли планується менструація;

за 1-2 дня до процедури відмовтеся від статевого життя;

за 2 дні до дослідження не користуйтеся тампонами, вагінальними свічками, кремами, не робіть спринцювання;

порадьтеся з лікарем, чи варто вам прийняти безрецептурний знеболюючий засіб перед процедурою — іноді вона викликає дискомфорт.

Читати докладніше

Як відбувається обстеження

Як і під час стандартного огляду, пацієнтка перебуває в гінекологічному кріслі. Для доступу до шийки лікар використовує дзеркала, а лінзу кольпоскопа наближає до промежини. Доктор оцінює стан тканин, а потім змащує ділянку спеціальним розчином (так звана оцтова проба). Це може викликати невелике печіння. За реакцією слизової оболонки на пробу лікар визначає, чи є патологічні клітини. При відсутності підозрілих ділянок огляд закінчується.

Якщо за результатами проби є відхилення, доктор зробить біопсію — за допомогою спеціального інструменту ущипне крихту тканин слизової шийки матки. Анестезія зазвичай не потрібна. Якщо ж береться біопсія тканин піхви або вульви, доктор робить місцеве знеболення.

За часом вся процедура займає 20-30 хвилин.

Читати докладніше

Що робити після кольпоскопії?

Якщо під час дослідження не проводилася біопсія, то ніяких обмежень після процедури немає, можна вести звичайний спосіб життя. Якщо робився забір тканин, то, щоб швидше відновится та уникнути ускладнень, протягом тижня після процедури не можна:

вести статеве життя;

займатися фізичними навантаженнями;

користуватися тампонами, вагінальними кремами і свічками;

проводити спринцювання;

відвідувати баню, сауну.

Читати докладніше

Результати

Результати гістологічного аналізу лабораторії зазвичай готові за 7-10 днів.

У нормі слизова оболонка шийки матки, піхви і вульви гладка, без утворень, рожевого кольору. Серед змін, що насторожують: стоншення слизової, поліпи, загострені кондиломи, аномальне розташування судин.

При дисплазії шийки матки (передраковий стан) лікар може призначити припікання лазером і рідким азотом. У складних випадках можливе хірургічне втручання.

Консультація гінеколога після отримання результатів кольпоскопії зазвичай присвячена подальшим рекомендаціям: доктор розповість про варіанти лікування, якщо воно необхідне, і допоможе вибрати оптимальний.

Читати докладніше
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю