Коагулограма (протромбіновий час ПВ, % протромбіну за Квіком, МНО/INR, АЧТВ, фібриноген, тромбіновий час)

в TOP CLINIC DENIS
  • Назва дослідження: коагулограма (протромбіновий час ПВ, % протромбіну за Квіком, МНО/INR, АЧТВ, фібриноген, тромбіновий час)
  • Терміни виконання: від 2 до 24 годин
  • Матеріал для дослідження: венозна кров
  • Метод дослідження: клотинговий
Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 588 грн 529 грн

Про дослідження

Коагулограма — це комплексний тест оцінки системи згортання крові.  Дослідження коагулограми дозволяє виявляти порушення в плазменно-коагуляційній ланці гемостазу.

Складові коагулограми: протромбіновий час (PT), протромбіновий індекс (РІ), міжнародне нормалізоване відношення (МНВ, INR), загальний фібриноген (Fibrinogen), активований частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ, APTT)

Фібриноген — білок плазми крові, синтезується в печінці, під впливом тромбіну перетворюється у нерозчинний фібрин, який становить основу згустку, який згодом утворює тромб. Основна його функція полягає в формуванні тромбу  і зупинці кровотечі.

Протромбіновий час — це час утворення фібринового згустку. Швидкість даного процесу напряму залежить від кількості та якості фібриногену, а також вмісту в крові антикоагулянтів.

Протромбіновий індекс – це відношення часу згортання контрольної плазми до часу згортання досліджуваної плазми, виражене у відсотках.

Міжнародне нормалізоване відношення — це стандарт визначення протромбінового індексу, спосіб вираження результатів дослідження протромбінового часу, рекомендований ВООЗ для уніфікації одержуваних результатів протромбінового часу з урахуванням активності тромбопластину, який використовується лабораторією і має різну чутливість. Використовується для контролю терапії непрямими антикоагулянтами.

Активний частковий тромбопластиновий час (АЧТЧ) — час утворення згустку крові після додавання специфічних реагентів.Використовується для оцінки порушень внутрішньої системи згортання. 

Читати докладніше

В яких випадках призначають аналіз

діагностика патології системи згортання крові;

обстеження перед оперативними втручаннями, при вагітності; 

оцінка ризику ускладнень серцево-судинних захворювань; 

наявність клініки тромбозів, кровотеч.

Читати докладніше

Як підготуватися до проведення коагулограми

Кров для дослідження здається натщесерце, через 6-12 годин голоду (бажано в ранковий час). Можна пити воду не більше 150-200 мл (не солодку, без газу). 

Перед здачею венозної крові бажано 15 хвилин відпочити. 

За 12 годин до дослідження виключіть прийом алкоголю, жирної їжі, куріння, обмежте надмірну фізичну активність. 

Виключіть прийом ліків. Якщо скасувати прийом ліків неможливо, необхідно проконсультуватися з лікарем і проінформувати про це лабораторію. 

Дітей до 5 років перед здачею крові треба обов'язково поїти водою (порціями, до 150-200 мл, протягом 30 хвилин). 

Для грудних дітей перед здачею крові бажано витримати максимально можливу паузу між годуваннями або враховувати факт годування при інтерпретації результатів лікарем. 

Читати докладніше
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 12
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю