Ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ)

в TOP CLINIC DENIS
  • Назва дослідження: ліпопротеїди високої щільності (ЛПВЩ)
  • Терміни виконання: 24 години
  • Матеріал для дослідження: венозна кров
  • Метод дослідження: колориметричний фотометричний
Читати докладніше
Записатися на прийом Welcome price 154 грн 139 грн

Про дослідження

Холестерол (холестерин) – це важлива для організму речовина, що бере участь у формуванні клітинної мембрани більшості тканин нашого організму та гормонів, а також виконує інші функції. Він не розчиняється у воді, а для транспортування потребує спеціального захисту у вигляді білка – аполіпопротеїну. Ці комплекси й називають ліпопротеїдами, які різняться за щільністю (низька, дуже низька і висока). Вони транспортують холестерин із печінки до різних систем нашого організму.

Ліпопротеїни високої щільності складаються в основному з білкової частини і містять трохи холестерину. Їх основна функція — переносити надлишки холестерину назад в печінку, звідки вони виділяються у вигляді жовчних кислот. Тому холестерин ЛПВЩ (ХС ЛПВЩ) також називають "хорошим холестерином".

До складу ЛПВЩ входить близько 30% загального холестеролу (холестерину) крові. Якщо у людини є спадкова схильність до підвищення холестерину або він вживає занадто багато жирної їжі, то рівень холестерину в крові може підвищуватися, так що його надлишки не будуть повністю виводитися ліпопротеїнами високої щільності. Він починає відкладатися в стінках судин у вигляді бляшок, які можуть обмежувати рух крові по судині, а також робити судини більш жорсткими (атеросклероз), що значно підвищує ризик захворювань серця (ішемічної хвороби, інфаркту) і інсульту. 

Високі значення ХС ЛПВЩ зменшують ризик розвитку бляшок в судинах, так як сприяють видаленню надлишкової холестерину з організму. Зниження ХС ЛПВЩ навіть при нормальному рівні загального холестерину і його фракцій веде до прогресування атеросклерозу.

Читати докладніше

В яких випадках призначають аналіз

оцінити ризик розвитку атеросклерозу і проблем з серцем

для контролю за ефективністю низькожирової дієти.

Читати докладніше

Як підготуватися до здачі аналізу на ліпопротеїди високої щільності

Бути натщесерце (8-12 годин голодування); для дітей до двох років можливе голодування протягом 2-3 годин.

За добу виключити фізичні та емоційні навантаження, перегрів та переохолодження, порушення режиму сну, авіаперельоти, інструментальні методи дослідження (УЗД, рентген та ін.), фізіотерапевтичні процедури, масаж, прийом алкоголю та медикаментів (останнє – тільки за погодженням з лікарем!). Якщо виключити прийом ліків неможливо, необхідно про це повідомити при оформленні замовлення в лабораторії.

За годину перед забором крові не можна курити.

У день дослідження допускається вживання невеликої кількості води.

Перед забором крові прийміть зручну позу, розслабтеся та заспокойтеся.

Читати докладніше
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю