Глюкоза крові
- Назва дослідження: Глюкоза крові
- Терміни виконання: від 2 до 24 годин
- Матеріал для дослідження: венозна кров
- Метод дослідження: Ферментативний УФ тест (гексокіназний метод)
Про дослідження
Глюкоза — це простий цукор, який є основним джерелом енергії в організмі людини. Глюкоза необхідна для регулювання діяльності головного мозку, нервових клітин, червоного кісткового мозку, а також для вироблення енергії у більшості клітин організму.
Головні джерела глюкози: сахароза, крохмаль, запаси глікогену в печінці, глюкоза, що утворюється в реакціях синтезу з амінокислот, лактату.
Організм може використовувати глюкозу завдяки інсуліну – гормону, що виробляється підшлунковою залозою. Він регулює рух глюкози з крові у клітини організму. Коли його не вистачає, рівень глюкози в організмі збільшується, клітини голодують. Нормальне функціонування та життя організму людини неможливе без глюкози та інсуліну, вміст яких у крові має бути збалансований.
В яких випадках призначають аналіз
діагностика та моніторинг цукрового діабету;
патологія щитовидної залози, надниркових залоз, гіпофіза;
захворювання печінки;
ожиріння;
діабет у вагітних;
порушена толерантність до глюкози.
Як підготуватися до здачі аналізу на рівень глюкози в крові
Кров для дослідження здається натщесерце, через 6-12 годин голоду (бажано в ранковий час). Можна пити воду не більше 150-200 мл (не солодку, без газу);
Перед здачею венозної крові бажано 15 хвилин відпочити;
За 12 годин до дослідження виключіть прийом алкоголю, жирної їжі, куріння, обмежте надмірну фізичну активність;
Виключіть прийом ліків. Якщо скасувати прийом ліків неможливо, необхідно проконсультуватися з лікарем і проінформувати про це лабораторію;
Дітей до 5 років перед здачею крові треба обов'язково поїти водою (порціями, до 150-200 мл, протягом 30 хвилин);
Для грудних дітей перед здачею крові бажано витримати максимально можливу паузу між годуваннями або враховувати факт годування при інтерпретації результатів лікарем.