- TOP Clinic DENIS

Вперше в Києві: операції за новітньою технологією протезування українським військовим

Ми це зробили! Наші військові отримали нові сучасні протези, з якими їх життя стане значно комфортнішим, а лікарі — безцінні практичні знання та навички з новітньої технології протезування. І це тільки початок та перший крок на великому шляху.

На базі Клініки ДЕНИС вперше в Києві було проведено оперативні втручання з остеоінтегративного протезування пораненим українським захисникам. Щоб навчити наших лікарів цієї технології, на запрошення Української асоціації остеоінтегративного протезування в Україну вперше приїхав видатний шведський хірург-ортопед — професор Рікард Бранемарк (Rickard Brånemark). Саме він є засновником остеоінтегративного протезування в ортопедії та провів близько 300 таких операцій в Європі та США.

«Я дуже радий, що маю можливість бути в Україні, допомагати та навчати ваших медиків новим методикам протезування саме у часи війни. Я переконаний, що для України буде значно краще, якщо методика остеоінтегративного протезування буде розвиватися всередині вашої країни, та ваші медики зможуть застосовувати її самостійно, а не відправляти поранених на лікування за кордон», — висловив свою думку професор під час конференції в клініці.

Що таке остеоінтегративне протезування?

При остеоінтегративній технології протез кінцівки імплантується безпосередньо в залишок кістки, а не одягається на ампутаційну куксу (частину кінцівки, що залишилася після травми). Навантаження відбувається на кістку, а не на м’які тканини.

Конструкція протезу складається з трьох частин:

  1. Внутрішня частина — імплант, який встановлюється в кістку

  2. Перехідник, який з’єднує імплант з зовнішнім протезом

  3. Зовнішній протез (імплант дозволяє використовувати сучасні зовнішні протези різних виробників)

Технологія остеоінтеграції вперше була застосована в стоматології в 1965 році. Це добре відомі всім зубні імпланти. В ортопедії остеоінтеграція використовується з 1990 року.

Основний показ до остеоінтегративного протезування — травматичні ампутації, особливо при короткій куксі.

Чим остеоінтегративне протезування краще звичайного?

Звичайні протези (лункові) передбачають використання куксоприймача. Така конструкція не комфортна у використанні — м’які тканини постійно травмуються, протез натирає та погано тримається.

«Стандартні протези трішки не влаштовують. Вони давлять, викликають дискомфорт, неможливо довго ходити. Важко навіть сидіти: вже за 30 хвилин на дивані дуже сильно починає боліти спина», – ділиться своїм досвідом використання звичайного протезу військовослужбовець ЗСУ Сергій Коцюба.

Остеоінтегративні протези більш функціональні та зручні у використанні:

  • не спираються на м'які тканини культі, а отже, не травмують їх і не натирають
  • забезпечують більш широкий діапазон руху та плавність ходи
  • можуть використовуватися цілодобово, а за необхідності легко знімаються та надягаються
  • забезпечують краще відчуття свого тіла (пропріоцепцію) — завдяки тому, що навантаження йде на кістку, відновлюється біомеханічний ланцюг, і людина, наприклад, відчуває нерівності.  

«Навантаження зразу йде на кістку, тобто виникає кістково-суглобове чуття. Якщо людина, яка користується таким протезом, наступає на камінчик, вона це відчуває. Тканини не травмуються, тому функціональність ходи набагато вища», – зазначає ортопед-травматолог Олександр Галузинський.

Як пройшли операції?

17 та 18 травня в Клініці ДЕНИС прооперували перших трьох військових з ампутаційними куксами стегна. За роботою хірургів в режимі відеотрансляції спостерігали та переймали досвід кілька десятків вітчизняних лікарів з різних медичних установ.

Професор Бранемарк застосовує двохетапну хірургічну техніку: на першому етапі встановлюється внутрішня частина протезу (імплант), а за 3 місяці після цього, на другому етапі, ставиться перехідник, до якого можна кріпити зовнішній протез. Двохетапна техніка вважається менш ризикованою з точки зору інфекційних ускладнень.

На першому етапі нашим пацієнтам було встановлено імпланти, через 3 місяці на них чекає наступний етап операції.

Зазвичай такі оперативні втручання займають від 60 до 90 хвилин, але в нашому випадку вони тривали до двох годин — через те, що професор надавав детальні пояснення та навчав інших лікарів.

Всі операції пройшли успішно, зараз наші герої відновлюються в стаціонарі клініки. В цілому, реабілітація займе кілька місяців.

Подальші плани

Операції для військових безоплатні. Протез коштує від 30 до 40 тисяч доларів. Внутрішні імпланти були придбані Рікардом Бранемарком за власний рахунок. В подальшому планується залучення до фінансування благодійних фондів.  

За 3 місяці на бійців чекає другий етап операції: встановлення перехіднику, на який кріпиться зовнішній протез. Професор Бранемарк планує знову приїхати в Україну для виконання оперативних втручань та навчання наших лікарів.

«Хоча TOP Clinic DENIS ще тільки набирає оберти, ми вже почали втілювати нашу місію — впроваджувати світовий рівень медицини у нашій країні та навчати українських фахівців. Плануємо і надалі допомагати військовим і навчати лікарів новій технології», — каже Денис Татаркін, CEO & Co-Founder клініки.

Дякуємо професору Бранемарку, лікарям, медичному персоналу та всім, хто зробив можливим цей важливий перший крок на шляху до впровадження в Україні сучасних технологій протезування. А найбільша подяка — нашим захисникам з ЗСУ.

Сюжети телеканалів про операції бійцям ЗСУ в Клініці ДЕНИС

Поділитися новиною
Поділитися акцією

Інші новини

Всі новини
Кар`єра у нас
Записатися на прийом
Записів сьогодні: 0
Контакти
Київ, Голосіївський район, вул. Композитора Мейтуса, 5
Показати на мапі Показати вулицю