Копрограма

в TOP CLINIC DENIS
  • Назва дослідження: копрограма
  • Терміни виконання: від 2 до 24 годин
  • Матеріал для дослідження: кал
  • Метод дослідження: мікроскопічний, хроматографічний
Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 299 грн 269 грн

Про дослідження

Копрограма — це комплексне дослідження калу (фекалій, екскрементів, стільця), аналіз його фізичних, хімічних властивостей, а також різноманітних компонентів і включень різного походження. 

Кал – кінцевий продукт перетравлення їжі в шлунково-кишковому тракті під впливом біологічних рідин (жовч, шлунковий сік), травних ферментів і кишкової мікрофлори. Поживні речовини всмоктуються в стінки кишечника та надходять до кровотоку, лімфотоку, а залишки їжі разом з водою формують кал. На його склад і характеристики впливає робота всіх відділів травної системи, відхилення деяких показників копрограми від норми можуть вказувати на специфічні порушення в роботі окремих органів. 

Читати докладніше

В яких випадках призначають аналіз

комплексна діагностика різних захворювань шлунково-кишкового тракту;

оцінка функціональної активності різних органів травної системи (шлунка, кишечника, печінки, жовчного міхура, підшлункової залози) та виявлення порушень у їх роботі;

оцінка швидкості, якості, ефективності травлення;

комплексна діагностика дисбактеріозів, гельмінтозів;

оцінка результатів проведеного лікування.

Читати докладніше

Як підготуватися до здачі копрограми

Протягом 4-5 днів дотримуватися легкої збалансованої дієти, обмежити вживання жирів, виключити смажені страви, копченості.

За 3 доби відмінити прийом будь-яких проносних, застосування ректальних супозиторіїв, клізм.

За 3 доби до відбору зразка виключається застосування рицинової та вазелінової  олії, активованого вугілля, та інших препаратів, що регулюють перистальтику кишечника або змінюють забарвлення калу.

За 2-3 доби виключити переїдання та вживання продуктів, які забарвлюють кал (печінка, кров'яна ковбаса, буряк, томати, сині, чорні, червоні ягоди, червоне вино, зелень і зелені овочі).

Витримати не менше 2 діб після рентгенологічного дослідження шлунково-кишкового тракту із застосуванням контрастних речовин.

Необхідно набрати лопаткою 10-20 г ранкового свіжовиділеного калу з кількох місць (щонайменше з трьох) та перенести у підготовлений стерильний контейнер для калу, який можна придбати в аптеці.

Читати докладніше
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 5
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю