Консультація лікаря уролога
Урологія вивчає причини, діагностику і лікування захворювань сечостатевої системи: нирок, наднирників, сечоводів, сечового міхура, сечовипускного каналу, зовнішніх статевих органів, передміхурової залози.
Лікар-уролог може використовувати для лікування як консервативні, так і оперативні методи. За базовою спеціальністю він є хірургом.
Читати докладнішеЧому TOP CLINIC DENIS:
Як підготуватися до прийому в уролога
За 2-3 дні до прийому: підготуйте медичну документацію: заключення, результати обстежень і аналізів; сформулюйте і при необхідності запишіть свої скарги. Детально опишіть, що вас турбує, і не соромтеся описати проблеми в подробицях. Чим більше інформації буде у лікаря, тим точніші він зробить медичні висновки.
Вранці перед прийомом: сходіть в туалет, щоб спорожнити кишечник. Лікар уролог-андролог обов'язково обстежує передміхурову залозу у чоловіків;
Приймаючи душ, не використовуйте антисептичні гелі та інші засоби, а також антисептичні розчини, тому що це може спотворити клінічну картину;
Не застосовуйте креми, мазі, свічки - для деяких тестів шкіра повинна бути чистою.
За 3 години до прийому: утримуйтеся від сечовипускання. Можливо, лікарю знадобиться взяти мазки для аналізу на статеві інфекції або дослідження мікрофлори. При сечовипусканні мікрофлора вимивається, тому результати будуть менш точними.
Випийте близько 0.5 л (2 склянки) негазованої води. Наповненість сечового міхура потрібна, щоб провести його УЗД. Але пити занадто багато води не варто. Можна скористатися кулерами з питною водою, які встановлені в холах нашої клініки.
Як відбувається консультація лікаря-уролога
Збір анамнезу. Лікар детально розпитає вас про скарги і симптоми, що турбують, а також поставить загальні питання про ваш спосіб життя, перенесені захворювання, в тому числі хронічні, вивчить ваші медичні документи (висновки лікарів, результати обстежень).
Огляд. Особливості проведення огляду залежать від особливостей скарг пацієнта. У чоловіків лікар оглядає і оцінює стан зовнішніх статевих органів, передміхурової залози, пахових лімфовузлів тощо. Крім візуального огляду уролог може застосовувати пальпацію і пальцеве ректальне обстеження. Огляд жінок лікар проводить на кушетці або гінекологічному кріслі.
Призначення додаткових обстежень. Для повноцінної діагностики можуть знадобитися також лабораторні дослідження (аналізи крові, сечі, секрету передміхурової залози та ін.), а також УЗД сечостатевої системи, урографія, ендоскопічне дослідження і інші методи.
Призначення лікування. Отримавши результати обстежень, уролог поставить діагноз і складе індивідуальний план лікування. Можуть застосовуватися як консервативні (медикаментозні) методи лікування, так і найновітніші малоінвазивні оперативні втручання.
Детальніше: урологія в клініці ДЕНИС